Tmave fleky v travniku

Od: odpovědí: 4 změna:
Dobry den, pozadam o radu. Nevi nekdo, co se deje s travnikem? Mam tyto hnede fleky roztrousene lokalne po pozemku. Nehnojil jsem ani nepouzival postrik. Dekuji Richter
Tmave fleky v travniku
Tmave fleky v travniku #2
Tmave fleky v travniku #3
4 odpovědi na otázku

2x
Některým rostlinám v trávníku přes zimu zahyne nadzemní část, nebo hynou celé. Tráva ale zůstává zelená. Tam kde tráva není, zůstává vidět jen hynoucí jiný plevel
Název plevele bych tipla na nějaké rdesno, polygonum. Já ho zatím před vykvetením vyrývám ručně a rozkopnu drn trávy a dosadím místo plevele, část drnu mi trávník zkrášlí rychleji, než výsev trávy. Nebo použít jed na dvouděložné, až bude teplo a rostliny budou mít listy. Pak třeba dosít trávu. My sekáme později a naše tráva se tak množí semeny sama.

1x

Zdravím. Rostlina ve vašem trávníku patří mezi Šruchovité, řekla bych, že je to přímo Šrucha zelná = Portulaca oleracea. Je to ve skutečnosti jedlá rostlina s mnoha léčivými účinky a dá se vyžít v kuchyni : mudr-alena-hamplo/...nebo si počtěte zde: google.com/... jinak je to rostlina jednoletá, pokud ji nenecháte vykvést a vysemenit, můžete být rychle bez šruchy. Patří mezi rostliny dvouděložné, takže ji lze zničit postřikem na dvouděložné plevele. Ida

Diky moc, to bude urcite plevel. A ja mel strach, ze to je nejaka nemoc, plisen. No, odbornik ze me nebude Každopádně na jare budu postupovat, jak pisete. Jeste jednou dekuji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]