Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Za kolik prodat litr borůvek?

Od: johana40 odpovědí: 8 změna:

Ahoj,je teprve zima ale já už si chystám brigádu na léto a mám v plánu sběr borůvek.Nevíte za kolik mám asi tak prodat 1 litr tohoto ovoce?Chci ho prodávat bud:do cukrárny nebo do knedlíkárny(vedle našeho domu).Prosím někdo odpovězte díky...*palec*

 

 

8 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

jabraka*
hodnocení

2x

Johanko,to máš skutečně velký náskok!Nevím,odkud jsi,ale podle mých zkušeností,a to jsem za život natrhal a prodal aspoň 500 kg borůvek,ale borůvky se dají na kšeft trhat jen na Šumavě a v Krkonoších.A to ještě s problémy.Ale abych odpověděl,letos se prodávaly borůvky za 70 - 90 Kč za kg.Na trhy sem jezdí Poláci a prodávají i za 60 Kč.Mohu říci,že se dá na dobrém místě ručně natrhat tak 8 - 10 litrů (1 litr asi 0,7 kg) za den.Hřebenem i 10 litrů za hodinu.Ale to se musí umět a ještě přebírat.Takže podle těchto informací se můžeš rozhodovat.Přeji mnoho štěstí a odvahy.

JABRAKA

johana40
hodnocení

Bydlíme v Jeseníkách a chci borůvky trhat asi 6km o CHKO...

 

hodnocení

2x

Je to různé, jak kdy a jak kde. Cena je mezi 50 a 80 kačkama za litr. Tam kde obvykle nerostou je cena logicky vyšší...

doplněno 01.11.09 16:19:

Pozor, v některých oblastech je používání hřebenů pokutováno! A to až do výše 50.000,-Kč... V jiných je sběr zakázán úplně formou zákazu vstupu do lesa...

 

lidka*
hodnocení

1x

Zdravím johano, to se asi nedá říct dopředu, za kolik se budou prodávat borůvky. Zaleží samozřejmě na tom, jaká bude úroda, v jaké oblasti bydlíte a na dohodě s budoucím odběratelem. Pokud Vám zaručí odběr toho, co natrháte, Vy jim naopak stanovíte příznivou cenu, než abyste lítala po domácnostech a snažila se borůvky prodat. Třeba u nás na severu se prodávaly borůvky za 50 - 70 Kč za litr. Zde jich bylo poměrně dost. V Polsku byly ještě lacinější. Hezký den!

 

johana40
hodnocení

Ještě bych se chtěla zeptat kde sehnet hřebeny?Díkes:)

papene*

Tady je nabídka: dum.bazos.cz/...

jabraka*

Tímto hřebínkem toho moc nenatrháš,a za 400.- pomalu na to nevyděláš.Nejlíp je si ho vyrobit,ale to člověk musí mít trochu řemesla v rukách. Já mám hřeben takovýto.

JB

jabraka*

Obrázek mi tam nespadl,tak ještě jednou.

Za kolik prodat litr borůvek?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]