Nejste přihlášen/a.
Zdravím. Povrch zeminy plesniví, pokud obsahuje víc nedostatečně zetlelých zbytků. Pomůžou 2 věci. 1) Lžičkou "přerýt" povrch tak, aby se plíseň dostala hlouběji. 2) Mezi zálivkami nechat zeminu dostatečně proschnout, aby se proces plesnivění přerušil. Neudržovat stálou vlhkost. Ida
@liško, to né. Často koupím substrát (německý) s nezetlelými kusy, které takto na povrchu plesnivějí. Takže neudržuju fialkám stálou vlhkost a nechávám prosychat; samozřejmě ne usušit. A tváří se spokojeně. Ida
Je to možné. Substrát dělá hodně. Taky teplota vzduchu tohle ovlivní. Darovala jsem paní do obchodu s nábytkem nejhezčí exempláře fialy. Ale v noci a přes víkend tam klesala teplota a milé fialy to nezvládly a za účasti plísní zahynuly. Možná by tazatelce pomohlo vystřihnout nejspodnější listy. Dá se z nich event. vypěstovat další fialy, ale bude to víc větrat a ne uhnívat.
Africké fialky jsem je jeden čas pěstovala v hydroponii. Místo zeminy vyvařený štěrk a květináček s ním a fialou ponořen asi ze 3/4 v roztoku Hydroponixu. Ten se doplňuje a časem celý mění.
Jinak když zaléváte s citem odspoda, tak taky krásně bují a kvetou. Je to vůbec plíseň, nejsou to vysrážené vápenaté soli?
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.