Kam s vřesem

Od: odpovědí: 4 změna:

Přeji všem pěkné odpoledne, prosím poraďte.Dva roky se snažím udržet zasazený vřes v té podobě v jaké ho koupím, ale bohužel, vydrží tak dva měsíce.Vystřídala jse různá stanoviště -slunné- polo- i stín, ale vždy dopadl stejně. Něco dělám neustále špatně. Zařekla jsem se ,že již nikdy, ale teď jsem opět dva dostala. Prosím poraďte, ať ty chudáci nedopadnou stejně.

Děkuji za pomoc

4 odpovědi na otázku

 

 


3x
Dobrý deň. Ano, viem, s tým vresom je to problém, tiež som mala niekoľko neúspešných pokusov, až predavač v obchode ma poučil, ako ho sadiť. Koreňový bal musíte trochu po obvode narušiť, pokojne narezať nožíkom na dvoch-troch miestach, do jamky nasypať rašelinu, korene rozprestrieť a po prihrnutí rašelinou dobre zaliať. Môjmu vresu sa najviac darí v polotieni, na vlhkejšom mieste, v kyslej pôde. Po odkvitnutí ho vždy trochu ostrihám, len tie odkvitnuté časti. Je krásny a aj Vám prajem, aby sa Vám to podarilo a aby ste mali z tejto rastlinky radosť.

Děkuji za radu, hned zítra to udělám a pak už se budu těšit na jaro. Vám přeji ať se daří.

 


0x
avatar atrama

Hlavně ho dejte z květináče do země,do rašeliny,a pak roste na slunci i ve stínu.Nejlepší jsou ty nejobyčejnější druhy,ty šlechtěné jsou náročnější,ale jdou také dobře.Hlavně ostřihat,občas trochu přihnojit a nadělá spoustu parády,nebo je moc hezké dát do většího terasového truhlíku,přidat pěkný kámen,kus kořene z lesa,vysypat kamínkama od moře a krásná dekorace je na světě.

 


0x

Vřes potřebuje kyselou půdu...nejlépe vykopat stávající zeminu a hodně rašeliny...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]