Prohlídka bytu přes realitku a jeden špek II

Od: Datum: 03.10.12 17:46 odpovědí: 21 změna: 04.10.12 18:28

Zdravím všechny.

Předevčírem jsem se ptal ohledně prohlídky bytu přes realitní kancelář. Je po prohlídce a vyvstaly nové otázky (resp. otázka) a také si myslím, že by to mohlo někomu pomoci, tato má nově nabytá zkušenost. Pokud by chtěl jenom někdo odpovědět na otázku, je oddělena tlustým nadpisem. Původní topic zde:

https://www.poradte.cz/odpoved.php?idkey=836747

Takže sraz měl být na 14:00 Sedl jsem si už ve 13:30 na lavičku kousek od toho baráku. Je tam klídek, svítilo sluníčko, pohoda. Najednou telefon, makléřka, Vy jste nedostal SMSku? Říkám ne. Nestíhám, musíme to přeložit na 15:30 a jestli mi to vyhovuje. Ok, co se dá dělat. Tak jsem si skočil na Kofolu a v 15:30 jsem byl ready. Makléřka došla, že se omlouvá, že nestíhá a ani teď nemá moc času. V duchu jsem se pousmál, ale bylo mi to jedno, třeba to byla pravda.

Prohlídka bytu. Ta proběhla zajímavě, protože jsem si již při otevírání dveří uvědomil, že se ani nemám na co moc ptát. Co se týká manuální práce, jsem kopyto na entou a kdyby neexistovaly CNC stroje, ani bych se jako strojař dříve neuživil. Jsem jenom blbý ajťák a bývalý muzikant. Divný pocit mám i při výměně žárovky. Proto nedokáži posoudit, co je banalita a co by mohl být problém skrzevá úprav bytu. Ta cena, 750.000kč byla bez provize realitky. Když jsem řekl, že mě to překvapuje, tak začala makléřka s tím, že by ale určitě majitelé slevili. No tak jak tak, já bych za to stejně nikdy více než toho 3/4 miliónu nedal. Takže jsem si prošel byt. Přišel mi trochu zanedbaný a taky to, že tu novou kuchyň a koupelnu dělalo stejné kopyto, jako já. Na stropě bylo něco jako kachle, takové větší čtverce, některé uvolněné a hlavně špinavé. Celkově byl fakt dojem divný, ale nemohu říci špatný. Lokalita je fajn, no proto jsem se vlastně o tento byt zajímal. Je i na dobrém místě z pohledu budoucího pronájmu. A ještě něco: Poplatky jsou kolem 4000kč. Což se přiznám, mi dost vyrazilo dech. Je fakt, že jsou tam plastová okna, bydleli tam spolu dva lidé a dokonce je ten barák zateplený (pokud se někdo diví, proč to vypichuji, tak nechť si klikne na ten výše zmíněný topic), takže se to všechno splácí. No a jediné, co můj mozeček vyimprovizoval, je:

Položený dotaz

Opravdu nevím, jak postupovat, takže mě napadlo tohle: Seženu si nějakého člověka, který těmhle věcem rozumí. Asi by to měl být stavař nebo možná jenom hodně velký šikula. Nejde mi o to, nějak shazovat cenu, teď už ani ne. Prostě bych těch 750.000kč za to dal, ale jako maximum. Tím pádem by ale stejně majitelé "přišli" o 50.000kč. Objednal bych se znovu na prohlídku (paní makléřka v tom neviděla problém) a de facto by si ten byt prošel on. Všechno by vyzkoušel, zkontroloval (mrknul na parkety, strop, balkón a třeba i na stoupačky.) Klidně mu za to zaplatím, pro takového šikulu to bude spíše příjemně strávené odpoledne :)

No a druhá, spíše taková poznámka: Díval jsem se na výpis z katastru a bydlí tam člověk, kterého znám. Takže ho budu kontaktovat (ikdyž je to strašné arogantní vemeno - no co se dá dělat) a vytáhnu z něj všechno. Co se připravuje, kdo to tam vede, co sousedé, jaké jsou tam problémy apod.

Co na to říkáte? Co byste mi doporučili? Fakt nevím, jak dále postupovat.

Díky za odpovědi. Kdo to celé přečetl, je borec, kápo, big boss, numero uno, Václav Klaun a tak dále *smich* Také se omlouvám, pokud jsou zde nějaké překlepy, ještě jsem pořádně nespal, tak mi to možná ujelo stejně, jako myšlenkové postupy. Kdyžtak rád doplním, pokud bude dotaz.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.12 17:50

Nu což, však to máte vymyšlené dobře :-D Projít to tam s někým, kdo se trochu vyzná, a poptat někoho, kdo bydlí poblíž - víc už na tom asi opravdu nevymyslíte... Nakolik budete smířen s rekonstrukcí, to už je věc příhodností kupní ceny.

Od: mowla*
Datum: 03.10.12 18:24

Pokud byt chceš pronajímat a je ve stavu, který případný nájemník (a za rozumný peníz) akceptuje, proč ne? - ale podle popisu "novou kuchyň a koupelnu dělalo stejné kopyto" a "Na stropě bylo něco jako kachle, takové větší čtverce, některé uvolněné a hlavně špinavé" soudím, že jakákoli ´částečná´ rekonstrukce bude píchnutím do vosího hnízda plného problémů... Pokud rekonstrukce, počítej s celkovou...

;)

doplněno 03.10.12 19:24:

"To na stropě" byly nejspíš polystyrenové ´kazety´ - někdo si je dává i z estetických důvodů ( *ee* ), ale obvykle jsou jimi zakrývány problémy...

Od: tomasgulas
Datum: 03.10.12 18:59

Pronajímat bych ho chtěl, ale až tak za 3-4 roky. Koupě tohoto bytu na pronájem není berná mince. Trošku jsem to přehnal s tím kopytem, prostě jsem chtěl říci, že to není žádný Hilton a spíše mi to přišlo děláno svépomocí. Na tom stropě vlastně nevím, co to je. Ony to nejsou kachličky, ty jsou v koupelně a v kuchyni (to mám rád).

No a právě rekonstrukce je něco, s čím bych nikdy nezačínal. To bych do toho ani nešel. Zase proč rekonstruovat, když má být tohle všechno nové...

Od: barun
Datum: 03.10.12 19:09

Bylo by dobré, kdyby jste mohl hodit nějaké fotky. Fotit jste snad mohl neb ne?

Datum: 03.10.12 19:31

No asik takhle: Fotit jsem snad mohl, ale odešel mi foťák a tuhle prohlídku jsem si domluvil tak nečekaně, že jsem si ani nestačil vzít nějaký z práce a na mobilu foťák nemám. Taky se přiznám, že mě to ani nenapadlo, což byla chyba, uznávám. Fotky mám pouze z inzerátu realitky, ale na nich není nic poznat. Ale zkusím je sem dát. Odříznu velké logo realitky a dám to sem.
Datum: 03.10.12 19:32

Tak snad teď.

Datum: 03.10.12 19:33

A tutonc

Datum: 03.10.12 19:34

A ještě jeden

Budeme finišovat

Více nemám

Datum: 03.10.12 19:35

Jo poslední...

Datum: 03.10.12 19:17

zdravím furt nechápu proč chcete kupovat byt jak ho nepotřebujete peníze se dají investovat i jinak výhodněji, jak pišete, že cena bytu nad půjde ještě dolů tak nač vrážet do prodělečného podniku?

doplněno 03.10.12 19:33:

dobre tome jenom jsem se zeptal

doplněno 03.10.12 19:44:

tome co to je 3 + 1? jestli je to os vlastnictví tak cena se mi zdá ok, brácha kupoval letos os vlastnictví olomouc 2 + 1 cena přes 900 tis a podle vás to byl vybydlený byt a vy jste v jaké lokalitě?

Datum: 03.10.12 19:26

Protože mám byt, který pronajímám a v tomhle chci bydlet. Teď bydlím s rodiči. Měl bych to kousek do práce a je tam klid, takže bych se mohl více soustředit na vysokoškolské studium. Byť prioritní je vypadnout od rodičů. V mých letech už je to ostuda. Pronajímat ho budu později, až koupím další. Prodávat ho potom nehodlám, protože se držím zásady, že majetek se má rozšiřovat, prodrbávat ho umí kdejaká nula *smich*

Datum: 03.10.12 19:40

To je ok, majo ;)

Datum: 03.10.12 19:50

Nenééé, to je 1+kk. Myslím, že to je i z těch fotek poznat, když se podíváš na tu skříňku uprostřed pokoje, tak je to poznat, že jde vlastně o jeden pokoj. Jedná se o Zlín.

Datum: 03.10.12 19:49

Pokud jsi takové kopyto jak tvrdíš - pak souhlasím s tvým záměrem o prohlídce bytu s někým, kdo tomu trochu rozumí.

Jednou jsem šel na prohlídku, kde se v inzerátu psalo, že je nutná drobná oprava plovoucí podlahy, po osobní prohlídce jsem zjistil, že je nutné jí kompletně vyměnit.

Fotky vypadají velmi slušně. Nesvěřil jsi nám, kde se byt nachází, ale podle ceny a stavu bytu bych žádné city nečekal. V praze dostaneš za dvojnásobnou cenu vybydlenou rujnu určenou k rekonstrukci a to ještě v okrajové části města (sídliště).

Jinak ty "kachle" neboly nejspíše polystyrenové desky stojí pár kaček - dají se snadno předělat.

Datum: 03.10.12 19:55

Viz výše, Zlín. Doplnil jsem to. Jinak ještě co není vidět na těch fotkách: nejsou žádné dveře do koupelny. Teda to by mi ani nevadilo, jsem tam sám a v těchto bytech tam hodně lidí nemá žádné dveře, ale jde o to, že tam jakoby nejsou futra nebo jak to říci, prostě koukneš rovnou na zeď. Snad to jde pochopit. Prostě stěna ok, ale pokud se v těch "dveřích" otočíš o 90 stupňů, koukáš na zeď. To prý majitelé nestihli dodělat, protože se stěhovali do většího.

Datum: 04.10.12 14:43

Celkem slušný byt, sice není nově rekonstruovaný, spíše levněji, aby se snadno prodal, což je vidět na kuchyni hodně levná a koupelna barva nemoderní. Co se týče těch desek na stropě, to se sundá raz dva, ale proč to je, možná skrývají nějaké nerovnosti na stropě.Zlín, lokalita celkem nic moc, 750 000 je dost na 1+kk, zkuste at dají ještě 50 000 dolu. Zase je výhoda toho zaskleného balkonu, Je to v osobním vlastnictví? Co je to na podlaze, to je lino? Podívejte se po sousedech, kdo tam bydlí, informujte se. Jestli je to v os vlastnictví, jděte na katastr, jestli to není zatížené exekucí a jestli není na bytě hypotéka. To vše by muselo být ve smlouvě.

Datum: 04.10.12 17:11

Díky za reakci. Majitelé si koupili (jak jsem zjistil z katastru, kde mají u TOHOTO bytu zapsanou jinou adresu - oba) domek kousek odsud, protekční barák, myšleno protekční za socíku. Bydleli tam vždy doktoři apod. Jeden se prodával, stál přes 4.500.000kč. Píši to záměrně, protože to, co jste napsal, mi tam docela sedí - byt vypadá levněji rekonstruovaný. Proč by někdo rekonstruoval byt, když by šel vzápětí do tak drahého polodomku? Což by ale na druhou stranu mohla být výhoda v tom, že by jim na ceně už nezáleželo. Jenže já bych raději byt, kde nebudu muset dělat úpravy. Navíc cena není 750.000kč, včera jsem se dozvěděl, že to je cena bez provize, takže jinak asi o 800 tisíc výše.

Ty desky na stropě, to jsem doteď nepochopil. Kamarád má něco takového kvůli sousedům, kteří dělali hluk. To na zemi v pokoji je koberec, takový na vyhození, pod ním jsou parkety. Ty by asi také bylo dobré vidět, jak vypadají... To v kuchyni vypadá jako kachličky, máte ale pravdu, může to být lino. Vidíte, ani tohle jsem nebyl schopen zkontrolovat :)

Zlín - lokalita bych řekl právě dobrá. Je to z první etapy, není tam kde co stavět, je to jakoby v kopci. A je tam klid, což je pro mě hlavní deviza (pokud teda nejsou sousedé magoři, to snad zjistím, znám odtamtud jednoho kluka).

Ten zasklený balkón je prý nově zasklený. Asi ano, nevypadá špatně. Jenom je jedna část takové pletivo, prý proto, že majitelé mají kočku, tak aby jim neutekla nebo co. No budiž. Vlastnictví je samozřejmě osobní, po družstevním se nikdy nedívám. S tím katastrem díky, to je teď předčasné, ale máte pravdu, tohle bych si také chtěl potom zjistit, jestli na něj není rovnou třeba exekuce :)

Datum: 04.10.12 18:03

Normálně zaklepejte u souseda, zda by nebyl ochotný atd, a dostante z něj mezi čtyřma očima co se dá. Také jsem chtěla koupit byt u tramvajové zastávky za 1.300 000 v centru Strašnic, cena víc než přívětivá. Šla jsem tam sama bez RK a když jsem zazvonila na sousedku takovej zápach, hnus sice hovorná byla až moc, tohle se ale nedalo, hned mi bylo jasné proč je to tak levné. Udělalo se mi zle, pak když se před barákem střídaly asi 2 soupravy tramvají hroznej rámus, že nebylo slyšet slova. A byl konec. Píšete že je to jako na kopci, možná ted ne, a možná ne vám, ale spoustě lidí vadí právě ten kopec. I malý kopeček nejsou na starý kolena zvládnout, ten, který před pár lety vůbec nevnímali. Můj otec byl miovník realit a výborný kupec, to byla básen s ním jít na prohlídku. strčil do kapsy každýho makléře. Podíval se a viděl, musíte vidět ty klady a i ty zápory, ale ty klady musí převyšovat, nic není bez vady. Když se mu opravdu něco líbilo jako ten dům co bydlíme ted, tak nejen, že řekl okamžitě beru, ale majitelce dal ihned zálohu na dřevo. Pak to kupte, neb žádná věc není bez kazu. Hlavně pozor na katastr. Hodně štěstí.

Datum: 04.10.12 18:28

Díky za odpověď. Ti sousedé mě napadli. Ještě lépe, sehnat si od toho známého (nebo od někoho z baráku) kontakt a jméno osoby, která je jakoby Předseda společenství vlastníků nebo něco takového, nějakého ukecaného člena výboru. Ti by měli vědět vše. Zase je ale fakt, že se o to nebudou chtít podělit...

No uvidíme. Teď mám dva úkoly - sehnat kontakt na toho známého a člověka, který by byl schopen ten byt prohlídnout. Nemyslím znalce, nějakého toho šikulu :D

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.