Rez hrušnová

Od: ® odpovědí: 7 změna:

dobry vecer,objevila se mi na loni vysazene hrusni rez,pisou ze je to od jalovce,ale my zsdne nemame ani sousedi.nevite nekdo co s tim?do chemie se mi moc nechce.

7 odpovědí na otázku

 

 


2x

Spory rzi se přenášejí i na dost velkou vzdálenost, s hrušněmi je to velký problém a my máme letos tuto rez i na švestkách

:(

Hostiteli rzi hrušňové jsou jalovce a to pouze některé, thuje ne. Izolační vzdálenost je 150-200m mezi hrušní a nebližším napadeným jalovcem. Jestli není napadení velké a nejde na dřevo nebo na plody a je pouze na listech, nemusíte řešit. Při silnějším napadení se chemii nevyhnete. Chemie nebo likvidace hrušně (napadeného jalovce). Na švestky tato rez určitě nejde.

doplněno 18.09.14 18:27:

Limetko, jiná rez je na hrušních, jiná na švestkách a jiná na motyce. Ne vše, co je rezavé je od rzi hrušňové.

pckop - já vám to vyfotím, až na tu zahradu pojedu - bohužel asi jde, zřejmě ta mezidruhová bariéra není nepřekonatelná ;)

 


0x
avatar clayman
Prý nejen jalovec, ale i thuje (neovereno), každopádně nejde jen o rostliny na sousedních pozemcích ale v okruhu stovek metrů.
U nás není rez tak hrozná takže ji neřeším. Smířil jsem se s tím. Řešil bych v případě že by strom očividně silne stradal.
doplněno 16.09.14 21:32: Máme hrušku 4 roky. Některy rok je to lepší jiný horší. Pokud naznam že strom neprosperuje tak ho uriznu a nasadím něco jiného. Chemii nepoužívám.
Pokud vám chemie nevadí pak se stříká před květem a po odkvětu např. Baycor 50 WP nebo Discus.
doplněno 16.09.14 21:34: Ale samozřejmě postřik budete muset dělat každý rok ne jen jeden :(

nevim co to s ni udela,objevila se ted na podzim a nevim jestli vykopat nebo ne.tuje tady pobliz jsou,asi to budou mit na svedomi ty potvory.

 


0x

To nevadí že nemáte jalovec ani soused,,přenáší se větrem vzduchem. Tůje memají vliv!


tatim je to jen na listech protoze je to novy stromek,dam mu 3 roky jako obvykle a uvidime.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]