Jak se zbavit pařezu

Od: ® odpovědí: 13 změna:

JASAN - prosím o radu, jak se zbavit pařezu o průměru cca. 120 cm, který je vzdálený 1.5 metru od zdiva domu. Houby / hlíva ústřičná nedoporučena odborníkem / nejsou vhodné, rovněž chemikálie nepřipadá v úvahu, protože RD máí vlastní studnu a nemůžu riskovat, že se tato dostane do spodních vod. Děkuji

13 odpovědí na otázku

8x

Rovněž jsem řešil něco podobného 100 cm v průměru a 1 m od plotu. Odfrézovat pařez jsem uvažoval ale stejně to nic neřešilo protože odstranit mohutné rozprostírající kořeny by mělo devastující účinek v okolí. Takže jsem problém řešil výsadbou.

Jak se zbavit pařezu

6x

pozvat si firmu co frézují pařezy..

3x
Ono stejně kromě frézy na pařezy nic nefunguje. Navíc takovýhle pařez se ani nedá vyvrátit s celým stromem.
Takže objednat, nechat udělat a zaplatit.
Z takovýho stromu mohlo být dost dřeva, takže nějaká koruna jistě zbyla.

Funguje. Ale bolí z toho celý člověk.

3x
Normálně bych ho vypálil...
Do díry, která přivádí vzduch, foukat nějakým ventilátorem a za "chvíli" je po pařezu.

youtu.be/...
Nebo pak ta fréza, ale to bude stát raketu.

No jo, jenže ten pařez na videu je uprostřed pustiny. Tazatel ho má metr a půl od baráku. Takže pro jistotu udržovat místní hasiče několik dní v pohotovosti. ;)

3x

Já jsem jeden velký smrkový pařez obsypala zeminou, aby tak nečněl, vrch pokryla nasbíraným mechem, aby se pařez rychleji rozkládalal a obvod jsem osázela vínovými čechravami. Ty se ještě rozrostly, takže dominují a vypadá to dobře.

Nebo ho zavezte a postavte na něm skalku*smich*

Já to myslím zcela vážně. V mém případě to bylo ve stínu vysokých jehličnanů, ve Vašem možná na prosluněné zahrádce. To pak brát v úvahu při volbě keříků nebo trvalek, kterými to osázet.

Prodávají se špalíčky s podhoubím rozkladných hub. Tak to zkombinujte, navrtejte otvory, natlučte ty naočkované čepy, zalévejte podle návodu. Nám to fungovalo jen na některé dřeviny.

Nebo na pařez rozestavte kompozici nádob s květinami nebo stojan s nimi. Klidně i volieru.

2x

Pařez se provrtá vrtákem většího průřezu (aspoň 12 mm.Pak se vyrobí směs z dusičnanu sodného a dřevěného uhlí a nasype do děr.Na sud mse připraví dříví na ohníček,aspoň 50 cm.a zapálí.Pokud se to povede,tak z pařezu zůstne ohořelá hromádka,ta se nechá pomalu vyhnít.Případně se celý proces zopakuje za rok.

JABRAKA

0x

Pařezová fréza, bagr... Nebo ručně - obkopat metr daleko od pařezu, přehlodat kořeny (sekera + mafl), pak udělat noru pod pařez a vyrvat heverem. Trošku práce *smich*, ale až tak hrozný to zase neni...

Nechci být kverulant, ale přátelé. Dovedete si někdo představit, jak alespoň přibližně vypadá jasanový pařez o průměru 120 cm?
Ne, že by nešel vykopat, jistě by šel. Ale byla by to nepředstavitelná práce.

Dovedu, ale spíš tipuju velký voči - takovej strom tak blízko = ten barák vedle stromu by byl kořenama nadzvedlej o půl metru ;)

A taková dvacetitunová panenka zvedne docela dost ;)

To mi povídejte. A to musíte mít ještě k tomu pořádný vercajk (nářadí), i tak se nadřete jako kůň.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]