Zkažené mléko jako hnojivo

Od: ® odpovědí: 9 změna:

Dobrý den, koupil jsem omylem pěkně uleželé mléko. Reklamace nemá smysl. Můžu ho přidat do kompostu? Děkuji za odpověď.

9 odpovědí na otázku

4x

Ne! V žádném případě!

28.07.20 00:04

Proč ne?

Při rozkladu živočišných bílkovin se prý tvoří jedovaté látky. To mi řekl jeden, do dělal v mlékárnách. Tehdy se dostalo mléko do potoka a byl malér.

V potoku záleží na průtoku vody, v naši mlékárně se tanky a cysterny vyplachovaly a šlo to bílé to potoka, žijí tu vydry a nestěžovaly si. Dnes je mlékárna zavřená a chátrá.

4x

Určitě ho nemáte hektolitr, takže bych ho tam klidně přidal. Občas tady čtu, jak se stříká mléko na rostliny proti plísni, mšicím a nevím proti čemu a najednou při rozkladu vznikají jedy. V kompostu prý vadí a na plodech, které konzumujete ne. Zvláštní. Mikroorganismy si s tím poradí.

3x

Dobrý den, jeden litr zkaženého mléka by vadit neměl, ale zřejmě bude potom ten Váš kompost v tomto vedru cítit až na náves (ale třeba to odpudí komáry) . Zdravím!

3x

Zkažené(nikoliv zkvašené)mléko obsahuje skutečně organické jedy.Vzniká na příklad kyselina isomáselná,kterou doprovází příšerný zápach.Kdo by chtěl pracovat se substráte,m,zapáchajícím nad všechny WC_

JABRAKA

2x

Jasně, dokonce jsem četla, že proti plísni se rajčata zalejí mlékem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]