Nejste přihlášen/a.
Je zcela snadné vypěstovat jmelí na starších stromech v zahradě, ale za cenu, že je to silně oslabí. Bobule s lepkavým oplodím se mohou vložit do prasklin v kůře stromu, nejlépe na spodní straně větví. Semena obsažená v bobuli začnou brzy vyhánět do kůry útvary podobné kořínkům, které dále prorůstají do dřeva. Protože jde o poloparazitickou rostlinu, která stromy oslabuje, je vhodnější sbírat jmelí v přírodě. Na podzim, ještě před vytvořením bobulí, se pro léčebné účely sbírají listnaté větévky. Mohou se usušit ve stínu a uložit do tmavých sklenic pro pozdější použití.
Myslím, že to zde popsaným způsobem jde, ale v přírodě ho přenášejí ptáci, sezobnou semínko a v trusu ho přenesou jinam na strom, a tam zakoření...že by ho někdo přímo pěstoval doma v zahradě jsem ještě neviděla, ale je to určitě možné. Je to parazitující rostlina na různých stromech, ze kterých bere sílu a živiny.
V Loskutákovi v neděli říkali, jak se dostává jmelí na stromy. Stačí rozlousknout tu bílou kuličku a v ní jsou lepkavá semínka, která se přilepí do koruny stromu (původně je tam přenáší ptáci, které mají semínka nalepené na zobáku a ten zobák si otírají o větve). Ale roste prý strašně pomalu. Za jeden rok vyrostou údajně jen 2 lístky, tak nevím, co je na tom pravdy
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.