Nejste přihlášen/a.
V přírodě plody dřišťálu normálně částečně opadají a mnohé zůstanou na keři přes zimu a mráz, některé sezobnou ptáci a semínka vykadí někde poblíž, nikdo je uměle nemačká nebo nesází, dřišťály prostě se rozmnožují odjakživa samy. Některým druhům rostlin prospěje, když plody přejdou mrazem, nebo když projdou trávicím traktem ptáků.
Nehledě na to, že pěstování ze semínek je zbytečné, stačí si na zahradě pod keřem nebo v jeho blízkosti vydloubnout již vyklíčenou a zakořeněnou rostlinku, máte to jisté a navíc i s časovým náskokem alespoň půl roku, nebo i víc.
Pozor na zvláště pichlavé druhy, mají tvrdé, ostré pichláky, když na suchou větvičku najede cyklista, tak mu to může propíchnout gumu, nebo při stříhání keřů se zahradník nepěkně popíchá. Pokud mermomocí chcete mít dřišťál, podívejte se, jak tvrdé ostny má keř, který chcete rozmnožit. Podobně je to i s keři rakytníku.
Zdravím. Dřišťály se sejí na jaře do volné půdy. Je potřeba odstranit červené oplodí (dužinu), ta zabraňuje klíčení. Pokud buedte vysévat pár semen, můžete mezi prsty oloupnout hlavní část oplodí a do čista pak "ocumlat" v ústech. Plody nejsou jedovaté, používaly se do marmelád a v léčitelství). Větší množství semen promýt. Doporučuje se stratifikovat pro lepší klíčivost. Ida
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.