1x

Nikdy neřezat sud od ředidel flexou!

Od: Datum: 04.04.14 21:42 odpovědí: 18 změna: 06.04.14 13:38

Píši to jako varování, před chvílí jsem se dozvěděla, že strýc bohužel zemřel. Řezal plechový sud, asi od nějakých ředidel flexou a došlo k výbuchu. Naprosto zbytečná smrt, tak aby vás to ani nenapadlo.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.04.14 21:45

Lidus, nemáš Ty těch špatných zpráv v poslední době nějak moc? Zeť, teď strýc...

Datum: 04.04.14 21:53

Sebod, nechci být zlá ale kdyby řezal zeť tak snad ani slzu neuroním, toto byl nejmladší bratr maminky. Já se tak snažím myslet pozitivně i to "Tajemství" jsem dvakrát zkoukla a stále nějaké jobovky. Odpoledne volal manžel z chalupy, že dělá nový plot jelikož mi slepice vyhrabali skalku, brala jsem to jako "ránu Boží" a teď toto.

Od: wamp®
Datum: 04.04.14 21:53

Liduško,upřímnou soustrast.Hrůůza:(Na mě momentálně křičí můj muž,že pokud někdo leze do žumpy,také nesmí být otevřený oheň-výbuch bioplynu :(

doplněno 04.04.14 22:01:

Ještě k tomu "Tajemství,"také jsem zpočátku věřila,že by to mohlo fungovat,ale je to pouhý blábol...

Datum: 04.04.14 22:04

to by me opravdu nenapadlo, tzv adept na darwinovu cenu

doplněno 04.04.14 22:05:

btw slepice mi vyhrabaly kompletne zahony... asi behem 15 minut :) takze zaracha az do zari :)

doplněno 05.04.14 08:12:

nezlobte se, ale rozhodne to nebylo mysleno prece jako zadny vysmech, je mi to lito .. nicmene proste dospely clovek, ktery ma rozum si prece takhle pitome nehraje s horlavinou II. tridy nebezpecnosti, neni to zarazeno do II. tridy jen tak pro srandu... prispevek vyzniva jako rada, lidi nedivejte se se zapalenou zapalkou kolik benzinu je jeste v kanystru... sakra dobre si pamatuju pokus z chemie na zakladni skole s vypary z par kapek acetonu z talirku a plechovkou, ktera za ohlusujici rany vyletela do vzduchu

Od: pt®
Datum: 04.04.14 22:31

Liduš, to je smutná zpráva, každého dobrého člověka je škoda. My teď máme taky věci. Je to 14 dní, co si za naši zahradou v noci vypaloval bezdomovec kabely. Já šla ještě před spaním venčit psíka a vidím plameny do půli stromů. Tak jsem volala policii a hasiče, ale ten chlap jim přesto utekl. Všude bylo sucho a les by shořel a kdoví, co ještě, ale naštěstí to dobře dopadlo. No a včera ráno manžel vyjel s autem z garáže, že si tam bude uklízet a vrátil se dovnitř, zatahoval vrata a za ním žuchlo asi dva m2 suti ze stropu a mohlo ho to zabít. Naštěstí měl Boží ochranu a manželovi ani autu se nic nestalo. Takže se vůbec nenudíme. - pt

Od: hm®
Datum: 04.04.14 22:49

No jo, někdy člověk něco dělá a nenapadne ho, co se při tom může stát. Stejně jako se nemá lézt do studny, že prý se tam může člověk otrávit. Jsou smutné takovéto případy.

Od: pepr®
Datum: 04.04.14 22:49

Problém určitě nebyl v tom, že řezal sud od ředidla, je to sud jako každý jiný, ale že ho měl zavřený, tudíž byly uvnitř hořlavé výpary.

Kdyby ho pořádně vylél, nechal otevřený dobře vyvětrat a taky otevřený řezal, tak se to s nějvětší pravděpodobností nestalo.

Od: pest®
Datum: 05.04.14 08:02
Upřímnou soustrast, bohužel není první, vím o stejných nehodách. K tomu vyvětrání, ne vždy to stačí, ideální je vhánět do sudu čerstvý vzduch kompresorem. Paradoxem je, že kdyby ten sud plný toho ředidla, tak se to nestane...
Od: flexa
Datum: 05.04.14 06:30

lidus upřímnou soustrast

Neber to zle, ale udělat to by mne vskutku nenapadlo, je to stejné, jako když na sprejích je napsáno nevhazujte do ohně, nepropichujte apod.

Datum: 05.04.14 11:32

tak todle nám vtloukali do hlavy už na učilišti sudy sem otvíral vždy jen za pomoci kladiva a majzlíku

upřímnou soustrast

Datum: 05.04.14 11:45

Já to napsala jako varování, sice víme kde co ale ne vždy si to uvědomíme když něco děláme i manžel říkal, že to snad každý ví a ten dokonce řekl, že i majzl hodí jiskru.

Datum: 05.04.14 12:40

Nedávno byl v televizi příspěvek,kdy dělník u benzinové pumpy řezal stejným způsobem benzinovou nádrž.Při výbuchu letěl 15 m vysoko.Natočil to pojízdnou kamerou kolemjedoucí šofér.

JABRAKA

Datum: 05.04.14 12:46

To už nám říkali ve škole, že nádrž se řeže zásadně naplněná vodou. Já si dodnes pamatuji na titulek v černé kronice - to už je cca 40 let - "Otevíral sud benzínu autogenem". A flexa nemá k autogenu moc daleko.

Od: cuca®
Datum: 05.04.14 16:52

Upřímnou soustrast.

Vazeni, vesmes rikate, to víme, to se nam nemuze stát.

Kdyby lidé vsechno domysleli, nebylo by tolik mrtvých.

Bohuzel to tak není.

Spis prihodte něco, kdy jste si uvedomili, ze mohlo byt po vás.

Ja si momentalne nevzpomenu, ale taky by se neco našlo. At už z blbosti, nebo "náhody", kdy staci vteřina.?.a mohl byt konec.

Datum: 05.04.14 19:24

Nevím, jestli mohlo být po mně, ale začal mi hořet v kuchyni olej v papiňáku. Chtěla jsem vařit guláš, nakrájela cibuli, maso, dala do hrnce olej a postavila na plynový sporák. A odešla jsem vedle kvůli nějaké prkotině, a najednou slyším takové tiché "puk", jako když se olej pomalu zahřál a pustil takovou tu bublinku ode dna... Klidně jsem došla zpátky do kuchyně a zůstala jako solný sloup - z papiňáku šlehaly plameny asi metr vysoko a hučely. Bylo to šílené. Nějakým zázrakem jsem ve zlomku vteřiny věděla, co nesmím a co musím, popadla jsem vedla stojící hrnec a postavila na papiňák. Plameny zmizely, takže jsem konečně viděla zakouřený strop... děsné. Otevřela jsem do průvanu okna a papiňák nahoře s hrncem nesla přes celý byt s hrůzou na balkón. Tam jsem to celé opatrně postavila na pár dřevěnžch kolíčků, které mám k tomu účelu hozené na dlaždice, a sundala jsem ten hrnec. Z papiňáku se kouřilo. I nechala jsem ho odkrytý, aby vyvětral, ale sotva jsem udělala krok do pokoje, olej znovu chytl a na balkóně mi hořela metrová fagule. Okamžitě jsem to monstrum zase přikryla hrncem. Nedovedete si představit, jak jsem se z toho klepala. Nechala jsem to asi 3 hodiny venku, bylo to v zimě, pak už to nevystydlo aspoň tak, že to nechytlo. Bylo to příšerné.

doplněno 05.04.14 23:23:

Omluva za překlepy, je vidět, že se mi ten zážitek opravdu vryl.

Datum: 06.04.14 11:47

Je to tak, víme všechno a pak jednou prostě zapomeneme, my na chalupě přepínáme kotel na plyn a kotel na tuhá paliva, když se zapnul plyn zavíral se komín od kotle na dřevo 5 let bez problému až jsem jednou zatopila a vařící voda z expanzky se valila schodištěm, nadskakovälo kde co a blížil se nejspíš výbuch chalupy, naštěstí se manželovi podařilo komín otevřít no a pak to stálo 35 000 nový Viadrus. Také v papiňáku jsem vařila fazole, odešla s kuchyně a pak jsme jen zasklili okno, vymalovali kuchyň, koupili nový papiňák, nový jogurtovač a rychlovarnou konvici. Vařím dál ale už si nedovolím odejít z kuchyně a páku na zavření komínu manžel ukryl (oba komíny zůstávají stále otevřené).

Datum: 06.04.14 13:38

Dobře vím, že když se vám z nějakého důvodu zatopí místnost vodou, tak než do ní vstoupíte, musíte vypnout el.proud. Vstoupit tam bez tohoto může udělat jen blbec *bzum*. A přesto, když se nám to stalo a já věděla, že v zadní zatopené místnosti jsou ještě malinká štěňata a můžou se utopit, tak jsem nepřemýšlela a vlítla jsem tam pro ně. Naštěstí se mi nic nestalo.

Od: hop®
Datum: 05.04.14 23:57

Darwinova cena in memoriam. Co jiného na to říct.
Jsem docela slušný potencionální sebevrah. Ale před určitými "činnostmi" mám respekt, zatím mi to vychází. Jsem schopen řezat plynovou stoupačku pod tlakem, protože vím, co to může udělat. Ale nepouštím se do evidentního rizika.
Budiž mu země lehká, a dík za veřejné varování! ! !

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.