Nejste přihlášen/a.
Žádné ale opravdu žádné textilie nepoužívejte. Pokud ji tam máte, tak ji odstraňte. Půda pod ni nedýchá, makrofon nemůže zpracovávat organickou hmotu, ta se nedostává do půdy. Jen samotné přidávání živin formou roztoků nemá význam, pokud se nemůže vázat právě na humus, který nemůže vzniknout právě díky textilii.
Rostliny potřebují v půdě vzduch. Pokud hodně zaléváte a máte textilii, půda je utužená a voda vytěsní místa pro vzduch a kořeny se vlastně topí. Rostliny pokud netrpí, tak alespoň živoří. Je to jako s nějakou horší rouškou, nezabije mě, ale neprospěje.
Pro zabránění prorůstání plevele mulčujte mulčem v dostatečné vrstvě (např 10 cm). K tomu vám zcela obstojně poslouží sečená tráva pravidelně přidávaná v menší vrstvě. Tak se v půdě udrží dostatečné vlhko, rozkládající se hmota obohacuje půdu o živiny a humus, ale při tom neprorůstají plevelné rostliny - pokud ano, tak na hranici půdy a mulče a lze se snadno vyplet.
Chtělo by to zjistit, jak vypadá půda pod textilií.
Přijde mi opravdu podivné, že kůra na povrchu zahnívala. Proč? To jste tak prolévali vodou? Nebo je tam příliš vlhko přirozeně? Ale ani tak by mě hnití kůry nemělo dojít. Fakt divné. Textilie většinou brání odparu vody ze země, takže v parná léta ideální, ale pokud je zem přirozeně vlhká, bude to spíš na škodu (plísně, hniloba). Mrkněte tedy pod tkaninu, jak to tam vypadá. M.
Pokud myslíte zabránit růstu plevele, tak vám textilie nepomůže, protože plevel proroste. Tuje vyžadují značné množsví vody. Pro tento účel použijte třeba tuhle fóli. Dělá se to tak, že fólii položíte kolem dřeviny tak, aby okolo kmínku byl otvor např. průměr 30cm a zemina pod fólií vytvarována do tvaru misky, kde se svažuje vždy ke kmenu, kde dřevina je uprostřed. Je to takový mělký trychtýř. Pak položíte kůru do roviny. Při zalévání a při dešti pak voda stéká přímo ke kmenu. Takto mi to kdysi poradil známý dendrolog a funguje to mnoho let. Máme to kolem dřevin, kde plocha je zasypána ozdobnými kamínky a pod nimi je zmíněná fólie. Ta dostatečná závlaha je podmínkou. Při dešti se voda dobře ke středu stahuje. Když se někde objeví v kamení plevel z náletu, není problém ho vytáhnout.
Ferax, děláte si legraci? Takovou folii používat na něco takového jako je pokládání na půdu? To, že vám ji nabízí na prodej nějaký hobbymarket ještě neznamená, že to má nějakou logiku než jen byznis.
Přečti si můj komentář celý, je to jasně vysvětleno a léta to funguje. Ta voda se pod fólií rozlije podle potřeby.
Ano, já Váš příspěvek četla. Textilie na mulčování jsou prostě špatně. Ta vaše igelitová ... na to není slov. A nejde jen o vodu.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.