Nejste přihlášen/a.
Zdravím. Myslím, že na vaší bylince řádí housenky nebo šnečkové. Přesně tento požer jsem objevila na svém nově koupeném rýmovníku taky. Až když jsem ho pořádně prohlédla, našla jsem na spodní straně 1 listu malinké, tvrdé, černé, pěkně srovnané soudky – vajíčka. 3 už byly prázdné, ale housenky jsem zprvu nenašla. Naštěstí mám bylinku na okně u počítače, takže během práce občas mrknu na okno a teprve jsem zahlédla pohyb housenek, v barvě přesně jako rýmovník, bez pohybu neviditelné. Šneček je přes den zalezlý v zemině. Tak lovu zdar. Ida
Moje poznatky k pěstování rýmovníku.
Zjistila jsem, že nejlepší jak pěstovat rýmovník, je každý rok si vypěstovat nové květináče. (Mnohdy se rozdají.)
Ustřihnout koncové tríbky, dát do skleničky s vodou a nechat pustit kořínky.
Tríbky s kořínky dát do důlků v květináči s novou zeminou, přihrnout a sazeničky se za chvíli rozkošatí.
Je to jako voděnka, co jsme dříve pěstovali za minulého režimu. Nenechávat déle, než dva roky.
Po výsadbě a uchycení se, jsou květníky krásně vzrostlé s velkými listy celé léto. Bohaté koule rýmovníku, nechávám venku na zápraží, kde nepraží slunce. Další roky se rostlince listy zmenšují a stonky vytahují, hlavně když nejsou na světle.
Je možné zřejmě přihnojovat, ale toho nejsem příznivcem. Tipuji, že rostlinky vypotřebují právě ty živiny, které potřebují během toho jednoho roku a potom už skomírají. Možná u Vašich chybí právě nějaký prvek. Jak dlouho je máte? Tipuji, že jim u Vás moc nedaří podle těch fotek.
Nebojte se ty nemocné listy ostříhat, ze zdravých si udělat nové sazeničky.
Založila jsem nové v prosinci do sklenice s vodou, mám na parapetě a nyní už jsou krásné s kořínky.
Sice zimní období, ale je to nezmar.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.