Druh asparagusů?

Od: odpovědí: 13 změna:
Odborník na asparagusy? Nejsem si jistá, zdaam správné názvy. Díky :)
Druh asparagusů?
Druh asparagusů? #2
Druh asparagusů? #3
13 odpovědí na otázku

9x

Je to asparagus sprengeri. Na druhé fotce asparagus plumosus. Petr

4x

Souhlas s petrem.

2x

Ten první jsme mívali na základce ve třídě. Měli jsme každý přinést z domova květinu a Turková tenhle přitáhla ze hřbitova.*smich*

Tomu prostřednímu jsme říkali špargl. Býval na záhoně vedle růží, byl vysokej jako já a měl takové kuličky .Byl k řezu do kytic..

Špargl (chřest) je možná podobný, ale není to on. Petr a pckop mají pravdu.

Myslíte, že ten "můj" špargl ze zahrady a tenhle z prostředního obrázku jsou něco jiného?

0x

Lisko, ten váš špargl ze zahrady je chřest. Věřte nebo ne.

To vím, ale nevidím rozdíl mezi tím mým zahrádkovým šparglem / chřestem/ a tím na prostředním obrázku. O tom jsem psala.

Liško, nezaměřujte se jen na "listy". Ty na fotce opravdu nejsou tak rozložité, jak u druhu asparagus plumosus známe. Prohlédněte si tenoučké stonky. To není "jedlý" špargl.

Souhlasím, špargl to určitě není.

0x
3) Asparagus falcatus.
Pardon, extra zvětšený ten první, už vidím

0x

liska5. Tak špargl ze zahrady a tady ten z obrázku si jsou opravdu dost podobný. Ale je v nich obrovský rozdíl. Třeba jako mezi hřibem dubovým a hřibem žlučovým...;) Špargl, neboli chřest má brzy zjara právě ty výhony, co se v obchodě v oddělení zeleniny za draho prodávají a používají se v kuchyni na vaření. To ale z toho v květináči nevymámíte ani za nic. *zed*.

Jo, znám ten, co se přihrnuje, prodává a vaří... Já se nehádám. Jen jsem měla jsem ten dojem. Včera jsem to vysvětlení vzala a už to neřeším.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]