Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Vodní kámen na guzmánii

Od: amazing* odpovědí: 10 změna:

Dobrý den, po odumřelé guzmánii se mi podařilo vypěsovat 2 celkem silné odnože. Na oko ale nejsou vůbec hezké. Usazuje se na nich vodní kámen a mají po sobě suché fleky-vím, že mají být způsobeny malou zálivkou, ale já zalévám pravidelně jednou za týden do růžice. Vodu bych tvrdou mít neměla, dovážím si ji od babičky z její studny. Tou vodou babička zalévá svou bohatou floru a nemá problém.

Přidávám i foto a předem děkuji všem za jakékoli rady. Chtěla bych mít krásné rostlinky a zaznamenat tak svůj první pořádný pěstitelský úspěch :)


Vodní kámen na guzmánii

 

 

10 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

ukulele*
hodnocení

2x

Dobrý den, použijte k rosení rostlin destilovanou vodu, normální technickou, dá se všude běžně koupit. Zkuste po nějaký čas zalévat do růžic i tou destlilovanou vodu a jestli mohu poradit, tak guzmánii prospěje, když bude substrát mírně kyselý, dá se přidat kousek rašeliny do květináče, a nebo se dá koupit třeba v akvaristice rašelinný výluh,který se dá přidat do zálivky, nebo i na rosení rostliny.

amazing*
hodnocení

Děkuji, určitě vyzkouším!*palec*

doplněno 03.02.12 16:15:

Jak to má guzmánie se světlem? Mám ji na okně na východ. A co teplota? Někde jsem vyčetla, že minumum je 17stupňů. Děkuji!

ukulele*

Jak to má se světlem? to je ošemetná otázka! některé rostliny snášejí hodně světla, některé snesou přistínění, ale vzhledem k tomu, že jsou to pralesní rostliny, tak by měly mít průměrné osvětlení, východní okno je velmi dobré, ráno není slunce tak ostré a na teplotu jsou háklivé, řekl bych že těch 17 C je opravdu krajní minimální teplota, ideální je tak těch 20 C v zimě a třeba 25 - 30 C v létě. Tajná rada, zkušenost : známý je přes léto věší do koruny velkého stromu a tam jim je nejlíp, kolísání teplot a přírodní déšť přes listy a větve stromu je pro naše pokojovky to nejlepší, většinou je hýčkáme / trápíme za oknem, ale ony milují ,,divočinu,, nejsou to žádné bábovky - to je trochu nadnesené, ale je to fakt...takže, máte li tu možnost červen, červenec, srpen je dát ven, tak je klidně ,,vyvenčete,, ale pozor, né na přímé slunce, pokojovky bohužel ztratily tu schopnost vydržet na plném slunci, ať se Vám i vašim kytičkám daří

amazing*
hodnocení

Až budeme mít postavený domeček, tak ten nápad, guzmánii vyvenčit venku, taky určitě vyzkouším. Ještě bych se chtěla zeptat, jestli není nějaký jiný fígl, jak odstranit ten vodní kámen...destilka nezabrala, ale asi se to musí opakovat víckrát...vytrvám :o) A ještě jednou moc děkuji.

 

hodnocení

1x
avatar viky
Guzmania charakteristika a základní rady pro pěstování -info z netu:
Guzmania pochází ze střední a Jižní Ameriky, z čehož vyplývá, že má ráda teplo. Nejvíce jí vyhovuje normální pokojová teplota okolo 23 °C, ale snese i teplotu až kolem 29 °C. Starší rostliny mají raději chladnější místa, o teplotě okolo okolo 18°C. Teplota by každopádně nikdy neměla klesnout pod 15 º C. Nejideálnějším stanovištěm pro pěstování guzmánie je stinné a klidné místo. Rostlina je velmi náchylná na průvan! Guzmania minor potřebuje vysokou vlhkost vzduchu ( až 85%), proto rostlinu často rosíme.
Rostlina má ráda vodu, a proto by zemina v květináči neměla nikdy vyschnout. Pěstujeme-li při nízké teplotě, omezíme i zálivku. Vydatně zaléváme měkkou, odstátou vodou. Pokud nemá Guzmania minor dostatečnou zálivku, listy odspodu žloutnou nebo se na nich objevují skvrny.
V létě hnojíme guzmánii jedenkrát za 14 dní polovinou dávky speciálního tekutého hnojiva pro broméliovité rostliny, rozpuštěného ve vodě. Mladé rostliny přihnojujeme plynným CO2. Guzmánii přesazujeme na jaře 1x za rok. Dno květináče vysypeme malými kamínky, aby mohla odtékat přebytečná voda, zeminu při přesazování příliš nestlačujeme. Guzmania minor má ráda lehkou a propustnou zeminu z části složenou z rašeliny. Nevhodnější pěstební substrát se skládá z 1 dílu listovky, 1 dílu rašeliny, 1 dílu borové jehličnatou a 1 dílu polystyrénu. PH substrátu je 5—5,5.
chovatelka.cz/...

 

hodnocení

0x
avatar babkazov

Já si myslím, že to vodní kámen není. *hi*

 

bruk600*
hodnocení

0x

Dobrý den, já mám velmi dobrou zkušenost s dešťovou vodou. Guzmánije má zakrnělé kořeny a tak není nijak náročná na zálivku a na substrát, ale v růžici musí stát stále voda a rosit na list. Ke kořenům raději zalévejte jen nepatrně, protože pak by mohla zahnívat. Pokud budete chtít hnojit, tak taky jen nepatrně do vody v růžici. Na vaší květině bych se pokusil omýt dešťovou (destilovanou) vodou tu usazeninu a přestaňte používat babičinu studniční vodu.

Taky pěstuju pár květinek se stejnými nároky a aby jste si nemyslela, že si jen vymýšlím. *hej*

bruk600.rajce.idnes.cz/...

bruk-Jéé, to je ale paráda! *palec**palec**palec*

 

lemar0
hodnocení

0x

Taky jsem si vozila na zalévání květin vodu ze zahrádky ze studny, myslela jsem, že je měkká, ale není. Studniční voda je nejtvrdší.To už je lepší převařená. Teď si vozím dešťovou, ta je měkká.

 

hodnocení

0x

Guzmania,Bromeliovite.Holt mekkou vodu,zajistit destovku,nebo nechat hodne odstat.Ze studny,muze byt prave tvrda.vlhkost Bromelie potrebuji,zaroven teplo,takze..Ale jste dobra,ze se vam je dari takhle pestovat.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]