Nejste přihlášen/a.
Je mnoho důvodů, proč nevysazovat okrasné traviny jako živý plot. Jedním z velmi zasadních je ten, že traviny netvoří trvalou zelenou hmotu a pozdě raší. Nejpozději na jaře se musí odstranit stařina a raší pozdě, většinou tak v květnu, tzn. doba, kdy můžou plnit funkci živého plotu, se posunuje tak do července než trochu narostou. Další nevýhodou je, že pokud zvolíte nějaký agresivnější druhy, ale podzemními oddenky se dostanou dost daleko na to, aby soused neměl moc velkou radost. Zvolte raději živý plot z listnatých keřů nejlépe volně rostoucí bez pravidelného řezu. Takový plot nepotřebuje tolik péče, jako plot z jehličnanů.
pampas - je moc pěkný, ale rád vymrzá, musí se na zimu v drsnějších výškách obalit...
Miskantus (ozdobnice čínská) je hodně odolná, na zimu jen svázat do snopu a na jaře ostříhat...
Musíte si ale uvědomit, že každá tráva na jaře roste ze země a na podzim dosáhne své výšky, takže jako živý plot moc nefunguje...
zdravím,,,,Pampová tráva není vhodná ,,vesměs vymzne.Je to spíše solitera.Myslím,že tráva kolem plotu není dobré řešení.
Myslím,že by byl lepší Břečťan stálozelený popínavý..Tráva se musí vázat na zimu,aby nevyhnila,,jsou s tím problémy.
Anebo jinou popínavou rostlinu ,,Vistárii ta roste moc rychle ,Chmel,a jiné..Ono záleží,jakou délku plotu chcete zakrýt.
zdravím
Dobrý den, myslím, že se této rostlině snad říká pampová tráva. Nevím, zda se hodí k plotu - je to spíše solitér do prostoru. Možná jsou i různé druhy. Ale, krásná je. Zdravím!
Ekologové varují před zavlékání cizích, nepůvodních rostlin a živočichů do našeho životního prostředí. Některé mohou být pro naši krajinu velmi nebezpečné, což je například známý případ Bolševníku obrovského. Sice anii další rostliy u nás nejsou původní, zdomácněly a pokud přímo neškodí, neberou se jako cizí. Například akáty se rozšířily při stavbě prvních železničních tratí, na zahradách jsou různé cizokrajné květiny. Ale některé trávy, křoviny a další rostliny, které se rychle a prostorově množí (nebo i cizí živočichové) mohou z naší krajiny vytlačit a zahubit původní druhy.
Takže pokud nějaká vysoká tráva, tak traviny rostoucí u nás jako domácí, například orobinec, rákos a podobné. Možná i ozdobné bodláky (štětka --- pokud taky už není zavlečená, a pod.) a další původní rostliny.
Jo,to bude ono.Vámi jemnovaný"rákos", Orobinec potřebuje optimální podmínky,t.j.mokřinu,mělkou tůň.Minimálně vlhou půdu(s vyšší spodní vodou apod..). Ozdobné bodláky? Tím máte na mysli co? Štětka?! Pokud máte na mysli Soukenickou štětku,tak je to velice úporný plevel,který se dokáže snadno generativně množit a zarůst celou zahradu.Tu teda do zahrady rozhodně nedoporučuji a pokud,tak nenechat dozrát květenství a včas ty strbouly ošmikat a odnést.Rostlina žije dva roky,t.j. na podzim druhého roku hyne. Pampová tráva(Cortadeira) o které tu je řeč,je spíše teplomilná rostlina.Často nepřežije mrazy. Ta rozhodně mezi invazivní druhy patřit nebude.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.