Příspěvek se do vlákna řadí na špatné místo

Od: Datum: 22.08.13 00:45 odpovědí: 13 změna: 25.08.13 10:23
avatar

píšu to sem, aby se případně poučili i ostatní:
už dvakrát se mi stalo, že se můj příspěvek (odpověď), který jsem zadával ne na konec vlákna, ale k nějakému jinému příspěvku ve vláknu, stejně umístil až na konec vlákna (určitě jsem se nespletl, a zadání odpovědět jsem zaškrtnul u příspěvku umístěném ve vláknu - schválně jsem se v prohlížeči posunul zpět a kouknul se, pod co jsem odpověď zadával)
(odpovědi nepíšu přímo do okna, ale kopíruju je (z .rtf formátu), ale to teda snad nemůže mít žádný vliv?)

mimochodem vše přepisuju z .rtf i proto, že zdejší editor neumožňuje nový odstavec bez vynechání řádku - pro mě teda VELICE protivné!

P.S. koukám, náhled (této) otázky se mi zobrazuje nekorektně - kus textu chybí (!?!)
(můj prohlížeč Firefox, docela aktualizovaná; náhledy odpovědí vždycky fungují korektně)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.13 00:53
avatar

nevim proc takto slozite, odstavec kdekoli bez vynechani radku se dela SHIFT+ENTER, PHP je striktni jazyk, pokud kliknete na odpovedet tam, kam kliknete, vzdy se na zaklade operatoru priradi dle posilane promenne v odkazu

a mj. RTF prenasi neviditelne znaky a nastaveni textu stejne jako word, pokud nutne potrebujete psat odpovedi bokem, piste to v Notepadu, coz je plain text

doplněno 22.08.13 01:20:

kazdy prispevek zde, zda se ma sve unikatni cislo, pokud kliknete na odkaz s danym cislem, odpoved se automaticky priradi k tomu cislu... pokud je system zalozen takto, vyjimka neni mozna :)

doplněno 22.08.13 01:31:

a nemuze to byt tim, jak pisete odpovedi v tom rtf 2 hodiny :D tak mezitim vyprsela treba session a alespon se to pak vlozi pod spravnou otazku? :) nejsem admin, tak nevim, jak to tu je :) nicmene takoveto podivnosti jsou vetsinou mezi zidli a monitorem :) pockam si, co vam povi zdejsi programator treba

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.13 01:11
avatar

"pokud kliknete na odpovedet tam, kam kliknete, vzdy se na zaklade operatoru priradi dle posilane promenne v odkazu" - chápu to tak, že na co kliknu, tam se mi to umístí?
neumístilo... (viz další obrázek) (shift+enter ale funguje, to uznávám, dík za cenné info)

doplněno 22.08.13 01:44:

"a nemuze to byt tim, jak pisete odpovedi v tom rtf 2 hodiny tak mezitim vyprsela treba session a alespon se to pak vlozi pod spravnou otazku?" - hm, tak to by bohužel docela bylo možný (jako s těma dvěma hodinama, možná teda o fous míň..., pokud to tak je, ta session je na mě nějak moc rychlá...)

Datum: 22.08.13 01:49
avatar

"P.S. koukám, náhled (této) otázky se mi zobrazuje nekorektně - kus textu chybí (!?!)"

Taky koukám. A vidím dole posuvník. (Ostatní je pro mě španělská vesnice.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.13 02:05
avatar

je to tim, ze rtf prenasi do formulare, co nema (neviditelne zalamovaci znaky, nowrap a podobne), a css styly nad tim nemaji sanci zvitezit... toto je vecny problem s Word-like programama (Word, Wordpad, ...), to same se deje pri kopirovani textu do Adobe Indesignu apod spousty grafickych i negrafickych programu
btw pro @hafhaf Sešna vyprsi zpravidla do 30ti minut

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.13 02:20
avatar

jo..., jinými slovy, jestliže mám taky problémy s vkládáním odkazů na web stránky, které teda taky vkládám do textu původně z .rtf (problémy se projevují tím, že se mi to v náhledu chová jako obyč. text, a ne odkaz, přičemž když se s tím nějak záhadně cvičí (asi nějak oddělí mezerama od toho .rtf formátu), tak se to nakonec jako odkaz chová), tak je to taky díky tomu .rtf;
takže mám jako používat .txt formát (?), (to sou potíže)

Datum: 22.08.13 03:10
avatar

ano, obycejny Notepad... popravde me hluboce sere :D nebo jak to rict, ze pri kopirovani textu casto musim pouzit Notepad, abych prevedl text ve schrance na obycejny plain text, abych to mohl vlozit nekam jinam... je to otravna prace navic, kdy bych zaskrtil vsechny Billy Gatese a jim podobne, kdyby byli pobliz...

nastesti uz 20 let neudelam ani ranu bez Total commandera (byvaly Norton commander v DOSu, je to prvni program, ktery spustim par vterin po startu Win a nikdy ho nezaviram) a ten ma Notepad primo nahore mezi tlacitkama, tak nemusim vecne hledat Notepad v programech (posadte me k PC kde je jen Pruzkumnik, a vypadam jak kdybych sedel u PC poprve)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.13 11:07
avatar

Ctrl+R? ;)

Jinak to "dvojité odřádkování" je normální začátek nového odstavce. Odstavce mají mezi sebou nastavené větší mezery, než mezi řádky. Je to takhle normální.

Shift+enter je zalomení řádku v daném místě, odstavec pokračuje dál, mezera mezi řádky je stejná jako v rámci odstavce (protože to JE v rámci odstavce).

Při kopírování delšího textu z notepadu mi to někdy naopak dělá skutečně odřádkování dvojité, mezi odstavce se vloží prázdný řádek.

doplněno 22.08.13 11:07:

Co to píšu. Winkey+R! :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.13 14:34
avatar
Prozkoumejte zdejší ikonky editoru, budete překvapený ze umí odstranit formátování atd...
Radi správně, vždy, jen je občas složitější návaznost a zdánlivě rádi špatně... Ale je to jak má být.
doplněno 22.08.13 14:36: Mate pravdu že mezi odstavce nelze vložit prázdný řádek navíc. V době kdy to šlo to byla apokalypsa na rolování stránky. Našlo se dost těch co tam těch řádku vložilo hned několik pro dramaticnost :-D
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.13 13:26
avatar

Příspěvky se zařazují korektně. pravděpodobně na stejnou odpověď stihlo reagovat několik (více) rádců před Vámi, takže se Váš příspěvek zařadil až za ně.

Zkuste si to vlákno prohlédnout znovu.

doplněno 22.08.13 14:26:

K posuvníku na šířku a k nezobrazování části textu: Toto závisí na velikosti okna použitého programu (grafického editoru, internetového prohlížeče, ...)

K formátování textu: Při kopírování z Notepadu, formátu DOC, či RTF je nutné si ohlídat konce řádků: - tam, kde chcete zalomit řádek, použít Shift + Enter - tam, kde chcete začít nový odstavec, použít samotný Enter. (Je to stejné, jako ve Wordu apod.)

doplněno 22.08.13 14:37:

Kdyby se Váš příspěvek zařadil jako reakce přímo na dotaz, byl by zarovnán k modré čáře vlevo.

Odstupy zde nejsou moc velké, tak to možná není na první pohled vidět. Kdybyste byl reagoval v dotazu s více odpověďmi na některý z příspěvků vložených dříve, vřadil by se Váš příspěvek pod něj.

V dotazu, z něhož jsou obrázky jsou ale jen 3 odpovědi, proto to není tak názorné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.13 14:49

Když už tady diskutujeme o formátování. Všiml jsem si, že u všech vašich příspěvků nevyužíváte celou šířku stránky. Působí to pak při čtení nepřirozeně a příspěvek se pak zbytečně natahuje. To je samozřejmě vaše věc, ale spíše by mě ale zajímalo, jestli skutečně dáváte do těchto míst ENTERy navíc nebo to dělá prohlížeč. Upřímně řečeno, používám různé prohlížeče na PC, tabletu nebo mobilu a nechová se mi takto žádný.

Mám na mysli např. toto odřádkování:

pravděpodobně na stejnou odpověď stihlo reagovat několik (více) rádců před Vámi,

takže se Váš příspěvek zařadil až za ně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.13 23:58
avatar

Řádkovala jsem takto: pravděpodobně na stejnou odpověď stihlo reagovat několik (více) rádců před Vámi, takže se Váš příspěvek zařadil až za ně.

Nikoliv: pravděpodobně na stejnou odpověď stihlo reagovat několik (více) rádců před Vámi,

takže se Váš příspěvek zařadil až za ně.

___ Použila jsem zalomení řádku (Shft + Enter), nikoliv odstavec (samotný Enter).

Jsem zvyklá text členit (většinou podle myšlenek), protože se mi pak lépe čte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.13 09:07
avatar

náhled je opravený, díky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.13 10:23
avatar

děkuji všem, kdo přispěli užitečnými informacemi (hned bych vám dal body, ale zvolil jsem tuhle nebodovací rubriku...); musím přiznat, že pravá odpověď na mou stížnost byla ta nejjednodušší, a že co se řazení odpovědi do vláken týče, nebylo na co si stěžovat
- repliky se řadí dobře, ale když odpovídáte na nějaký příspěvek ve vláknu, na který už před vámi reagoval někdo jiný, váš příspěvek se (logicky) zařadí až za předešlé reakce - až na konec podvlákna (nevšimnul jsem si, že i můj příspěvek je nepatrně posunutý doprava - že patří do podvlákna - viz nejbližší obrázek výše)
-------------------------------------------------------------------------------------
zobrazení náhledu otázky taky vyřešeno, ALE k problému s odkazy (na webové stránky):
po vrácení se do editace textu z náhledu (kvůli opravě) se odkaz zneplatní;
nezáleží na formátu, můžu text klidně psát přímo na zdejší stránce, jestiže dám do textu (jak otázky tak odpovědi) odkaz na web stránku, tenhle text si prohlédnu v náhledu, a vrátím se zpět do editace kvůli opravě, zneplatní se mi odkaz na web (při dalším náhledu mě po kliknutí odkaz přehodí na neexistující stránky poradte.cz, (odkaz jinak pořád vypadá, že je v pořádku!), ale i když odkaz už neprokliknu, výsledek je stejný - v textu, který se nakonec zobrazí, je už odkaz vypsán jen jako obyčejný text);
to je hodně hloupé - pokud se po náhledu vrátím něco opravit, a mám třeba i víc odkazů, musím je všechny znovu zadat jako odkazy (?!?!?)

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.