Jak s přihlášením a odhlášením na Poraďte.cz

Od: Datum: 11.06.13 18:49 odpovědí: 8 změna: 13.06.13 18:54

Jak je to s přihlášením a odhlášením na Poraďte.cz? Jednou jsem přihlášený příště jsem odhlášený aniž bych se odhlašoval.Dříve i když jsem stránky nenavštívil několik dnů, byl jsem stále přihlášený. Ve vyhledávači jsem nenašel uspokojivou odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.06.13 22:07

Dobrý den, není problém v tom, že ve Vašem prohlížeči mažete či nemažete mezipaměť a cookies?

Myslím, že když se mezipaměť nevymaže, tak si informaci o přihlášení na stránku udrží a naopak. A pokud jsem dotaz špatně pochopil, tak ho doplňte. Zdravím!

doplněno 11.06.13 22:54:

Možná jsem se špatně vyjádřil, tak řeknu moji zkušenost. PC běží vlastně nonstop, používám FF a mám tam volbu vymazat vše po zavření FF. Přihlášením na poradnu myslím vyplnění položky nick a heslo - a jsem přihlášen (a viditelný v záložce Statistika uživatelů). Během aktivity na poradně se nikdy nestalo, že bych byl odhlášen. Pokud jsem nějakou dobu neaktivní, tak přestanu být viditelný v té statistice. Pak stačí klepnout např. na záložku Vnitřní pošta a jsem zase vidět a tedy stále přihlášený. Pokud se sám odhlásím, tak jsem ještě nějakou kratší dobu vidět ve statistice a pak tam zmizím. Pokud jsem přihlášen, vypnu FF, znovu ho zapnu a jdu na poradnu, tak jsem odhlášen a musím se opět přihlásit. Tento systém bych považoval za normální a nemám s tím problém.

Datum: 11.06.13 22:32

Bene, pokud smažu cookies, tak mě to odhlásí. Mezipaměť se mi maže se zavřením FF, to mě neodhlásí. Jakmile zapnu PC a otevřu FF, tak jsem přihlášený. Občas mě taky systém (rozuměj Poradna) vyhodí a odhlásí. Beru to tak, že si server občas udělá nějakou údržbu nebo aktualizaci (nebo admin). Pokud nemám zrovna napsaný příspěvek a nemusím ho psát znovu, tak mi to nevadí. Přihlášení je otázkou tak maximálně 3 vteřin. Taky jsem si všiml, že mě poradna vidí i když jsem odhlášený. Těmhle věcem nerozumím, ale vysvětluji si to tak, že server identifikuje i jiné údaje než jen nick a heslo a umí si je dát dohromady.

Datum: 11.06.13 22:32

Také se mi to stává. Z ničeho nic. Když použiju CCleaner, tak je to jasné, ale někdy prostě večer vypnu počítač a ráno už na Poraďte nejsem přihlášená.

Mě to netrápí, ale přidávám svou zkušenost pro úplnost, že se někde něco děje. A to celých těch asi 16 měsíců, co jsem na poradně.

.

Datum: 12.06.13 10:00

Také se mi to čas od času stane, já si myslela, že admin z nějakých důvodů, snad bezpečnostních, prostě občas včechny odhlásí. Přihlásím se a neřeším to.

Datum: 11.06.13 23:55

Cookies nemažu (Ccleaneru jsem to zakázal) a taky mě to občas odhlásí, nezávisle na prohlížeči či počítači (střídám PC/notebook/mobil) a dělá to nepravidelně všude :)

Datum: 12.06.13 10:23

myslím, že přihlášení je platné 7 dnů... musel bych se podívat. :)

Od: axus®
Datum: 12.06.13 10:49

Me se to deje obycejne ve stredu a klidne i uprostred odeslani prispevku. Coz je dost na palici.

Logictejsi by bylo odhlaseni po urcite dobe necinnosti, nez natvrdo po urcitem poctu dni/hodin.

Tez sem si vsiml dalsi divnosti, ze pokud se na jednom PC odhlasim, tak z jineho PC jsem stale prihlaseny. Tedy se vlastne neodhlasuju primo na www, ale pouze nekde u sebe v pocitaci.

(Off topic. Jak je to Admine s tim poctem moznych hodnoceni v otazce, jak sem Ti tuhle posilal. Zabyval si se tim nejak?)

Od: abcddeqw
Datum: 13.06.13 18:54
ja myslim ze aktivni relace je identifikovana pomoci cookies, s nejakou dobou platnosti od posledniho pouziti. A pokud jste prihlaseni na vice pocitacich, odhlasujete se jen z toho konkretniho. pokud cookies smazete, server vas nema jak identifikovat. a nebo pokud prohlizec maze cookies po ukonceni relace (napr. Firefox, da se nastavit), tak se po uzavreni prohlizece musite prihlasovat znovu.

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.