Skvrny na listech

Od: ® odpovědí: 4 změna:
avatar delta

Dobrý den. Na rostlině Spathiphyllum - Lopatkovec se mi vytvořily na listech takové skvrny. Mám ji už 2roky a nikdy s ní problémy nebyly. Nevíte, jak se těch skvrn zbavit a rostlinu ozdravit? Děkuji.


Skvrny na listech
4 odpovědi na otázku

 

 


3x
avatar brunecova

Nemáte květinu na okně? Sluneční světlo přes sklo jí neprospívá. U některých květin se tyto skvrny tvoří po mechanickém poškození okraje listu.


Díky, na okně ne, ale blízko ústředního topení - to bude asi ta chyba...

 


2x
avatar ben

Dobrý den, toto (viz odkaz) je docela zajímavé čtení a mohlo by Vám to pomoci do budoucna i s jinou kytičkou. A je tam i o těch suchých skvrnách. Zdravím!

kvetinyproradost.cz/...

doplněno 22.03.14 10:30:

Nemáte zač. Asi to bude tím teplem nebo i sluncem. Ten odkaz je fajn a může pomoci i později k vyřešení jiného problému.


Zdravím a děkuji moc za ten bezva odkaz! Po přečtení to tipuji na ústřední topení, květinu mám blízko něho. Musím to napravit. I když - mám ji tam 2 roky a ty skvrny se mi objevily až teď...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]