Nejste přihlášen/a.
Dobrý den,
máme zhruba 4 hektary louky a rok co rok bývá rozrytá, letos to je opravdu hodně:
a přemýšlím, co stím. Myslivci to vždycky povláčí, ale je to kničemu, drny to jen překulí, louka je sama díra a hrbol, když to pak seču, tak všude lítá kamení, hlína a prach... navíc na horní části louky už neni skoro žádná tráva jak je to přerýté. Zajímal by mě váš názor, jak to řesit? jak to řešíte vy? zvažuji, že to na jaře přeorám a zaseju trávu, prý by tam divočáci na pár let neměli chodit tolik rýt, když se travina omladí. Takže se už dívám po trojáku, nějakých těch těžších bránách, smyky si vyrobím a sečku bych koupil takovou tu klasickou co je za koníky viz: stroje.bazos.cz/...
Zajímalo by mě, jestli na zasetí trávy je taková sečka vhodná, přece jen semínka trávy jsou menší, jak semínka obilí, tak aby tam té trávy nepadalo moc, co si o tom myslíte?
Děkuji všem zkušeným i nezkušeným
Myslivci tam jezdí bránama poslední 2-3 roky a dřív to bylo v pronajmu a to se nijak ai neřešilo, takže jsou tam všude díry a hrboly který nejdou ani vidět už, ale traktorem tam jezdit celý den je hrůza. U té sekačky je doraz, takže jedině zvednout, ale to pak je málo trávy.. zkusím najít někoho v okolí s podmítačem a uvidím..
Nechápu proč zrovna k nám, o pár stovek metrů dál je louka taky u lesa a neni na ni ani rýpnutí
Jestli stroje nemáte, tak bych si je kvůli tomuhle (s prominutím) cancouru nepořizoval a nechal si to udělat místním zemědělcem, co mechanizaci má (pořádnou). Orat by se mělo tak, aby hrubá brázda přemrzla a na jaře to šlo dobře rozdělat. S tou sečkou na obrázku to nasejete, neměl by být problém. Každá sečka má regulaci velikosti výsevku.
S cenou neporadím, už jsem z oboru dost dlouho a časy a ceny se mění. Na internetu bych ceny nehledal, ale zeptal bych se okolo, kdo by byl schopen a ochoten a za kolik.
Nevíte prosím, nakolik by to mohlo orientačně vyjít? já co jsem se díval na internetu, tak jsem napočítal tak nějak kolem 15000, neni to nějak moc za 4 hektary?
Omlouvám se, neodpovím přímo na otázku.
U nás prasata také řádí. Myslím předloni byla jedna louka byla jak přeoraná, na další byly snad půl metru hluboké jámy. Záleží, co tam ta prasata hledají. Půlmetrové jámy jsou po dobývání myší, kobercové rytí po vyhledávání kořínků, hlíz a žížal (nejspíš).
Myslite, že po obnovení travního "koberce" už nebudou mít co hledat? Možná první rok, ale potom?
Co zabírá, jsou myslivci. Stačí skolit jeden kus (černé zvěře, nikoliv myslivecké ) a pak se dlouho místu vyhýbají. Ale je to vlastně nekonečný boj. M.
Vzpomeňte na Zlínký kraj,kde kvůli prasečímu moru potřebovali udržet divoká prasata v místě.Používali tak zvané pachové ohradníky.Fungují na principu chemického prostředku(kyselině izomáselné)
JABRAKA
Jabraka - pravda. Pachové ohradníky!
Ještě je otázkou, na kolik by to vyšlo. Jestli by se to vyplatilo na malou plochu.
Nevím, proč to nepoužili i u nás
V příspěviku je i cenník.Myslím,že elektrický ohradník přijde mnohem dráž.sada je za 1600 Kč a je na 2000 m.
JABRAKA
U nás to je jen povrchové, takže nějaké ty hlízy a žížaláky..
Myslivce jsem tam viděl jednou, ale podle stop od auta tam jezdí pravidelně... ale kolik toho střelí za rok, to nevím.
Pak tedy zkuste ty ohradniky, tedy po obnově. Myslím, že je to jediné vhodné a funkční řešení.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.