Je zdejší bodování tak moc důležité?

Od: Datum: 30.06.14 23:07 odpovědí: 26 změna: 02.07.14 22:41

Ahoj. Vážení poradci. Je to bodování pro Vás opravdu tak, moc důležité? Dělá to na mě dojem, že pro někoho je to důležitější než rady samé. Já se třeba snažím, o čem něco vím, v tom něco poradit. A že mě nikdo nijak neohodnotí? Kůli tomu nepláču. Možná trochu smutním. Dobré rady, jsou to, tady důležité. Ahoj. A nebo ne?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cobrak*
Datum: 01.07.14 01:18

Osobně to mám tak. Body pro jsou mě takovou odměnou za můj čas, který jsem strávil nad vymýšlením odpovědi, nad jejím formulování a nakonec i nad samotným psaním. Často odpovídám v době velkého stresu a za situací, kdy nemám čas, ale, když vím, že to někomu pomůže, odpovím i tehdy. Když mi někdo poděkuje, jsem rád. A když mi dá body, beru to jako něco víc. Je to pro mě příjemná odměna, avšak, nezakládám si na tom. Jsem rád, když body dostanu, potěší mě to, ale není to ten důvod, proč jsem tady. Zde jsem proto, abych se snažil pomoct lidem v obtížných situacích, ve kterých se ocitli, nikoliv proto, abych získával body, které jsou však pro mě příjemné...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 05:56

Já plně souhlasím.Také jsem přesvědčen,že pro mnohé je to jen honba za body,stejně jako na jiných podobných webech a pro některé je to jen odreagování jejich mrňavého ega. Nejhorší je,když jsou ty odpovědi vyloženě hloupé a zavádějící k nesprávnému konání. Nakonec i kolega tady píše,že jsou pro něho nějaké body odměnou.Pro mě je odměna to,že jsem někomu mohl pomoci,že jsem si své znalosti a zkušenosti nenechal pro sebe. jmhad@ seznam.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 06:01
avatar
Není důležité, ignorujte ho
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 07:13
avatar

Humbuckere,

Je to bodování pro Vás opravdu tak, moc důležité?*** ne nejsou důležité, kdysi snad byly, ale teď již nikoliv..
A že mě nikdo nijak neohodnotí?****Taky si občas řeknu, proč ten dostal bod za odpověď, která je jesasná až špatná, ale jsem přející člověk a přeji každému jen to dobré..

Ahoj. A nebo ne?****Ahoj. Ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 07:36
avatar

Ahoj, zdravím všechny. Jsem tu vlasně jen chvíli, ale myslím si, že pro pár poradců to bodování důležité je. Všiml jsem si totiž, že u některých témat jsou odpovědi ohodnoceny třeba 2x, 3x, aniž by to byla nějaká rada a mnohdy se to ani netýká zadané otázky. Prostě je tam blábol mimo mísu a dostane kladné odpovědi. Přitom seriózní odpověďi tam "visí" nepovšimnuty. Pochybuji, že by toto hodnotil někdo soudný. Z toho vyvozuji, že někteří poradci jsou mezi sebou domluveni a bodují se navzájem. A proč to dělají? Šplhají tím po zdejším "hierarchickém" žebříčku k nejvyššímu titulu. Že by hloupá ctižádost? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 07:41
avatar

ono je jedno jestli je tam 3x nebo 7x, tedy z hlediska započítání hodnocení. Pokud je ohodnocen blábol stačí to nahlásit a my se dotážeme hodnotitele, co mu na té či oné odpovědi přišlo tak úžasného. Právo na omyl má každý.

Pokud se prokáže, že je tu skupina x lidí, kteří se vzájemně významně hodnotí lze to považovat za porušení pravidel. Zatím se tu nic takového nevyskytlo... není problém to prověřit.

Osobně bych to přirovnal ke konspiračním teoriím, kterými se obvykle vysvětluje vše, co se lidem nehodí do krámu *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 08:08
avatar

Ano, je to samozřejmě jen moje doměnka založená pouze na několika situacích, které mě vyloženě uhodily do očí. Prostě to tak někdy působí. *hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 08:17
avatar

sonyboj, vyslovím doměnku, že se mýlíte.

Jsem zde na poradně již nějaký pátek, samozřejmě že mám i oblíbené kolegy, ale právě proto se snažím u těch neoblíbených hledat to dobré a dávat jim bod, jen když trošku ucítím, že mají pravdu a rada je dobrá. Jsou i tací, kteří odpovědí naprosto dobře, ale jen z jejich pohledu, páč je to pravda jejich.Ostatní to vidí jen jako blábol. Ale jsou i tací, kteří to pochopili a pak se omluvili za špatnou radu...

Zkrátka jsou to průměrné odpovědi, vynikající, dobré a špatné, jako jsou průměrní lide..dobří, špatní, vynikající.

přeji Vám jen pohodu a radost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 11:36

Já už jsem si toho taky všiml, něco na tom pravdy bude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 01.07.14 08:47
avatar

Dobrý den, ono to není bodování, ale ohodnocení. A pro člověka, který bytostně nesnáší pochvalu a ocenění, to přidělení bodu k jeho příspěvku musí být nepříjemné a bolestné. Jenže neznám člověka, který by nechtěl být pochválen a oceněn. Takže, důležité to je jako výraz ocenění, pomoci, pochvala, poděkování a i zpětná vazba, že to nebyl blábol. Poděkování nebo dokonce další komunikace, kde se rádce ještě dozví, že dobře poradil, je také důležité. Nejlepší je poděkování i s bodem - nejhorší je (po značném úsilí poradit a několika dalších doplňujících otázkách od tazatele) už jen tichý a zdvořilý nezájem. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 08:51
avatar

Osobne body neresim, to by jsem uz neradil. Vetsinou nekomu vyresim problem s PC, ale jen malokdy dostanu podekovani, nebo bod. Jedno fesacke tricko uz mam :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 01.07.14 17:33
avatar

ANO, hodnocení je pro mne důležité.

Je to pro mne kromě poděkování taková odměna, že jsem dobře poradil a tím pomohl.
Je to motivace poradit a pomoci tak, aby mu moje rada (či vysvětlení) pomohla v řešení jeho problému.
Mám zde pár virtuálních kamarádů, ale věřím a doufám, že mne nehodnotí z kamarádství, ani já to nedělám.
Myslím, že ohodnotit dobrou a rozumnou radu je dobré především pro tazatele, někdy v tématu již bylo vše důležité řečeno, potom občas jen rozdávám "bodíky" u těch nejlepších rad a věřím, že tazatel se zařídí podle těch "hodnotnějších" doporučení a pomine ty nehodnocené.
Někdy nasbírám nějaké "body" pouze za vtipnou či ironickou poznámku, pak většinou (pokud si všimnu) svoji reakci nahlašuji a žádám o odebrání hodnocení - takové hodnocení by mne ani netěšilo. Tento fakt jistě mohou naši syslíci potvrdit...
Že hodnocení není objetivní je známé, ale spravedlivější systém asi vymyslet nelze, to by ho Admin už dávno vymyslel a aplikoval...
Největší odměnou je ale pocit, že jsem někomu pomohl, případně pomohl ochránit zdraví či život...

Ale je to jen můj názor...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 17:46
avatar

zdravím všechny - jasně, že je bodování důležité, ale ne zase až tak moc... každý bodík potěší a když moje - podle mě dobrá - rada nic nezíská, zamrzí to, ale co už, snad příště, řeknu si a doufám, že to i tak snad někomu pomohlo... věřím, že většině rádců tady jde spíš o ty rady než o body, a proto je naše poradna ta nejlepší *srdce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 19:46

Ahoj kolegové a návštěvníci. Je nepřekvapivě milé, že tu svoji přítomnost a své působení tady berete tak, jak jste se většinou nahoře vyjádřili. S tím se nedá nic víc, než jen souhlasit. Potvrzuji i to, co na konci svého příspěvku psal Ben. To, že se tu všichni fakt snažíme, někdo třeba jen krátce a někdo šířeji. Ale, tázající se už vůbec neozve s tím, že by napsal, jak mu byly poskytnuté rady k něčemu dobré. To je asi věc, se kterou se tu budeme muset všichni smířit. Ale, můžeme si tu slíbit, že když si tu požádáme o nějakou radu, dáme svým kolegům navědomí, jak nám něco z těch rad pomohlo. A třeba i nepomohlo. Tohle, by možná šlo i bez nějakého bodování. Díky a ahoj.

Ještě dotaz: Proč je zastaven dotaz : Pozor na podvodníky.? Co je na něm vadného? Díky.

Od: pepr®
Datum: 01.07.14 20:00
avatar

Vysvětlením má byt odkaz v doplnění od admina pod otázkou.

Uzavřeno bylo asi proto, aby jsme tu neměli duplicitní dizkuze. Když se jedná o téměř stejný mejl a stejný problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 20:55

Ahoj. Tak už mi to ta baba poslala do mého mejlu taky. Padlo to samozřejmě do spamu. Dobrý.

Datum: 01.07.14 20:06
avatar

Potěší to..

Na druhou stranu ale naštve, když je nějaký blábol bodově vychvalován (ale to naštve, i když je místo bodů vychvalován slovně). Ne proto, že někdo dostal body, ale proto, že se taková odpověď může klamně jevit dobrou a užitečnou.

Mimochodem, co jsem četl pravidla, můžu si klidně vytvořit druhý účet, ze kterého nebudu psát, pouze hodnotit ve chvíli, kdy narazím na omezení 3/otázka a 15/den? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 01.07.14 21:13
avatar

To sice můžete, ovšem je to dohledatelné a postižitelné. I když s vaší kvalifikací by to i šlo. ;)

Zase předpokládám, že někdo s takovými znalostmi nemá potřebu si tady honit triko a ten kdo tu potřebu má, tak zas neví jak na to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 01.07.14 21:17
avatar

Pokud je blábol hodnocen, tak nahlašuji, v extrémních případech odpověď označuji jako špatnou. Moderátoři většinou souhlasí a bodíky odeberou, často reakci smáznou.
Počet registrací není v Pravidlech omezen. Já zde mám tři registrace, důvody Admin zná. Ale nikdy by mne nenapadlo z jedné registrace hodnotit svůj jiný nick. Navíc podobné kulišárny má Admin docela spolehlivě ošetřené...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 09:59
avatar

Ale ale.. neříkám hodnotit sobě, mluvil jsem o založení dalšího účtu proto, abych mohl hodnotit ostatní ve chvíli, kdy narazím na to, že nemůžu v jedné otázce ohodnotit více než tři a za 24 hodin více než 15 odpovědí. Přepnout do druhého okna a dávat body dál.

Že by se toto nesmělo jsem právě nikde v pravidlech neviděl :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 07:32
avatar

nebyl bys prvni, kdo to zkusil a je na to pamatováno ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.14 21:03
avatar

Bodovani bych uplne zrusil,zda se mi ze nekteri jedinci si davaji body sami sobe,coz mi prijde hodne ubohe,ale kazda ohodnocena odpoved me potesi, ze bych si sam sobe napsal taky nejaky ten bodik?

doplněno 01.07.14 21:22:

pepr nevim sice jak by to bylo dohledatelne, ja to urcite zkouset nebudu,verim ze vetsina radcu je poctivych,taky jsem hodne vytizen ,ale mam radost kdyz jsou tu otazky z meho oboru a udela mi to radost odpovedet,skoda jen ze nejde videt kdo me ohodnotil,nevim komu se ma odpoved libila, nebo kdo se mnou souhlasi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: hop®
Datum: 01.07.14 21:22
avatar

Sám sobě? Klidně to zkuste, ale pravděpodobně budete sankcionován za porušení Pravidel poradny, možná i zrušením registrace a trvalým zákazem přístupu na poradnu. Takže nedoporučuji. Admin má po podobných zkušenostech docela fungující pastičky na podobné vychytávky, dokáže tuto poradnu docela úspěšně bránit proti "vyčůránkům".

Náš Admin není skoupý na zasloužená "trička" - spravedlivě je rozdává. Ale jen na ta poctivě zasloužená...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.07.14 11:44

Hodnotit by měli jen tazatelé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 21:34
avatar

Já si taky myslím, že hodnocení je milé, ale není to podmínka nutná k tomu,abych zde zůstával a psal. A spolu s milanem cukrářem, ani já si nemyslím, že by tu byli vzájemně domluvené kartely vzájemných ohodnocovatelů, alespoň ne masivně. Jeden takový nepřímý důkaz vidín v tom, že občas projde bez hodnocení má odpověďm, kterou pokládám za povedenou,abych vzápětí dostal body za nějakou prkotinku, napsanou spíš pro odlehčení; cest la vie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 22:41
avatar
Když vidím kvalitní, výstižnou odpověď k věci, která pomůže a na kterou tazatel bohužel vůbec nereaguje, docela klidně ji na druhý, třetí den ohodnotím. Může pomoci jindy a jinému. Tak ať je zřejmé, že je dobrá.
To hodnocení, teda počet "bodů" ve statistice dokáže tazateli říci, jaké renomé má ten který odpovídající rádce.
Statistika - počet ohodnocených odpovědí, počet za poslední rok, % ohodnocených odpovědí, a k tomu délka registrace a celkové množství příspěvků, určitě pomůže vytvořit představu o každém rádci.
Je tu ale mnoho dobrých rádců, kteří jako neregistrovaní nemohou být hodnoceni. Těm jen slovní dík...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.