Ohnuté hyacinty v květu

Od: odpovědí: 7 změna:
Dobrý den,
prvně pěstuji hyacinty. Koupil jsem je jako součást velikonoční výzdoby. Vykvetly poměrne pěkně, ale stvoly s květy se ohly. Jeden se dokonce zlomil.
Mám za to, že jsem je přelil, a tak moc vytáhli.
Dokážete mi prosím pěkně říci, v čem je chyba?
Děkuji
P. Omáčka
7 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar suzymon

Právě jsem je před chvílí ustřihla a dala do vázy. Já je pěstuji venku na zahradě a udělaly tak velké a těžké klasy, že se také tíhou ohnuly k zemi. Jestli je máte doma v květináči, tak je to také tím. Květ je velký a těžký, lodyha ho neudrží ve vzpřímené poloze. Nic špatně jste neudělal.

 


2x

Máte pravdu ...přelil jste je . Nikdy je nezalévám, pakliže zaléváte ten stvol vyroste moc dlouhý a květ je příliš těžký a ohne se

Přešlechtěné odrůdy s velkými, těžkými květy. Mě některé upadli na zahradě taky. Špatně jste nic neudělal.


doplněno 07.04.16 19:58:

Tak vám dám ještě jednu možnost. Ne přelití, ale naopak i krátkodobé sucho při kvetení. Rostlina malinko zvadne a květ už se neudrží vzpřímený.

 


1x

Nejspíš to není přelitím. Chyba je u toho, kdo hyacinty pěstoval. Asi je moc rychke "vyhnal". Já jsem podobným hyacintům neodolala v Tescu. Měli krásně tmavě fialovou barvu a překrásně voněly. Ale jejich stonky byly jako "slimácí" ;). Plazily se po stole.

 


Děkuji za odpovědi. Nevím, kterou z nich si vybrat. Nicméně nemám pocit, že by se květina neohla, kdyby byla v zemi a ne v kořenáči. To kvůli délce stvolu. Buď jsem rostliny moc zaléval, nebo jsou přešlechtěné nebo obojí.

Hyacint má veškerou sílu v cibulce, neni třeba ho zalévat. Tyhle dlouhé hadovité stonky jsou příčinou přelití. Stejně jako u tulipánú, modřincú a pod.

 


Děkuji za potvrzení názoru, že jsem je moc zaléval. Paní v květinářství mě postrašila, a tak k tomu došlo.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]