Rozloučení s rádci

Od: Datum: 16.02.14 12:10 odpovědí: 43 změna: 19.02.14 20:57

Přeji pěkný den, rozhodl jsem se již nepsat pod registrovaným nickem Fidonet. Nyní již k němu nemám ani přístup, neboť jsem pomocí makro programu změnil své heslo, které neznám, aby mne to nelákalo dál se přihlašovat.

Bylo to pěkných 5 let co jsem přispíval, ale nemám již tolik času a chuti, psát příspěvky, které jsou některými sysli následně smazány, neboť se jim nelíbí můj názor. Poslední kapkou bylo, když jsem Vám napsal co mi bylo řečeno na katedře VS, a protože tento názor a postoj se neshoduje s Vašimi, a ani s mými, přesto byl smazán, ačkoli ničím neporušoval pravidla. Nebyl hrubý, nediskriminoval, jen to byl postoj, který jiný člověk zastával a já jsem ho jen prezentoval. Pokud je nutno být za předávání informací postihován mazáním příspěvků, není mým cílem dále informace předát a radit.

Věřím, že většině z Vás se uleví, že nemusí číst názory jiné než jsou ty Vaše vlastní.

Děkuji všem rádcům co mi v minulosti radili a mnohdy poradili velmi dobře. Nechci jmenovat, abych otatní neurazil, že jsem si na ně nevzpoměl. Děkuji za ocenění v některých rubrikách.

Všem přeji dlouhé roky dobrých rad, ale já už nechci aby mě to tady lákalo. Můj učet je už pro mne nepřístupný, neznám heslo, a budu se snažit ani neodpovídat anonymně ( Fido )

Omlouvám se těm, kdo mi ještě napsali do schránky (vnitřní pošta), ale nemám k poště přístup a nemohu odpovědět. pokud se ještě něco nedořešilo, tak můj meil poradte@dyk.cz je funkcní a odpovím.

Poslední mé rozloučení bylo smazáno před 30 minutami, ale rád bych aby to nikdo nemazal, pokud to neporušuje pravidla.

Občas anonymně pokud budu v hodně velké nouzi snad položím otazku.

Přeji všem pěkný den .. bývalý FidoNet® RIP, učet delete


avatar
administrátor uzavřel tuto otázku
nikam se neposouváme...
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.14 13:04
 
avatar

Ahoj, celkem Vás chápu - i moje otázky, nebo odpovědi byly ze strany syslíků slušně řečeno "nedoceněny" ačkoliv jsem psala slušně a spisovně a moje příspěvky nebyly myslím nijak urážlivé.

Ale řekla bych, že syslíci dosáhli svého - teď je zde docela nuda a nic už mne nevábí k navštěvování těchto stránek (společenská rubrika) - ani si nemusím blokovat heslo. Zdravím. Marcela

 
Od: chuj
Datum: 16.02.14 13:11
 

Ja zde nejsem sice tak dlouho ale arogance nekterych syslu je k zamysleni. Ps: (za vcerejsek) slovo chuj neni pouze urazka,nadavka nebo polsky preklad pro penis ;) doporucil bych nekterym pocist si par vietnamskych jmen

 
Datum: 16.02.14 14:45
 
avatar

arogance nekterych syslu

Proč mi při tomto sousloví okamžitě naskočí jeden syslí nick? Už mi taky párkrát zvedl adrenalin!

 
Datum: 16.02.14 16:59
 
avatar
Zdá se ti arogantní moje upozornění na to, že tvé předcházející nicky, pod kterými jsi tu dříve vystupoval, byly vhodnější než ten polský ...?
Mnoho let tu vystupuji pod svým jediným nickem. A pokud někoho upozorním, má možnost diskuze.
A nelíbí se mi, ze vzpomínáte sysly anonymně!
 
Od: chuj
Datum: 16.02.14 17:08
 

ta arogance nebyla myslena na tebe hejkale a muj dovetek se tyka jen vysvetleni nicku

 
Datum: 16.02.14 18:19
 
avatar
Podle tvého dovětku - vysvětlení je teda v pořádku, že porušuješ pravidla, píšeš urážky a nadávky. Upozorňuji tě na to, že pokud tu začneš psát třeba i slovenské nebo anglické překlady toho slova, bez ohledu na zde přítomné školou povinné děti nebo kulturně vychované jiné uživatele, syslové zasáhnou.
Nic ve zlém, ještě ti hoří vajgl na nádraží. Za těch pár dní od začátku února, co tu přispíváš, jsi zřejmě nestihl přečíst a pochopit pravidla této poradny. Urážky, nadávky, napadání a nekulturu na této poradně oproti jiným netolerujeme.
A pokud máš něco konkrétního proti komukoliv, pojmenuj ho a dej mu možnost reagovat!
 
Od: chuj
Datum: 16.02.14 18:46
 

nikdy jsem zde nenapsal nic sprostyho ani jsem nikoho nijak neurazil.. jsem tu dyl jak od unora takze vim jak to tady chodi a mam i prehled o tom jak kdo naklada se svymi pravy a ne, nebudu jmenovat

 
Datum: 16.02.14 13:25
 
avatar

Ono je to opravdu nekdy tezke, ale nemel by se clovek nad tim povznest?

Kazdopadne jak je vidno, nejsi prvni ani posledni co odchazi z podobych duvodu...to urcite stoji za zamysleni pro ostatni. Preji ti at si to jeste rozmyslis a v opacnem pripade hodne stesti jinde.

 
Datum: 16.02.14 13:40
 
avatar

Je to krajní řešení a je škoda, že odcházíte. Nicméně Vás chápu. Taky mi vadí, že někdo ze Syslů maže, či "jen" blokuje některé otázky, na kterých osobně nevidím nic, co by porušovalo pravidla poradny. Navíc onen Sysel mnohdy ani nepovažuje za důležité informovat, proč vlastně onu otázku zablokoval, takže mám leckdy dojem, že je to jen z osobních důvodů Sysla. Začíná tu fungovat cenzůra. Je to jen ke škodě věci a admin by se měl možná zamyslet, komu dává syslovská práva.

 
Datum: 16.02.14 14:06
 

Fido, sakra... i Ty? Vždyť tady za chvilku z té "staré" party nikdo nezůstane. A já se domnívám, že je to obrovská škoda.

Ale chápu Tvoje rozhodnutí. Souhlasím s Magdonem.

Budeš mi tady chybět , Sebodka

doplněno 16.02.14 14:55:

rip. Ano, máš naprostou pravdu. Začali jsme se vykecávat třeba u otázky, jak zalepit nezalepitelné. Nevím, mě to nepřišlo nijak zákazuhodné. Naopak. No což, jsme tu jen na návštěvě, tak buď budeme souhlasit s podmínkami, nebo odejdeme.

 
Od: rip
Datum: 16.02.14 14:31
 
Stara parta si povidala i mimo tema. Nebyla to jen poradna, byla to komunita pratel. Ted je to moc cenzurovane
Od: ff
Datum: 16.02.14 16:30
 

Nejhorší je malý člověk, který dostane malou moc.

 
Datum: 16.02.14 17:08
 
avatar

Nezlob se na mě, ale poslední dobou jsem tu od "fido" viděl celkem velké množství příspěvků, které neobsahovaly nic (nebo skoro nic) přínosného, ale pouze urážky a výsměch rádcům - se smazáním takovýchto příspěvků naprosto souhlasím.

 
Datum: 16.02.14 19:22
 
avatar

Fido a všichni ostatní co tuto poradnu opouštíte. Nemusíme mít všichni stejný názor a přece se můžeme respektovat, nemusíme se urážet když je jeden homo a druhý hetero, když je jeden levičák a druhý pravičák, když jeden míchá maltu 2:1 a druhý 1:2...

Syslů si vážím, nesnadná a nezávidění hodna práce, ano to že něco smáznou je vždy jejich subjektivní názor a výklad pravidel, možná i momentální nálada ale nemám pocit, že někomu straní a to, že mažou a uzavírají témata kde se začneme urážet a napadat, považuji za přínos úrovni poradny.

Za tu dobu co tu jsem už vím, čemu kdo opravdu rozumí a chci-li odpověď pošlu svůj dotaz konkrétnímu rádci do vnitřní pošty, ještě se nestalo, že by mi nepomohli a patří jim můj dík, že zadarmo stráví nějaký čas aby odpověď vypracovali.

Admin nás velkoryse nechá tak trochu se vykecávat, jinak by na některou otázku šlo odpovědět ANO nebo NE.

Zvažte svůj odchod (nejen vy, všimla jsem si i dalších lidí), každý názor zde bude chybět.

 
Datum: 16.02.14 19:36
 
avatar

Fido, mám takový dojem že tohle není tvé první loučení. Tak tři čtyři roky nazpátek jsi se taky loučil s tím, že už nikdy... Já se taky vrátila, ale aspoň jsem se neloučila

 
Od: hop®
Datum: 16.02.14 20:34
 
avatar

Fido, budu upřímný, jak je mým zvykem. Nějak jsem Tvé rozloučení asi nepochopil. Jsi jeden z prvních, s kterým jsem si na této poradně začal tykat, před těmi pár lety jsi měl docela rozumné rady názory. Netuším Tvé vnitřní pohnutky, které Tě vedou k opuštění poradny.

Již mnoho rádců tuto poradnu opustilo, někteří na čas, někteří (evidentně) navždy. Někteří se loučili, někteří ne. Někteří sdělili důvod, někteří odešli beze slova vysvětlení. Někteří jsou již zpět, jiní (možná zatím) ne. Někteří za sebou zabouchli vrátka, takže jejich případný návrat bude těžší. Jiní vrátka pouze přivřeli, takže jejich návrat byl nebo bude jednodušší.

Ale Tvoje loučení obsahuje příliš podrobností a důvodů, proč...
Říkáš, že sis záměrně změnil heslo na neznámé, aby ses nemohl přihlásit pod registrací, přitom je velice jednoduchý reset hesla přes registrační mail.
Připadáš mi jako sebevrah, který svůj záměr hlásí do světa, aby ho někdo stihnul zachránit.
Jako @fidonet jsi mi byl velmi sympatický jako kolega rádce. Od té doby, ci jsi začal vystupovat jako neregistrovaný @fido jsem přemýšlel proč, kvůli anonymitě to asi nebylo...

Promiň mi moji upřímnost a zveřejnění mých myšlenkových pochodů, přeji Ti v životě dobrá rozhodnutí... *slunce*

 
Datum: 17.02.14 14:46
 
avatar

Já ti povím, proč se mu tu nelíbí:

Příspěvek "kdyz analfabet radí, to je k popukání no nic opět mě někteří rádci pobavili.Jak to zjistíte, například v systému to je to co si zobrazíte na obrazovce a vypíšete si všechny disky. nemyslím partition.a samozřejmě jak píše kolega, je možná nejjednodušší otevřít bednua jak píše druhý kolega, pokud jste si tam nenechal druhý disk sám dát, od výroby tam prodejci dávají 1jinak třeba ti lepší uživatelé využívají 3-8 disků. Ale vysvětlovat proč, vám nebudu." byl posouzen a závěr je: Díky, bylo to oprávněné
Příspěvek je/byl zde: https://www.poradte.cz/pocita…ik-mam-disku-na-pocitaci.html

 
Od: zabu
Datum: 17.02.14 20:51
 

praivo: A neber to jako rýpání. Co je na té reakci špatného? Asi jsem jednodušší než si myslím, ale já tam nic nevidím?

 
Datum: 17.02.14 21:06
 
avatar

Vysmívá se rádcům a dělá z nich blbce, aniž by jeho příspěvek měl nějaký přínos (jen opsal už napsané).

 
Od: zabu
Datum: 18.02.14 02:07
 

Měl být konkrétnější? Já tam vidím i teď, po promazání minimálně jednu hloupou, zbytečnou, nicneříkající radu jiného rádce. Bohužel, díky promazání nevím, na koho, nebo v kolik ta fidova reakce byla. Těžko se v tom následně vyznat.

 
Datum: 18.02.14 08:13
 
avatar
Nebylo by vhodnější toho "jiného rádce" jmenovat? Nebo aspoň konkretizovat, proč je jeho rada hloupá, zbytečná a nic neříkající?!
Takhle je to jenom plácnutí do vody... Jak to pomůže tazateli zorientovat se, když jako laik nepozná, co je dobrá rada?
 
Od: zabu
Datum: 18.02.14 09:16
 

Myslíš, že rada, že většinou je v pocítači při koupi jeden disk, je smysluplná? To je rada ve smyslu, auto při koupi má mechanickou převodovku, ale může taky mít automat, nebo variátor. To za prvé.

A za druhé sám za sebe, jsem radši, když se spletu, aby mi někdo naplno řekl, že nemám pravdu, a třeba i formou, jakou to udělal fido. To je totiž správné chlapské jednání. Bez servítků a naplno. Ale chlapský jednání se tu nenosí. Budem se jako slečinky na sebe usmívat, jak jsme dokonalí, a budem si po straně dávat BAN. No tak do toho.

 
Od: praivo2
Datum: 18.02.14 09:39
 
Ano, vím, že rada od @buss taky není úplně nejlepší (i když pro většinu hotových sestav platí), ale on se aspoň nenaváží do ostatních.
 
Od: zabu
Datum: 18.02.14 18:39
 

Ano platí tehdy, jestliže platí:
a)-tazatel má koupenou standardní sestavu
b)-není pochyb, že tomu tak není

a)-nikdo nemohl vědět, co mu leží doma na stole
b)-nikdo nemohl vědět, neb právě na to, se tazatel ptal.

Takže informační hodnota = nula. Ale když někdo byť expresivně nazve takovou(a já nevím, jestli šlo o tuhle) odpověď "že ho pobavila", tak je oheň na střeše.
Jen tak dál. Necháme špatné odpovědi, a ty které to kritizují smažeme, ať je ve vlákně guláš, ať se v tom tazatelé plácají. Za chvíli nikdo nebude vědět, co se smí a co se nesmí, a nebude se kritika objevovat vůbec.
Kousek z historie na závěr: každý systém, který začal potlačovat kritiku, byl odsouzen k zániku, protože se přestal vyvíjet.
No nic, je to na Vás, budoucnost ukáže, kdo měl pravdu, s námi nebo bez nás.

 
Datum: 18.02.14 19:19
 
avatar

nabízí se otázka: když je to tu tak špatné, že je to nutné neustále s pauzami rozebírat, proč tu tedy jsi? *nevi*

Jeden by řekl, že správnost toho či onoho potvrdí výsledky: jsme nejnavštěvovanější poradna v Česku...

Že bychom spěli k zániku si nemyslím, s tím co říkáš nesouhlasím. Vybíráš si kousky, které slepuješ a přetváříš v obraz, který se ti hodí... a přitom to sám vyčítáš. *smich*

 
Od: aroff
Datum: 18.02.14 20:45
 

No konečně to někdo "řekl" naplno. Nejde ani tak o získání kvalitní rady na svůj dotaz, ale hlavní je návštěvnost stránek.

Tak v tom případě to děláš více než dobře.

Děkuji, že jsi mi potvrdil, že mé rozhodnutí bylo správné.

 
Datum: 18.02.14 21:21
 
avatar
Výběr si ze slohovky par slov, co se ti hodí a použij je tak abys z to mel od srdce radost. Já ti to preju. *pusa*
 
Od: aroff
Datum: 19.02.14 01:13
 

Byť si tedy slohovku představuji trochu jinak, v příspěvku je to jasně napsané a dokonce i zvýrazněné. Ono, ale nejnavštěvovanější neznamená nejlepší. Á propos "zakázané slovo" má registrovaných podstatně více a přesto stoji za prd.

Nakonec je to tvoje poradna tak si ji vytvářej dle svých představ. To ti zase přeji já a to bez sarkasmu.

 
Od: zabu
Datum: 18.02.14 23:58
 

Nic nepochopil. Nepřetvářím. Předpovídám.

 
Datum: 18.02.14 19:44
 
avatar

Fidův příspěvek byl původně nad teď druhým příspěvkem od @pepr, tedy ještě PŘED @buss, tj. byla to reakce na odpovědi starší, které rozhodně nesmyslné NEJSOU.

doplněno 18.02.14 19:50:

Jestli chceš vidět co je aktivní cenzura, tak běž na Yahoo! Answers. Smažou i neslušně položený dotaz...

 
Datum: 18.02.14 10:19
 
avatar

jestli to platí na 99% nových PC, tak smysluplná je... zvláště pokud píše, že VĚTŠINOU.

 
Datum: 18.02.14 18:09
 
avatar

Jenže on tam bohužel napsal "zásadně s jedním"...

 
Datum: 19.02.14 10:20
 
avatar
Zabu
Myslím, že máme velmi podobný názor. I já téměř stejně tvrdím:
...A za druhé sám za sebe, jsem radši, když se spletu, aby mi někdo naplno řekl, že nemám pravdu, a třeba i formou, jakou to udělal fido. To je totiž správné chlapské jednání. Bez servítků a naplno... Tolik zabu.
Až budou uživatelé poukazovat na omyly, nebo nesprávné rady, či jiné nesrovnalosti jasně, konkrétně, s kulturou, bez výsměchu, podceňování, nadávek a napadání druhých, nebudou "hodnotit" jejich inteligenci a myšlenkové pochody, bude se poradna líbit téměř všem.
Zrovna tak souhlasím s:
... Ale chlapský jednání se tu nenosí. Budem se jako slečinky na sebe usmívat, jak jsme dokonalí, a budem si po straně dávat BAN.
K tomu poznámka:
Uživatelé nerozlišují rozdíl mezi BANem a moderováním! BAN je důsledkem většinou toho, že někdo přes mnohonásobné upozornění (od admina a více syslů, nezřídka i dalších rádců) soustavně vědomě a schválně nadále porušuje pravidla poradny a kultury vystupování nadávkami, urážkami, napadáním... Zabanovaný má přístup na fórum znemožněný. Ti s vědomostmi to občas dokáží obejít...
Moderují se příspěvky toho, kdo s porušováním ještě jen začal, na kterého příspěvky začalo chodit více nahlášení. Moderovaným se dobré rady pouštějí bez omezení, naproti tomu příspěvky porušující pravidla většinou neprojdou. Jsem přesvědčený, že admin a moderátoři jsou natolik duševně vyspělí, aby to dokázali posoudit. O kritériích výběru syslů už tu admin psal.
Bohužel jsem se do teď nedočkal jména "jiného rádce" ani konkretizace jeho špatné rady.
Někde něco skřípe?
 
Od: kono
Datum: 18.02.14 10:17
 

Ahoj zabu. Dej svůj kontakt na e-mail ( dole v diskusi ) pro Friga _ chce Tě kontaktovat.

 
Od: zabu
Datum: 18.02.14 18:02
 

ten není tajný. 559867@seznam.cz

 
Od: zabu
Datum: 17.02.14 01:18
 

Vítej mezi neregistrovanými.

 
Od: kono
Datum: 18.02.14 07:52
 

Ahoj Zabu, Fida mezi neregistrované nevítej. Psal, mi, že systém (poradte.cz), ho "nově" řadí mezi podezřelé, a jeho příspěvky jsou nyní jako neregistrovaného blokovány. Chtěl Ti odpovědět, ale nejde to. A jako registrovaný už psat nebude.

 
Datum: 18.02.14 07:57
 
avatar

prd, jen mezi moderované. Žádné blokování, to je podstatný rozdíl. Chtěl zablokovat registraci? Chtěl. Přání se mu splnilo... Navíc jeho poslední urážlivé odpovědi ho tam zařadily skoro automaticky.

 
Od: kono
Datum: 18.02.14 08:28
 

Tak pokud to chápu správně tak příspěvky JABRAKY jsou od 1.1.1014 také moderované?.

https://www.poradte.cz/domacn…o-cim-lepit-nebo-nelepit.html

avatar
Upozornění od sys clayman 18. 02. 2014 08:32:02
použijte: http://www.poradte.cz/kontakt/ a nechejte na sebe nějaký mail
 

 

Od: kono
Datum: 18.02.14 08:45
 

A jsme u toho.

Ruka nepozná, co dělá hlava a opačně.

Claymane to jsme přebraly na srazu v roce 2008 s El-bundem.

Zdroj: https://www.poradte.cz/pravidla/ Bod Z1

Chceš kontakt? Ty jak sysel ho nemáš? m.kono@seznam.cz

 
Datum: 19.02.14 10:27
 
avatar
Fido už tu nechodí, tak mu nebude vadit odkaz pro ten polský překlad...
nikdy jsem zde nenapsal nic sprostyho...
sám píšeš16.2. 13:11, že to slovo - tvůj mnou napomínaný nick - není POUZE urážka, nadávka. chápu to tak, že víš, že je to urážka a nadávka a že porušuješ pravidla vědomě. Málokterý kulturní člověk takové slovo v plénu používá, a zvláště na označení své osoby.
Pokud nechceš jmenovat konkrétně toho, komu něco vyčítáš, nebo nenapíšeš konkrétní výhrady k tomu, jak nakládá se svými právy, potom se zdrž tvých výpadů proti němu, protože mu upíráš právo na reakci! A to je dost zákeřné.
Plivnout si a kopnout (pod záštitou kolektívu) dokáže každý zbabělec. Hrát si na mrtvého brouka detto.
Do teď jsme se nedozvěděli, který sysel je podle tebe arogantní, a konkrétní oddůvodnění tvého tvrzení!
Řada je na tobě!
 
Od: fido*
Datum: 19.02.14 10:50
 

Ahoj Hejkale a ostatní, Vaše reakce sleduji. Není pravdou, že sem nechodím, jen nepřispívám. Ještě bych napsal pár vět (názorů, postojů, poděkování těm co se rozloučili a nenadávají, neshazují ...), ale protože jsou má slova cenzurovaná a nevím komu se znelíbí tak napíšu jen : AHOJ.

Bohužel cenzura mě znemožňuje psát otazky, tak se o ně nebudu snažit. Výmluva, že moje adresa je nedůvěryhodná je samolibá. Neboť ta adresa je jediná v celem světě a patří POUZE mi.

Vaše adresa byla zařazena mezi nedůvěryhodné, proto bude Váš příspěvek uložen a bude čekat na schválení moderátorem, nevkládejte jej vícekrát. Schválení probíhá v rozmezí několika minut až po pár hodin v závislosti na denní době. Nemůžete vložit obrázek. Děkujeme za pochopení.

p.s. Hejkale Tvé reakce mi nevadí, stejně jako reakce jiných. Základem Komunity není mít vždy pravdu, ale podělit se o názory

Od: chuj
Datum: 19.02.14 20:57
 

koukam hejkale ze ti stale pekne lezim v zaludku.. zkus si precist muj vysvetlujici prispevek nekde tam nahore jeste jednou a nebo radsi vickrat.. popremyslej a vyjadri se znova

 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.