Jak se zbavit staré ležící trávy na zahradě

Od: odpovědí: 3 změna:

Koupili jsme starší dům se zahradou o kterou se nikdo moc nestaral. na části pozemku je stará uschlá tráva, různé nálety dřevin atd. Tento rok hlavně rekonstruujeme dům, ale chtěla bych začít něco dělat i se zahradou. Jak se nejlépe zbavit staré ležící trávy, aby mohla začít růst nová (pálit rozhodně nechci)? Terén je dost nerovný, s em tam kámen či pahýl od mladých dřevin. Děkuji za rady.

3 odpovědi na otázku

 

 


0x
avatar martincakl

Bude to "práce na houby", ale napadá mne snad jen kvalitní bubnová sekačka s pojezdem. Ta vezme trávu i krtiny...ani menší dřeviny jí vadit nebudou...Dá se půjčit za cca 350Kč/den.

Nejdřív vykopejte nálety a posbírejte kameny. S trávou nic zvláštního nedělejte. Stačí shrabat a srovnat co jde. Zbytek proroste novou trávou a postupně zetlí. Pořiďte si kvalitní rotační sekačku a pravidelně sekejte. Příští rok můžete začít vertikulovat. R.

 


0x
Běh na dlouhou trať,teď po zimě vypadají zahrady hrůzostrašně.Rozhodně teď už pučí stromy a dávám tomu týden,dva, a je tu zeleno.Začněte s prořezávaním,sbíraním kamenů,hrabaním,potom po tom všem krumpáčem odkopejte případné kořeny.srovnáte zem s návozem hlíny(prodraží se to),nebo drny s temné strany zahrady.začněte sekat(už roste jarní tráva)velké trsy vemte srpem.pak před deštěm rozhažte hnojivo,zasejte trávu,sekejte znova až nová tráva naroste do 10cm,abyste sekačkou nepoškodila-nevytrhala trávu i s kořínkama.Dřevo a chrastí spalte,nebo odvezte do sběrnýho dvora.
doplněno 23.03.11 18:15: Slehla trava se zase na jare postavi(kosa?)na zasete semena travy nesmi byt prudky lijak,neboť se odplavi.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]