Konflikt odkazu a videa

Od: Datum: 27.07.15 19:41 odpovědí: 9 změna: 30.07.15 21:45
avatar

Dobrý den, všiml jsem si, že když napíši příspěvek a na jeho závěr vložím odkaz, tak tento je funkční a klikatelný. Když se potom doplním vložením videa, tak se odkaz stane neklikatelným.

A ani další doplnění s odkazem ho již neopraví. Protože se mně toto nestalo prvně, tak bych se chtěl zeptat, jestli dělám něco špatně nebo je to takto nastaveno v systému? Děkuji Vám a zdravím!

Zde je příklad: https://www.poradte.cz/pocita…nstvi/35455-dil-simpsonu.html


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.07.15 19:50
avatar

Zkouška, zkouška. http://www.youtube-nocookie.com/embed/lXKDu6cdXLI?rel=0 A že všichni posluchači vydrželi do konce. :-D

Ahááá, je to tak, že když píšu ihned za odkaz, pak se mi text zobrazuje modře, jako pokračování odkazu. Dám tedy na další řádek a pak vrátím za odkaz. Cesta nejmenšího odporu.

Tohle jste měl na mysli?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 27.07.15 19:55
avatar

Dobrý den, ne, toto nemám na mysli. Já vložím odkaz a je oranžový, potom vložím odkaz na video (ten se automaticky ukáže jako přehrávač videa) a ten původně oranžový a klikatelný odkaz ihned zčerná už na něho nejde kliknout. Zdravím!

Datum: 29.07.15 01:39
avatar

Zkusím to jinak (vkládání odkazů mne tu někdy také zlobí).

Díl se Simpsonovými z Lega najdete na Filmserver u.cz

nebo na YouTube:


doplněno 29.07.15 01:52:

Ještě jednou odkaz na Filmserver.cz:

http://filmserver.cz/clanek/7468/kostickovi-simpsonovi-se-predstavi-ve-specialni-lego-epizode/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.15 02:00
avatar

Druhý pokus: "Simpsonovy z Lega" najdete na Filmserveru.cz

http://filmserver.cz/clanek/7468/kostickovi-simpsonovi-se-predstavi-ve-specialni-lego-epizode/

nebo na Youtube:


doplněno 29.07.15 02:18:

Poprvé jsem oba odkazy vložila "jako odkaz", tzn. označila to, co mělo být klikatelné, kliknula na symbol odkazu a vložila adresu URL (i v případě, že jsem adresu URL uvedla do textu).

V druhém pokusu jsem "jako odkaz" vložila jen odkaz na Filmserver.

S podobným problémem se tu setkávám v případě, že URL/text uvádím v závorce ( odkaz ), napíši-li ( odkaz ), připojí se závorka k odkazu a odkaz nefunguje.

Podobně je to s čárkou nebo tečkou za odkazem. To obcházím mezerou za textem (nebo URL), napíšu čárku nebo tečku. Pak teprve označím potřebné, vložím URL adresu a potom mezeru před čárkou nebo tečkou odmažu. Častěji to zlobí v případě vkládání URL adresy přímo do textu, proto radši používám jiný text (snažím se předejít problému s odkazem).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.15 02:21
avatar

Oprava:

S podobným problémem se tu setkávám v případě, že URL/text uvádím v závorce ( odkaz ), napíši-li (odkaz) bez mezer, připojí se uzavírací závorka k odkazu a odkaz proto nefunguje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.07.15 19:18
avatar

Dobrý den, velice Vám děkuji za snahu i ukázky. Vkládat odkaz na slovo mně nešlo nikdy, tak to už jsem vzdal - nefungovalo to. Také admin se tu někde zmínil, že preferuje odkazy viditelné.

Já normálně vkládám odkaz trochu jinak, ale je viditelně oranžový a klikatelný. Ovšem, nesmím tam později vložit odkaz na video. No, ono to není zase tak často, tak už to řešit nebudu. Je to zřejmě pouze můj problém, tedy, někde mezi klávesnicí a židlí. Ale, všiml jsem si, že někomu dělá problém už jen ten klikatelný odkaz a nějak nemá potřebu si tam kliknout. A když není odkaz klikatelný, tak to může být pro řadu lidí problém neřešitelný. Ještě jednou Vám děkuji a zdravím!

doplněno 30.07.15 19:54:

clayman - díky i Vám. Já už to řešit nebudu. Jen jsem si nebyl jistý, jestli to je problém celkový nebo můj.

Datum: 30.07.15 19:49
avatar
Máte pravdu, URL adresa se sama převede v odkaz pokud není v textu odkaz na YouTube, protože jinak se i YouTube stává odkazem a ne videem. Pokud je však URL odkazem (jakýmkoliv) tak to není problém.
Co se týká zarovek a odkazu, tak dnešní URL adresy už obsahují kromě mezery všechny myslitelné znaky vč čárek atd, proto se rozeznává ukončení odkazu až mezera. Na konci věty kdy to sebere tečku nebo čárku je to hloupé...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.15 21:41
avatar

ještě jsem to upravil, aby youtube nebyl limitující. Limitující je nyní jen odkaz tzn že pokud v textu bude nějaký odkaz a href= atd neproběhne automatická úprava www adres na odkaz, protože text už nějaké odkazy obsahuje. Není tedy dobré vložit jeden odkaz kompletní a v tom samém textu (vč doplnění) použít jen www adresu.

Je fajn používat jeden nebo druhý způsob a nemíchat je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.07.15 21:45
avatar

Dobrý den, děkuji Vám za reakci. Až bude více času, tak to zkusím (pochopit). Zdravím!

doplněno 30.07.15 21:52:

Tak, nyní vidím v tom mém odkazu v dotazu (na příklad), že už jsou tam odkazy oranžové a také klikatelné. A to je fajn - zřejmě to bude fungovat. Tak, děkuji.

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.