Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Květiny chytají plíseň

Od: kytkar odpovědí: 6 změna:

Ahoj, chci se zeptat, máme květiny, nevím jak se jmenují, máme je doma, a chytají plíseň, teda ne ty květiny, ale ta hlina, je to na fotce, poradíte, co dělám špatně, co by mohlo být příčinou? Předem díky za odpověď


Květiny chytají plíseň

 

 

6 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

1x

Pokud necháte substrát vyschnout a pak nakypříte, výtrusy plísní budou všude. Lít do květináče v bytě nějaké postřiky, není podle mě asi také to pravé. Udělejte to nejjednoduší, tj.přesázejte do nového substrátu a přizpůsobte zálivku zimnímu období.

 

des*
hodnocení

0x

Naprosto pravidelně se zejména v zimním období vykytuje tzv. bílá "plíseň" , která se vyskytuje na povrchu substrátu v květináči. Příčina tohoto výskytu je většinou jedna společná. Rostlina nestačí využít množství vody, kterou použijeme k zálivce a substrát tak není schopen dostatečně vyschnout.Plísně představují skupinu hub, které se běžně v půdě vyskytují. Při optimálních podmínkách pro jejich růst dochází k pokrytí povrchu substrátu jemným bílým nebo barevným povlakem.Tyto plísně jsou nežádoucí, protože nám odčerpávají živiny určené pro rostliny. U citlivých lidí mohou způsobovat alergické reakce.Přemokřený substrát je živnou půdou pro zárodky plísní. Zabránit tomu můžeme preventivním ošetřením substrátu mezi které patří zejména snížení zálivky, provzdušňování a používání kvalitních a dobře skladovaných substrátů!Nejjednodušším způsobem, jak předejít či odstranit bílý povlak mycelia, je omezit zálivku až k vyschnutí substrátu a provzdušnit jeho povrch v květináči.Mezi další způsoby ochrany patří používání přípravku s účinnou látkou, propamocarb která je určená k hubení půdních i listových chorob způsobených pravými plísněmi s preventivním účinkem. Rostliny v květináčích a kontejnerech ošetřujeme zálivkou o koncentraci 0,15_0,2 % (15_20 ml na 10 l vody). Pokud se nám plíseň v květináči vyskytne znovu opakujeme zálivku se stejnou koncentrací přípravku po 3-6 týdnech.

výtka
Upozornění od sys strejc 22. 11. 2011 06:39:24
Pokud něco okopírujete, uvádějte zdroj!
Zde tedy: zahradavkapse.cz/...
des*

Pokud je to nutné budu to dělat,jen by mne zajímalo proč?

výtka
Upozornění od sys strejc 23. 11. 2011 13:26:39
Je to přinejmenším slušnost, v tomto případě jste se však dokonce dopustil(a) porušení autorských práv.

 

hodnocení

0x
avatar naspatricek
Já v těchto případech dávám do zálivkové vody
dvě tři zrnka modrê skalice, ta plísně v půdě zničí a nejedná se o nijak nebezpečnou chemii. Ovšem nic se nesmí přehnat, aby Vám např. Kala nevykvetla modrými květy.

 

svetlussska*
hodnocení

0x

A Jak rostlinu zaléváte? Do květináče z vrchu? Už jsem se s tímto setkala, ideální je zalévat do misky pod květináč, rostlina si sama vezme vodu, nehrozí přelití a plíseň nevznikne.

 

venda1111
hodnocení

0x

Pravděpodobně je chyba v půdě, zemina, ve které bohužel přezimovaly škůdci a choroby a tedy i plíseň. Doporučuju přesadit, vyměnit zem za lepší, pokud jsou delší kořeny rostliny, trošičku je zakrátit. Plíseň také může být způsobena častým zaléváním květin. málokterá květina snese zalévání každý den.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]