Pozor! Není vápno jako vápno. K vápnění peckovin použij mletý vápenec (vápenatý dolomit), vápnit je nejlepší na podzim. V žádném případě to nesmí být nehašené vápno na stavbu. Nebo je dobré použít ledek vápenatý, to je dusíkaté hnojivo s vápencem. Ale jen do konce června. Pozdější hnojení dusíkem způsobí, že letorosty nestačí vyzrát a v zimě namrzají. Hodně zdaru.
Broskve nemají moc rády vápno. Mě se osvědčilo hnojení broskví síranem draselným. Tuto radu jsem si vyslechl v Litoměřicích na výstavě. Strom dostal hned první rok po pohnojení sytě zelenou barvu a celkově se mi zdá zravější. Také jsem měl žlutavé listy. Toto již dnes neznám. Přeji mnoho úspěchů.
Broskve vápník potřebuji, ale jsou ze všech ovocných stromů nejcitlivější na převápnění. Žloutnutí listů způsobuje tzv.chloróza - nedostatek nějakých živin. u broskvoní to signalizuje nedostatek železa a hořčíku. je proto dobré použít nějaké kombinované hnojivo s minerálními prvky, které by tyto dva uvedené prvky obsahovalo. Přeji bohatou úrodu.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.