Přírodní prostředky na moření česneku

Od: odpovědí: 12 změna:

Již několik let se věnuji sadbě česneku a zakládala jsem si na tom, že je naprosto bez chemie. Ničím jsem nemořila, ani nestříkala. Sadím pro bramborách kde byl pohnojeno ovčím hnojem. Úroda byla vždy pěkná a česnek pěkně velký, letos byl sice drobnější, ale začínají mě znepokojovat hnědé flíčky na stroužkách, které se objevily i v loňské úrodě. Prosím, kdo má zkušenost s nějakým přírodním přípravkem, který by měl vliv na ty flíčky, mám dojem , že je to houbovitá nákaza - poraďte. Děkuji

12 odpovědí na otázku

 

 


0x

vyzkoušený je hypermargan na moření


Děkuji za radu zkusím hypermangan. Jak dlouho je třeba česnek v něm mořit.

Já také prosím o radu, jak se moří česnek v hypermaganu, jaký je postup, než jej vysadím do země. Děkuji. - pt

doplněno 25.10.12 12:07:

Tak už mám česnek namořený v hypermanganu a po obědě půjdu sázet. - pt

Přírodní prostředky na moření česneku

Tak dvě hodinky práce a čenek je v zemi. - pt

Přírodní prostředky na moření česneku #2

 


0x
avatar brunecova

Já také používám slabý roztok hypermanganu.

doplněno 23.10.12 19:37:

Ve studené vodě rozmíchám pár krystalek hypermanganu. Já dělám světlerůžový roztok. Můžete v něm stroužky ponechat i celou noc. Ráno slijete vodu, můžete vysazovat hned, nebo je necháte jenom mírně oschnout.

Při pěstování česneku používám pouze povolenou chemii.Pokud jste proti chemii, což je i zmiňovaný hypermangan, namočte česnek před sázením do teplé vody. Česnek vodu natáhne, bude rychleji kořenit a tím bude méně náchylný k chorobám.

 


0x

Ano, Lignohumát.

 


0x
avatar jabraka

Ovšem lignohumát není ochrana proti mykozám česneku.Nebo proti bílé hnilobě,fusariové a peniciliové suché hnilobě česneku.Už před mnoha lety se používaly lázně ze Sulky.Je to přípravek z polysulfidické síry.

JABRAKA

Lignohumát není ochrana proti houbovým chorobám česneku. Tou také nejsou sirnatá mořídla typu Sulka. Na houbové choroby je Rovral Aqua Flo.

doplněno 24.10.12 19:41:

Jak lze zjistit z příbalového letáku, tak firma Basf SE z Polska není.Dost významná omezení netuším co je a chemické látky jedovaté bývají, ať syntetické nebo přírodní. Výhodu vidím v tom, že učinkuje na houbové choroby česneku narozdíl od Vámi propagované Sulky.

vpagro.cz/...

Tento přípravek je polské výroby,a má v použití dost významná omezení.Účinná látka je jedovatá a její použití není příliš ekologické.

JABRAKA

 


0x
avatar naspatricek

Já na záhon kam sázím česnek, přidávám v dost velkém množství (desetilitrový kýbl asi na dva metry čtverečné) popel ze dřeva. Normální popel co vyberu z kotle po topení. Zarýpu ho před sázením do země a v zimě klidně ještě přidám na povrch záhonu. Na jaře se okopáním zapraví do země. Dělával to už můj děda a česnek máme vždy zdravý, bez houbovitého napadení. Nedoporučuje se popel z uhlí nebo briket, protože obsahuje hodně síry, ale na druhou stranu, siřičité prostředky se také používají proti houbovým chorobám.

Zkuste, třeba to pomůže.*ua*


Děkuji za radu s posypáním záhonu popelem za dřeva. Něco už jsem o tom slyšela a vy jste mě to potvrdil jako svou zkušenost. Topíme dřevem tak to nebude problém. Česnek jsem včera dosadila, tak už to jen posypu po povrchu. Přeji pěkné dny.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]