Nejste přihlášen/a.
Jsou nějaké přípravky na mech aby šel zničit bez větší fyzické práce,tu bychom nezvládli vzhledem k zdravotnímu.stavu a věku.A jak vůbec začit? Nestačí třeba jen kvalitně přihnojit trávnik a čím nejlépe aby tráva přerostla přes ten mechový koberec a nebo dosít novou trávu? Vůbec nevím jak na to,poradíte? Děkují moc.
Děkují všem za zkušenosti a rady a ještě jeden dotaz...jakým hnojivem přihnojujete,moc se v tom nevyznám at nekoupim něco špatně.
Dělají se přímo hnojiva která růst mechu v trávníku potlačují. Stačí zadat do vyhledávače "hnojivo proti mechu" - doporučuji porovnat množství hnojiva x ošetřenou plochu a cenu.
clayman to trefil, přesně tak: za prvé - za sucha se dá s mechem něco dělat, vyčesat, vydrápat ho co nejvíc a za druhé - nesekat moc na nízko, pak může mech vesele růst, lepší je nechávat trávu vyšší, přeroste mech a tomu se pak tolik nedaří. Ačkoliv ve stinných vlhkých místech se mechu daří furt, ale je to příroda, do přírody patří, tak se dá mechu klidně kousek zahrady nechat a třeba si u něj zasadit nějakou pěknou kapradinu.
další rádce doporučil dolomitický vápenec, to se prodává mletý v prášku, v pytlích? Při posypání vápnem se z něj udělá blemcavá bílá kašička a trávník do doby, než vápno přeroste, hyzdí a lepí se to na podrážky.
Dolomitický vápenec kupuju zásadně granulovaný, aby se nestalo to co popisuješ. Kuličky zmizí v trávě a postupně se rozpouštějí, ani nejsou vidět.
Teď má mech ideální podmínky pro růst, je prorostlý v trávníku, hustý, dobře zakořeněný, teď by se blbě dobýval. Nějlépe se odstraní když je na jaře nebo v létě suchý tak, že se dá snadno vyčesat hráběma. Bývá toho překvapivě hodně, čím lépe a pečlivěji se to vyčeše, tím méně ho zůstane a tím méně se ho pak zase rozrůstá.
Na zahradu bych chemii nedával vůbec. Možná tak ještě vápno, ale žádné jiné anorganické nebo dokonce organické ničitele života. Na mech na betonových dlažicích a zídkách občas někdo použije modrou skalici, ale ta se pak splachuje do podzemích vod a ničí živé organismy i když se hodně rozředí, takže také ne. Ale používají ju vinaři a chmelaři na ošetření proti perenospoře a podobným ničitelům zřejmě úspěšně a mají to vyzkoušené.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.