Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Zkušenosti s rajčaty na zahradě?

Od: amidamaru* odpovědí: 8 změna:

Letos jsem musel zrušit sklenik.Kdo má skušenosti v pěstování rajčat a paprik,na volno?Nevím akurát,jestli musí být nad rajčaty,které budu pěstovat na volno,na záhoně,stříška,proti dešti.Poraďte.Beru každý návrh.Venku budu sadit poprvé.

Jsem toho názoru,-co nevíš,na to se zeptáš.

 

 

8 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

3x
avatar brunecova

Musíte mít semena rajčat a paprik určená pro polní pěstování. Stříška být nemusí. Rajčata krytá ( stříškou ) před deštěm trpí méně plísněmi, jsou před nimi odolnější. Papriky jí nepotřebují.

 

sebod*
hodnocení

2x

Stříška žádná být nemusí. Sázet až po jarních mrazících.

 

amidamaru*
hodnocení

Díky všem.

jabraka*

Rajčata jsou teplomilná.Nejlépe je dobré koupit v době,kdy nehrozí jarní mrazíky,hotové sazenice.Ty vysadit do foliového krytu.Stačí PE pytel větší bezbarvý a průhledný,přetažený přes drátěnou kostru.Po nebezpečí mrazíků se pak sundá celý,nebo se shrne do poloviny.Zalévání pouze ke kořenům,umožnit co nejvíc slunce.

JABRAKA

 

kato*
hodnocení

0x

Tak začnu paprikami:Kupte papriky pro polní pěstování.Osivo namočíme na 1 den do vlažné vody,aby změkl semeníček.Vyséváme po 1. únoru do směsi substrátu s hrubým pískem,prolejeme teplejší vodou a přikryjeme novinovým papírem.Sazeničky později rozesadíme do do bedniček 5x5cm vzdálené. Kolem 25.dubna je čas dáti sazeničky ven.Přidáme hnojivo NPK nebo Cererit,přikopčíme.Papriky nemají rády průvan.*slunce*Rajčata vysévám na začátku března do bedniček .Obojí je dobré dávat ven na pár hodin,vždy když je krásně,ať se otužují.Než je dáte ven natvrdo.

 

hodnocení

0x
avatar babkazov

Šla jsem na návštěvu do druhé části zahrádkářské kolonie a koukala jsem jako blázen. Tam měli rajčata všichni pod igelitovýma stříškama na tyčkách. Ale žádný rozdíl v těch našich rajčatech bez stříšky a těmi zastřešenými nebyl žádný. Vůbec žádný.*jasne*

Rozdíl v rostlinách není. Při déle trvajících deštích rajčata nemají možnost oschnout a na listech zadržující se voda podporuje dřívější napadení plísněmi, v tom je ten rozdíl. Tazatel si může část rostlin chránit stříškou a část ponechá volně. Tak může posoudit výhodu krytí rajčat. Proč asi zaléváme rajčata ke kořenům?

sebod*

Babkazov. Souhlas. Kousek od nás je výzkumný ústav zelinářský. Dělají tam i tyhle pokusy se sazenicemi rajčat. Část pod stříškou, část na volno. A výsledek? Žádný rozdíl :D. Plísně se šíří vzdušnou vlhkostí, takže nějaké stříšky jsou naprosto zbytečné *zed*

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]