Keř jasmínu

Od: odpovědí: 3 změna:

potřebuji vědět jaké prostředí je pro růst keře jasmínu vhodné tzn, jaká půda,stín nebo slunce a suchá nebo mokrá půda

děkuji kvapilová renata

3 odpovědi na otázku

 

 


0x

Je málo náročný na půdu. Stanoviště by mělo být slunné a ne příliš suché. Prořezává se prosvětlovacím řezem, při kterém se u země odstraňují nejstarší větve. Množí se nejlépe zelenými letními řízky

/podle Wiki/

 


0x
avatar babajaga

Jasmín je nenáročný keř. Měli jsme ho v rohu zahrádky, za kůlnou, v takovém polostínu. Bylo tam spíš vlhko. Vzpomínám, jak jsem si k němu jako předškolní dítko chodila nábožně přivonět. A mamka mi z něj dělávala věneček, když jsem bývala družičkou o Božím Těle. Kdeže ty časy dneska jsou.

Dneska já jsem už takřka odkvetlá a ten keř jasmínu roste stále na stejném místě. Už víc, než 55 let. Proto si myslím, že Vám bude dělat radost v téměř každých podmínkách.

Dodnes mám jeho vůni ráda, připomíná mi právě to dětství, které jsem s naším keřem strávila. A myslím si, že mě přežije. Vypadá totiž pořád daleko líp než já. :) Jaga.

 


0x
avatar jabraka

Jasmín neboli pustoryl je velice nenáročný,je ho vidět na sídlištích,byl zasazen na půdě po bagrování,a zavážce.Léta se mu tu daří.Jasmín japonica je žlutě kvetoucí keř,kvete od listopadu do března.

Keř jasmínu

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]