Papriky ve skleníku - prvni kvety otrhat?

Od: odpovědí: 4 změna:

Potřebuji poradit při pěstování paprik ve skleníku. Sazenice si pěstuji sám ze semen. Nevím jestli mám první květy utrhnout, aby byly rostliny silnější. Moje rostliny se mi zdají malé a plody na nich dlouho zrají. Semena mám z kupovanych kapii(červené, žluté). Při vysazování dám pod každou jeden rýč hnoje. Během vegetace přihnojuji celeritem. Přesto jsou rostliny maximálně 60cm vysoké a spousta plodů ani nestihne uzrát. Poradte co dělám špatně

Děkuji

4 odpovědi na otázku

 

 


1x

Neděláte to špatně, vždycky některé papriky nestihnou dozrát - prostě nejsme v těch správných teplých krajích a léto je relativně krátké. Jinak bych vám poradila kupovat raději semínka odrůd, na rozdíl od semen z kupovaných paprik budete mít záruku vlastností té které odrůdy. Květy netrhejte, ani nevylamujte zálistky, rostliny by to oslabilo. Během vegetace můžete " na posilněnou" hnojit na list postřikem například Vegaflorem - rostliny po něm doslova rostou před očima.

V místě, kde se rostlina rozvětvuje se vytvoří první květ, ten vždy vyštípnu. Odstraněním tohoto květu se rostlina nevysiluje a nasazuje brzo další květy. Pokud tem květ ponecháte, dozraje vám rychle první paprika, ale zbrzdí to další vývoj rostliny.

 


0x
avatar kato

Neřekl jste kdy rostlinky sejete. Vegetační doba paprik se pohybuje od sto třiceti (rané odrůdy) do dvou set dnů (pozdní odrůdy). :) Seji papriky 1.února,po zesílení rostlinek jednotím do kelímků,mám je doma za oknem.Za krásného počasí je vytahuji ven na parapet,ať se postupně otužují a sluneční svit jim dá sílu. A pak už postupuji stejně jako vy ,ale dávám je ven cca.25.4 na pole.A plodí ok. První květy otrhávám a spodní listy otrhnu a přikopu.

 


0x

Take si myslim,vyzkousejte kupovana seminka,alespon porovnate.jeste se zeptam, listy jsou bezezmen,zdrave?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]