Juka - umírají listy

Od: odpovědí: 3 změna:

Koupila jsem si před půl rokem juku, je v bytě, v polostínu, zalévám ji spíš méně,začly jí žloutnout listy, na některých listech jsou hnědé skvrny, jakoby hniloba. Co s tím?


Juka - umírají listy
Juka - umírají listy #2
3 odpovědi na otázku

 

 


1x
avatar hrdaalena

Problém bude asi v zalévání.Co je to spíš méně? Totiž v případě přelití začíná Juka velmi rychle chřadnout – kromě žloutnutí listů tento stav bezpečně poznáte, že začne měknout i kmínek, proto jej zkontrolujte. Záchrana musí být okamžitá, musíte ji přesadit do nového substrátu, zároveň zkontrolujte jestli neuhnívají kořeny, jinak vám Juka uhyne. Na fotu vidím,že ji máte u ústředního topení. Měla byste ji přes zimu zálivku omezit a spíše rosit.

 


0x
avatar aja1946

Mám podobný problém, ve velkém květináči mám3 kmínky, ono je velmi těžké vystihnout množství vody, když jsem ji měla přelitou, tak jsem ji přesadila, jeden zcela zahynul, začala zalovat méně a zase jeden měl nedostatek, tak jsem stále u pokusů a zkoušek.

 


0x
avatar blesik

Každá rostlina Vám dá vědět, kdy má žízeň, lehkým svěšením listů. Ale nesmíte ji pak nechat bez vody a co nejdříve ji zalít. Pozorujte ji a vysledeujte, jak často bude potřebovat zalévat, podle této reakce.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]