Návrh živého plotu

Od: odpovědí: 5 změna:
Neznáte nějakého zahradníka či zahradního architekta, ideálně z vlastní zkušenosti z Jihomoravského kraje, který se zabývá návrhem živých plotů? Hledám někoho opravdu zkušeného který si umí říct vlastní názor a neosazuje jenom túje.
Diky
5 odpovědí na otázku

 

 


1x
avatar ferax

Na živý plot nepotřebujete zahradníka, stačí když si koupíte knihu o živých plotech. Samotné založení není nic složitého. Kniha vám pomůže v orientaci mezi vhodnými dřevinami. Já můžu ze své zkušenosti doporučit Ptačí zob. Můžete si vybrat opadavý neopadavý a poloopadavý. Dobře se s ním pracuje a vypadá dobře. Není náročný, stačí jen jednou za rok trochu pohnojit třeba cereritem a občas zalévat.

 


0x
avatar jabraka

Takového profíka mám doma.Manžel mé dcery má firmu,zabývající se právě zařizováním zahrad a jejich součástí,rybníčků,sadbou stromů a keřů i realizací zeleně .Jen je to trochu z ruky.Sídlo mají u Rokycan.Pokud mohu říci,živé ploty nejsou až takový problém.Vysadit si člověk může sám jakoukoliv vhodnou dřevinu.Problém je hlavně v pěstování.Viděl jsem u nich ploty z různých keřů i stromů.Jeden ukázkový ze smrku.

Návrh živého plotu

 


0x

Asi bych se ptala v okolních okrasných zahradnictvích, protože od nich to někdo bere. Ti lidé se znají.

 


0x
Dobrý den,
Živý plot z tůní není moc dobrý. Přezimuje na něm původce nemoci rezi hrušní.
Živý plot může být i z lísky,vinné revy břečťanu.

Hloupost. Rez je na jalovci. Chvojka klášterská a pod. Jinak souhlas. Thuje nqhrbitov.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]