Jak pěstovat cypřišek letní v květináči?

Od: odpovědí: 7 změna:

Dobrý den,

jsem naprostý laik co se týká pěstování rostlin, a tak bych potřebovala poradit. Chtěla bych si do květináče zasadit semínka cypřišku letního, ale netuším, jestli je to vůbec možné a zda vyroste?

Děkuji

7 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar hrdaalena

Já vyseju semínka v dubnu přímo na balkoně do květináče, překryji slabou vrstvou hlíny a na vršek položím tabulku skla.Když vzejdou, tak je vyjednotím a už sklo nedávám -ale dle počasí:-D Kochia scoparia je letnička, tudíž nemrazuvzdorná rostlina, každý rok znovu vysévám Není nijak náročná. Daří se ji na slunném teplém místě, kde na ni nefouká moc vítr. Občas cypříšek přihnojím nějakým universálním hnojivem pro balkon.květiny, cypřišek letní totiž není jehličnan a zalévám mírně.To je vše. Tak ať se zadaří.*slunce*

Je to jednoletka ale na záhonku vydrží roky protože se sám ochotně vysemení a najaře ze semínek roste jako plevel. V truhlíku samozřejmě tohle perpetum mobile neudržíte.

Moc děkuji za informace. S tím sklem je to výborný nápad. Ovšem co jsem ještě nezjistila je, jakou půdu/zeminu mám koupit? Je nějaká speciální nebo se kochii daří v jakékoliv půdě?

Já používám zeminu ze zahrádky, pokud takovou možnost nemáte kupte zeminu pro venkovní květiny a odlehčete trochou písku Kochie prospívá v dobře propustné půdě bohaté na živiny, plné slunce a ochranu před větrem.

 


0x

No, ono by to šlo, ale daleko snadnější je koupit si předpěstovanou rostlinou. Cypřišky se stejně množí spíše řízkováním

Jak pěstovat cypřišek letní v květináči?

Když cypřišek letní (Kochia) je letnička, jednoletka, tak s prvním mrazem umrzne, ne? Nebo dle výše uvedeného návodu ho lze pěstovat přes zimu v bytě, to snad nelze když je to jednoletá rostlina? Ještě jsem asi zapomněla podotknout, že ho chci pěstovat venku na balkoně jako živou zástěnu. Ráda bych od semínka, protože mám z toho pak větší radost, když vidím pokroky.

16.03.16 13:40

Kochie

Jak pěstovat cypřišek letní v květináči? #2
Jak pěstovat cypřišek letní v květináči? #3

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]