Druh kapradin?

Od: odpovědí: 3 změna:
Zdravím, pozná někdo, jaké druhy kapradin to jsou? Objevuje se mi že oba jsou Ledviníky a druh exaltata. Což mi přijde divné, když vzhled má každá úplně jiný. Přesný název by mi pomohl. A ještě podotazka: rozdíl mezi kapradí a kapradinou? Děkuju
Druh kapradin?
Druh kapradin? #2
3 odpovědi na otázku

2x

Také mám dva různé ledviníky. Nikdy jsem přesné názvy nehledala, jen jim sama pro sebe říkám velký a malý.

Kapradina - označení pro velkou skupinu kapraďovitých rostlin. Mezi nimi najdeme zmíněný ledviník, sleziník, parožnatku...

Kapraď samec - jedna z kapradin. Známe z lesa.

Kapradí - souvislejší porost kapradě samce v lese. Podobně říkáme jednomu keři hloh a více keřům hloží, borůvka - borůvčí atd.

1x

Mívala jsem ten horní.

Tak jsem koukla na Nephrolepis druhy a zjistila jsem, že jich je asi 30. Některé i 3 m vysoké. Nejpodobnější tomu Vašemu spodnímu je taky Exaltata, druh Teddy Junior. Ještě píšou, že takový krajkový je odrůda Whitmanii, ale obrázek jsem nenašla.

0x

Ano, jsou to dva ledviníky. Petr

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]