Kdy pokvete zimilez?

Od: ® odpovědí: 7 změna:
avatar maky

Hezkou neděli přeji, před týdnem jsem si koupila sazenici zimolez /Lonicera periclymenum Serotina/. Podle obrázku by měl být červenorůžový. Mám pro něj pevný, vysoký oblouk cca 2,5 m. Zapomněla jsem se zeptat, jestli ještě letos pokvete, co myslíte? Sazenice je tak půl metru vysoká a leze už nový šlahoun. :) Děkuji za odpověď.

7 odpovědí na otázku

 

 


2x

Letos asi nepokvete, protože ostatní už kvetou. Asi příští rok.


Tak si tedy počkám. Na cedulce je hezký návod :

"Přeji vám krásný a veselý den. Jmenuji se Zimolez a jsem tak trochu šplhoun.Ovíjím se kolem opory a rostu velmi svižně. Dorůstám do velikosti 3 m, někdy se mi chce růst i trochu výše. Oblíben jsem pro své krásné květy a minimální nároky." *tanec*

 


2x

Nespěchejte a buďte ráda, že nekvete. Sazenice potřebuje nejdřív řádně zakořenit, zesílit a narůst a ne se vysilovat kvetením. Vždyť je to mimino.


pckop, díky, tušila jsem to. Je tu značka kvetení červen až září, už se těším. Dcera má zimolez jedlý.

A až pokvete ,tak Vám večer půjde z té vůně,, hlava kolem,,.Máme již letitý a rozrostl se pěkně.Musím ho každý rok trochu ostříhat.Pozor potom na jeho červené bobule.Nejsou jedlé ,ale lákají malé děti.


futra, možná nám půjde vůně rovnou do ložnice, jsou tam zrovna dveře a okno, ale v patře. :) Malé děti mají sousedi, to jim potom řeknu, je tam nízký plůtek a mohly by chtít ochutnat.

 


0x

google: zimolez /Lonicera periclymenum Serotina/

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]