Spánek při pokojových rostlinách

Od: odpovědí: 8 změna:

Pěkný den přeji! Kdesi jsem četla, že není dobré spát při pokojových rostlinách, že to škodí zdraví. Moc mne zajímá, zda je na tom něco pravdy. Vím, že hodně lidí při pokojových rostlinách spí. Děkuji za vaše odpovědi a názory.

8 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar cesmina

My spíme při pokojovkách.Podle mne rostliny zlepšují ovzduší.Máme v ložnici dracénu,palmičky,lopatkovec,syngonium atd..Cesmína

doplněno 14.09.14 14:21:

Jak píše ringo některé květy strašně voní,takže kvetoucí voskovka u nás může být jenom na chodbě.

 


3x
avatar bimbam

Listuji v knize Oldřicha Bureše Pěstujeme pokojové rostliny, rok vydání 1965.

Zkráceně: ...prý jsou nezdravé, odebírají mnoho kyslíku, způsobují bolesti hlavy. Lékaři ani lékařská literatura toto nepotvrdili. Jde o pověru. Rostliny sice dýchají i v noci, ale spotřebují tak malé množství kyslíku, že to nemůže pocítit člověk ani maličkém prostoru.

Já mám koflíky na každém možném místě a spím (pokud mě neruší něco jiného) jako brouk. Ale pokud by se někdo měl na pokojovku dívat s despektem a v duchu se jí ptát - tak co, holka, jak moc mě v noci přidusíš?, tak pak snad ať ani nic nepěstuje. Obavy obecně bývají horší než samotné nebezpečí.

 


2x
avatar 2kedar

Zdravím.! Už jste někdy spala ve skleníku.? Já ano.

Můj strýc byl děsný "Mičurin" a měl velký skleník. Párkrát jsme tam s bratrancem přespali a musím říct, že jsem se ráno probudil, jako znovuzrozený a nabitý energií.

Takže blábolům typu... "kvítka žerou energii (kyslík)" totálně nevěřím a sám mám plný barák kvítek.

 


2x
avatar figurek

Já nejsem pěstitel ani zahradník, ale docela mě zajímají věci o přírodě. Proto si občas půjčím nějakou literaturu, něco si přečtu a často se nestačím divit. Například ve skleníku exotických rostlin se musí větrat, protože jinak v něm stoupá koncentrace kyslíku a ten je poškozuje.

Nebo že rostliny sice přijímají kyslík, ale jen velmi málo a hlavně svými kořeny. Ke kořenům se proto musí dostávat vzduch, jinak se rostlinám špatně vede.

A tak dále. Kytek máme doma asi dvacet, z toho čtyři rovnou v ložnici. Jako kluk jsem spával rovnou pod monsterou, vedle dvou velkých difenbachií, prý strašlivě jedovatých a do dětských pokojů krajně nevhodných. Zatím jsem na sobě žádný problém nezpozoroval. Proto si myslím, že jediná pokojová rostlina která skutečně škodí zdraví, je kaktus Opuncie. Kdo nevěří, ať si na něj sáhne.


Děkuji vám všem za odpovědi.Emrich

Figurku, teď jsem se zasmála té opuncii. Před mnoha lety jsem si dovezla od moře dva dílky. Zakořenilo to, rostlině se dlouho moc dařilo, jen já jsem nadávala, když jsem na poličce pod ní utírala prach nebo s ní nějak musela hýbat. Ty bodlinky byly docela malé, rostly ve štětinkách, jednotlivě docela neviditelné. Ale padaly. A jak píchaly! Když se narodilo první vnouče, musela kytka z domu. Nikdo ji nechtěl... I na kompost jsem se to bála vyhodit.

Ano, tahle rostlina opravdu někdy škodí zdraví.

 


0x
avatar ringo
Myslím že je to jen v případě kdy tyto kytky mají květy, které vydávají silné aroma. Z toho může bolet ráno hlava.

 


0x
avatar jabraka

Rostliny skutečně mohou být trochu škodlivé.Při fotosyntéze rostlin se ve světlé fázi spotřebuje oxid uhličitý na uhlohydráty a kyslík a při tmavé části se při výrobě energie část uhlíku spaluje opět na oxid uhličitý.

JABRAKA

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]