Pro všechny kolegy zde na poradně

Od: Datum: 28.03.14 08:50 odpovědí: 35 změna: 02.04.14 00:53

Vážění kolegové,

již dávno jsem si všiml, že jsou tu tací, kteří podvádějí s bodováním svých odpovědí. Bohužel se to za poslední dobu nějak vystupňovalo a stále to neustává. Před rokem odsud dostala Krkovička BAN, protože na to admin přišel. Všiml jsem si, že je zde trend, že někdo z Vás položí jako nepříhlášený otázku, následně se přihláší, odpoví si na ní pod svým pravým nickem, následně se opět odhlásí a oboduje si ji. Následně dostane body i od ostatních, protože většinou má tu odpověď propracovanou, tudíž mu ji lidé hojně hodnotí. Chtěl bych upozornit Vás, kterých se to týká a kteří to děláte, pokud odpovídáte na svoji otázku ze stejného počítače, jako jste ji pokládali, Vaše otázka je označena světle žlutou barvou, protože ji píšete ze stejné I.P.adresy! Je to vidět a doslava to bije do očí! O tom, že je to neférové a o tom, že zde snad nejsme proto, abychom měli konta s co nejvyšším počtem bodů, ale jsme zde proto, abychom pomohli ostatním, když naši pomoc potřebují, snad ani nemusím mluvit.

Tímto se nechci nikoho dotknout, pokud se tak stalo, omlouvám se, ale opravdu už jsem to nevydržel a o pocity se musel podělit. Děkuju Vám proto za pochopení a pokud možno, Vy, kterých se to týká, zkust s tím přestat nebo aspoň odpovídejte z jiné I.P.adresy.

Díky moc všem,

Cobrák


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.03.14 08:52
avatar

Ono to takto lze? Jsem si nevšiml..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 28.03.14 08:54
avatar

Cožpak zde jde o nějaké body? Já myslím, že by poradna měla hlavně pomáhat a radit a ne,aby si zde někdo zakládal na nějakých bodech ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 28.03.14 08:55

Právě proto jsem to sem napsal...

Datum: 28.03.14 08:55
avatar

"...následně se opět odhlásí a oboduje si ji..."

To moc nechápu *sok* , vždyť přece jako nepřihlášený nemůžu bodovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 28.03.14 08:57

Omlouvám se, spletl jsem se, chtěl jsem napsat přihlásí se jako jiný uživatek a následně si dá bod. Má dva účty jinými slovy.

doplněno 28.03.14 09:22:

Admin: Rád bych se mýlil :(

Datum: 28.03.14 09:15
avatar
Na to jsme přišli už před lety a eliminovali to
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.14 09:05

Jen takový nápad: kdyby ti neregistrovaní neměli možnost hodnotit odpovědi na svoje otázky, pak by jim neodpovídali ti, kterým jde o body. Možná by se časem výrazně změnil poměr mezi registrovanými a neregistrovanými ve prospěch registrovaných a ubylo by podvodů. Ale je to jen momentální nápad nad problémem, který se tu řeší. Třeba mi vysvětlíte, proč není dobrý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.14 09:13
avatar
Je poměrně hodně kritérií, která se sledují. IP je jedno z nich, nelze hodnotit ze stejné IP ani odpověď která má stejnou IP jako otázka. Občas je to nepříjemné, když jsou to 2 různí lidé a jsou v tom nevinně.
Neříkám, že nic nejde ošidit... Ale nevěřím tomu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 28.03.14 09:22

A jaktože potom někdo odpoví na otázku a jeho odpověď je světle žlutá? :(

Datum: 28.03.14 09:43
avatar

stejná IP, což nemusí být stejný člověk, každopádně taková odpověď nelze stejně hodnotit... nevšimnul sis? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.14 10:57
avatar

Na ot jsem se nedávno ptala syslíka a bylo mi řečeno, že to jsou rádci, kteří mají v rubrice vyšší procento úspěšnosti a jsou tak odděleni od ostatních, kteří ještě tak vysoké procento nemají.

doplněno 28.03.14 11:05:

Aha, kluci, vy mě normálně matete! Ona je ještě světlá žlutá?*vezen*

doplněno 28.03.14 11:06:

Ahááá, já už vím *ua*, omlouvám se:).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.14 11:03
avatar
Aha, tohle! Je u toho vysvetlivka s otazníkem. Myslel jsem jinou žlutou :-D
Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 28.03.14 11:04

Ano, to ano, ale ti jsou označeni tmavě žlutou, nikoliv světle žlutou ;)

Datum: 28.03.14 09:27
avatar

Osidit to jde. Napada me hned nekolik metod, ale sem to psat pochopitelne nebudu. Tady jde snad ale spis o to, proc by to clovek delal. Tricko za to opravdu nestoji, mozna nejaka ta jesitnost. Ono kdyby se bodovalo za dobre odpovedi vzdy, tak musim mit take zakonite daleko vyssi uspesnost. Spoustu lidi napise dekuji a body neda. Casto procitam urcite sekce poradny a dobre odpovedi boduji. Myslim si, ze radci si to zaslouzi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 28.03.14 09:31

Dakon: Ano, dělám to naprosto stejně jako Vy. Myslím si, že tu nejsme proto, abychom podváděli proto, abychom měli tričko atd., ale bohužel jsem si všiml toho, že hodně lidí to dělá... Což je smutné...

Datum: 28.03.14 09:45
avatar

ono to opravdu moc nejde a nebo velmi pracným způsobem... a dostat se tím do TOP10 by byla dřina :)

doplněno 28.03.14 09:53:

IP je špička ledovce... není to alfa omega hodnocení :)

S Benem souhlasím, kvůli němu se muselo dát omezení co je vidět po přihlášení, jaký má úspěch v konkrétních rubrikách... on by tam jinak několik obrazovek neviděl nic jiného *palec* Je to těžký "soupeř" *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.14 09:49
avatar

Clayman, ja si muzu zmenit IP klinknutim mysi, takze to tak slozite neni, ale nevidim duvod proc by jsem se do top10 rval, tam jsou jini borci :). Napriklad me fascinuje Ben, ted nevim, jestli je v top 10, ktery odpovida pravidelne na otazky jako prvni, z mnoha oboru a co jsem videl tak i k veci :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.14 09:50

Celkem mi není jasné, co by kdo měl z toho, že si sám sobě píše body (přijde mi to jako dívat se na vlastní fotku a psát si pod ní vzkazy "Jsi fešák", "Líbíš se mi" a "Miluji tě"), takže dost úchylné, ale k věci. Spousta lidí se dnes připojuje mobilním připojením a netuším, jak je to v takovém případě s IP adresami. Jestli třeba všichni připojení přes Eurotel nemají stejnou, nebo je to dáno BTSkou, nebo dostává každý přidělenu vyjimečnou.. Nevíte někdo, jak to je?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 28.03.14 10:56
avatar

Dobrý den, byl jsem zmíněn, tak si také k tomu něco napíši. Nejdříve pro tazatele. Asi by bylo nejlepší, kdyby v případě jeho pochybností, napsal konkrétní odkaz a nick rádce přímo na adresu admina - ten má jistě nejlepší možnost vše prověřit a potom následně třeba i zasáhnout. Pokud jde o moji osobu, tak jsem k tomu něco psal poměrně nedávno a v jiné podobné otázce. Nijak nepodvádím, ale doložit to nemohu. O body si v souladu s pravidly poradny neříkám (ani vnitřní poštou) a kamarády tu asi také nemám (možná spíše naopak). Body jsou příjemné (to si přiznejme všichni), ale opravdu to není hlavní důvod, proč se zde pohybovat a radit - ten je v tom pocitu pomoci. Že jsem často první, kdo odpovídá? No, to je jednoduché - při vstupu na poradnu začínám většinou u nezodpovězených otázek, tak jsem logicky první. Občas si stránku zaktualizuji, tak zase vidím nové otázky. A snažím se odpovídat jen tam, kde si myslím (možná špatně), že o problému něco vím. Samozřejmě netvrdím, že je to vždy "košér", ale ono se to vrátí poměrně brzo od jiných i lepších rádců a jsem "umravněn". A jenom doplním, že kdo chce body, tak musí odpovídat dobře i k věci a ještě často - tedy strávit zde poměrně dost času. Nebo zde mít hodně kamarádů .

Jinak, zkusím takto veřejně vyzvat admina, jestli může můj účet prověřit, zda nejsem podvodník - mělo by to být v pořádku. A snad ještě dovětek, že body uděluji i já jiným (občas i v otázce, kde bych je mohl snad dostat i já). Tak jsem se vypovídal a snad je to vyjasněno. Zdravím!

doplněno 28.03.14 11:18:

Jo Jo, děkuji, že to admin potvrdil, že jsem čistý i všem ostatním, že nemají pochybnosti.

Jinak, pokud si někdo odpovídá sám sobě, tak se to dá poznat, ale už to zde nebudu psát.

No, je to zase o barvičkách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.14 11:05
avatar
Myslím ze o vás tu nikdo nepochybuje *palec*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 28.03.14 11:07

Bene, o Tobě tu nikdo nemluvil ;) Nebudu říkat, koho jsem myslel, admin ví, nedávno jsem mu psal ohledně konkrétního případu. Zasmáli jsme se tomu, že asi tazatel psal ze stejného počítače /možná někdo z rodiny/, ale když už je to častější, nenechává mě to klidným :( Nebudu tu na nikoho poukazovat, ale prostě není normální, že se někdo zeptá na otázku, rádce mu napíše a jeho odpověď je označena stejně, jako by se ptal on... :(

Datum: 28.03.14 11:10
avatar

Nikdo nema pochyby o tom, ze jsou to body zaslouzene :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 28.03.14 11:23

Ideální by bylo, kdyby odpovědi hodnotili pouze tazatelé! Jinak se dají body nahánět, bez ohledu na správnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.14 12:44

Ideální by bylo, kdyby lidi takhle neblbli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.14 18:34
avatar

A to by něco změnilo? Stejně by stačilo mít dva účty a pod jedním se ptát a hodnotit a pod druhým odpovídat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 28.03.14 20:51
avatar

@cobrak nevím, jestli je dobré tyhle fungující vychytávky této poradny veřejně prozrazovat nezasvěceným a ještě jim dávat návod, jak to "občůrat" !

Každopádně já zde mám tři registrace, důvody Admin zná, a fakt by mě nenapadlo sám sobě dávat bodíky, i když možná znám způsob, jak by to šlo - zkusím to otestovat ;)

Hodnocení je pro mne důležité, beru ho (samozřejmě kromě poděkování od tazatele) jako ukazatel toho, že moje rady a zkušenosti k něčemu jsou. Kdybych tento pocit neměl, asi bych neměl důvod tu radit. Někdy si neodpustím ironickou poznámku, ale pokud je ohodnocena a já si toho všimnu, tak svoji odpověď většinou nahlašuji, aby mi hodnocení bylo smáznuto.

Takže ano, přiznávám, že se honím za každým bodem. Ale jen tím, že se snažím dobře radit. Rád "bojuji", pokud nejde o boj fyzický. Ale bojuji čestně, podvodná výhra by mne netěšila...

Nedávno jsem zde pro jednoho tazatele stvořil prográmek podle jeho požadavků. A vzhledem k tomu, že programováním se již nějaký ten pátek neživím, strávil jsem nad tím dost času. Největším ohodnocením mé snahy bylo to, že tazatel byl překvapen, že jeho problému někdo věnuje víc času než jen pár slov v odpovědi, že jsem ochoten mu prográmek přizpůsobit podle jeho požadavků, možná i to, že umím programovat :-D

A já jsem spokojen, tazateli jsem pomohl, oprášil jsem své programátorské znalosti , trošku jsem si dokázal že jsem z toho piva ještě úplně nezblbnul, a tazatel mi poděkoval. Proti tomu nějaké bodíky pro mne mají zanedbatelnou hodnotu. Možná jsem "nějakej divnej", ale věřím, že zde v těchto názorech nejsem osamocen ! ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.14 21:02
avatar

Hope, za tohle bych vám dal bod, jenže tady to nejde. Takže si ho někam přidejte sám ;) :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 28.03.14 21:05
avatar

Tak mi aspoň kupte tričko ! :-D *placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.14 21:47
avatar

Tady máš bod i tričko.

doplněno 28.03.14 22:11:

Taky mám radši černou. Ale znáš to ... Černá trička došla ... a další nedošla. *nevi* Ber, co je. Lepší husa v hrsti, nežli kočka na střeše. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 28.03.14 21:50
avatar

Ládine, díky, ale já radši černý, tohle bych musel prát každý týden ;) :-D

doplněno 28.03.14 21:53:

... i když, od Tebe mne potěšilo i tohle virtuální bílé! *placni*

doplněno 28.03.14 22:35:

Nejradši mám "kocourky" v pelíšku... :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.14 07:37
avatar

Já těm všem diskuzím o bodech nerozumím. Nechápu totiž, proč by někomu stálo za to, vymýšlet kejkle jen proto, aby získal bod. A ikdyž by těch bodů nasbíral hodně, tak co? Zkvalitní mu to nějakým způsobem život? Zvedne mu to sebevědomí nebo pocit z dobře vykonané práce? Nechápu. *sok* Mám doma tričko a mikinu. A spoustu nevyčerpaných bodů k dispozici. Ale neposkládám se z toho, spím klidně. Jsem tady ráda a rozhodně ne pro to, abych nakřečkovala body a ještě k tomu podvodem. Vysvětlete mi, proč by tohle někdo dělal? Pro to tričko? *sok*

doplněno 01.04.14 10:11:

Cobrak, asi jo, ale stejně nechápu. *sok* Smysl života? Body na poradte cz. To ale musí být strašný život. *plac*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: cobrak*
Datum: 01.04.14 08:53
Má komplexy třeba? Vzpomeňme na Krkovičku,také si pomáhala
doplněno 01.04.14 10:24:

To víte babi, body na poradte cz., body na řidičské kartě... Někdo to má prostě rád :( :( :( Také tomu nerozumím *bzum*

Od: sousedka
Datum: 01.04.14 23:57

Jen pro vasi informaci,pomahala,nepomahala,prijmula jserm to co mi bylo prineseno,ze prijmout mam.Bodovat se z mobilni verze,z me mobilni verze s mou operatorskou hostname adresou s mou pocitacovou negramotnosti a ze to pry slo,tohle bylo to co mi bylo nabidnuto a ja to prijmula.

Pritom moc dobre jsem vedela ze sysl i admin dobre vidi kdo kam a odkud boduje.Jakykoliv pokus o samobodovani se rovna sebevrazda-ban.

Ted by mela prijit ta fraze-jednou se dozvite pravdu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 01.04.14 08:34

když to někomu dělá dobře. .. důležité je že se dobře baví .. mě to netrápí, já tu o nějaké body nesoutěžím

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.14 00:53
avatar

toto nechapu, plusko potesi, ale stejne je nekdy bod i u uplne pitomosti a u super odpovedi nic :) moc tomu vahu neprikladam. Asi si tu nekdo honi triko :) doslova :-D
Ted konecne jsem si ho nechal poslat, ikdyz rok mam na nej narok, ale vyslo na me uz jen sede, tak snad prijde, nedavno jsem svoje nejpeknejsi triko nekde tady na baraku ztratil :-D triko! uz jsem vsechno prohledal, pritom pred tydnem jsem ho mel na sobe :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.