Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Co je to za plevel

Od: fidibus odpovědí: 7 změna:

Neporadite nekdo, co to je a co s tim?


Co je to za plevel

 

 

7 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

alf*
hodnocení

0x

tak pokud jde o ty vroubkované lístečky, nakoupit dominátor nebo roundap a rychle pryč s ním. Já s ním bojuji již 10 let, strašné svinstvo, nevím jak se jmenuje, máti mu říká gerhard.

doplněno 26.05.11 11:32:

nějaká mochna rostliny.prirodou.cz/...

 

limetka*
hodnocení

0x

Je to mochna nátržník a pěkně se svými oddenky šíří a šíří. Likvidace - Glyfogan nebo Roundup.

 

hodnocení

0x

mochna plaziva,petilistek

 

hodnocení

0x
avatar babkazov

Mrcha, která má šílenou výdrž! *bum*Všichni přede mnou mají pravdu pravdoucí

 

fidibus
hodnocení

U6 jsem to taky zjistil, údajně, mochna plíživá. Dokonce jsem někde našel diskusi, že ani hebicidy moc nezaberou. Lístečky natírat nelze, těch je milion, a plošně aplikovat znamená vše okolo zničit bez zaruky výsledku. Už kolikátý den pěkně zakleknu a vypichuji a vypichuji... Za pár let uvidím.

 

hodnocení

0x
avatar babajaga

Dobrý den, ano, ta mochna je velice úporný a nezničitelný plevel. Mám ji taky, ale ne tolik, jako Vy. Ovšem - ten jetel plazivý mezi tím /viz Vaše fotka/ - to máte úporné nepřátele hned dva na jednom místě. Nepomůže žádná chemie, jen kopat, kopat kopat a vybírat, přičemž z každého zapomenutého kousku může vyrašit nová rostlina.

Pro alfa: u nás se gerhard lidově říká Bršlici kozí noze /Aegopodium podagraria/. Inu, jiný kraj... ;) Jaga

 

nadne
hodnocení

0x

Tak já mám účinnou a dokonalou metodu boje s plevelem, tj, se všemi druhy plevelů:

Buď si někde zdarma vyprosíte kus černé silážní folie, nebo si ji koupíte (můžete také koupit velké černé igelitové pytle a ty rozstříhat a slepit do potřebné plochy.) Pak tu velkou černou folii (pokud možno bez děr) položíte na to zaplevelené místo a po okrajích zatížíte těžšími dřevěnými hranolky nebo kameny. No a to je všechno. Pod černou folií se všechno zapaří, bez světelného záření nemůže žádná rostlina asimilovat, a proto jí zahynou i hluboké kořeny. Co se v horku neuvaří, to bez vody uschne. Působit musíte nechat trochu déle tj. 1 až 2 měsíce. Pak folii odstraníte, suché zbytky plevelů vyhrabete a třeba spálíte, půdu zryjete, uhrabete a můžete sázet a sít květiny i zeleninu. Má to výhodu i takovou, že současně s tím plevelem se pod tou fólií uvaří i všichni hmyzí škůdci. Bylo to mnohokrát prakticky úspěšně vazkoušeno zejména na pozemcích, na kerých se dosud nic nepěstovalo.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]