Změna pravidel (?)

Od: Datum: 15.10.12 08:45 odpovědí: 31 změna: 20.10.12 09:51
avatar

Poslední rok jsem trošku měnil pravidla, většinou jen kosmeticky, aby byla více jednoznačná. Vyloženě nové je jen poslední.

Pročtěte. Úprava pravidel se nijak neplánuje, vždycky je to jen reakce na to co se děje na poradně.

Je zakázáno:
- Z1 - psát nesmyslné odpovědi a otázky nebo úmyslně poskytovat špatnou radu.
- Z2 - psát vulgárně, napadat a urážet uživatele.
- Z3 - umisťovat do příspěvku reklamu, inzerci a odkazy vedoucích k vlastnímu prospěchu.
- Z4 - odkazovat tazatele na vyhledavače ve smyslu: "tady si to najdi" a na místa, kde problém vznikl (úřady, instituce, zaměstnavatele apd) ve smyslu: "tam se zeptej". Tazatelé nejsou hloupí, aby o této možnosti nevěděli, ale z nějakého důvodu volí Poraďte.cz, respektujme to!
- Z5 - vkládat k odpovědi obrázky, které nesouvisí s radou, používat jiné smajlíky než z Poradte.cz a vkládat odpovědi, které se nevztahují k otázce nebo odvádí pozornost jinam, navíc si vyhrazujeme právo kdykoliv je smazat.
- Z6 - pokládat stejnou otázku vícekrát po sobě.
- Z7 - poskytovat návod k páchání trestných činů mj. také nelegálního šíření softwaru, autorských děl atd.
- Z8 - zakládat vícenásobné registrace pro jednoho uživatele ve smyslu snadnějšího získání dárku - prvního trička.
- Z9 - podvodně získávat ohodnocené odpovědi a říkat si o její ohodnocení. Při zjištění podvodu bude registrace vynulována popř. zrušena.
- Z10 - obcházení dočasného zákazu přispívání nebo omezení počtu odpovědí jinou identitou.
- Z11 - odkazovat na konkurenční poradnu (všeobecnou), popř odbornou bez přesného odkazu, kde je problém řešen.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: sarkaona*
Datum: 15.10.12 09:41

Z4 - hmm, já jsem sem nedávno dávala dotaz ohledně vzorníku na linolea a myslím, že v tomhle pádě odkazy jsou v pořádku nebo ne? A ráda jsem si našla na doporučených stránkách, tak kde jsou pak ty hranice? Navíc si myslím, že je ještě spousta lidí, kteří opravdu hledat neumí. Z5- copak tahle stránka umožňuje zobrazovat jiné smaily a nebo je myšleno, že se nesmí například tohle :)? Z6- jsou lidé, kteří nedostanou odpověď ihned nebo vůbec. Je tedy problém položit otázku ještě jednou?

doplněno 15.10.12 09:42:

smail: : tento například a jinak sorry, nešlo mi entrovat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 10:08
avatar

- Nečetl jsem Váš dotaz, ale pokud jde o přímé linky tak to problém není, blbé je to ve stylu najdi si to na google.com nebo tak podobně
- ne, to jsou tady interní, to je v pohodě
- problémem, je, že někteří čekají odpověď ihned (během pár minut) a pak ji sem vlepí znovu a nebo ji zkoušejí dávat do několika robrik a nebo místo odpovědí rádcům zakládají nové otázky kde je jen odpověď a jinak je otázka nesmysl.

Tak nějak v rychlosti

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 10:20
avatar

Z -11: Nedávno se zde někdo ptal na název rostliny. Správné odpovědi se nedočkal. Podle fotky jsem se domnívala, že by se mohlo jednat o orchiej cymbidium. Jistá jsem si ale úplně nebyla. Doporučila jsem tazateli, aby si to ověřil na nějakém fóru orchideářu.

Tohle doporučení už tedy příště nedávat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 10:24
avatar

pokud to nebyl konkrétní link, tak to není proti ničemu. Vyloženě špatně je: položte vaši otázku na xyz.cz, kde vám poradí.

Pokud někdo hodí link na jinou poradnu, kde byl ten samý problém už vyřešen a my tu s ním nehneme pár dnů, taky v pohodě. Jako první odpověď se to nehodí v žádném případě... proč je hned posílat jinam, když to tu někdo může také vědět. :)

Datum: 15.10.12 10:26
avatar

Fórum orchideářů není konkurenční všeobecná poradna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 10:33
avatar

...jenže v Z-11 věta pokračuje slovy: popř. odbornou...

Ale předchozí adminově odpovědi rozumím a souhasím s ní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 10:49

Po celou dobu mé existence zde na Poraďte jsem nikdy neměla nutnost se vyjadřovat k tomu, co a jak dělá admin. Prostě jsem jeho názory respektovala. Ae dnes si dovolím vyjádřit svůj pocit. Zdá se mi, že dříve tu byla daleko přátelštější atmosfera i přes to, že bylo méně zákazů. Ano, stalo se, že se původní otázka zvrtla, ale domnívám se, že to nikomu až tak nevadilo. Ale jak píše Viky: Jen můj názor...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 11:08
avatar

Dříve nebylo nutné dávat tolika pravidel, to je pravda, ale pozoruji to i v moderování kdy dříve toho tolik nebylo. Poradte se ale rozrostlo a přilákalo bohužel i "škodiče"
Běžně se sem tam v nějaké otázce kecalo i mimo, ale jak to udělat teď? Když utnete jednoho tak hned bude bonzovat druhého, že tam ho nikdo neutnul atd.
Vše je o lidech a jelikož tu jsou různé boje mezi jedincema popřípadě skupinkama tak jsou zásahy nutné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 11:15

maverick. Víš, já jsem asi na tohle trdlo. Prostě jsou tu lidé, které mám ráda a se kterými občas prohodíme pár řádků. A pak jsou ti lidé. které nemusím. Ale abych táhla do boje? Proč? Sakra lidičky, tolerujte se víc navzájem. Vždyť takhle přeci jenom ukazujeme, že NEUMÍME žít v demokracii. Ať tady na poradně, tak i v té naší zemi. Jsem hrozně moc ráda, že o těch zákulisních bojích nicmoc nevím, protože by mi z toho asi bylo smutno a na *blee*.

Všem těm nehádajícím se přeji hezký den. Těm ostatním: *modla* - nechte toho! Sebodka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 15.10.12 11:25
avatar

"sebod", *palec*souhlasím. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 11:54
avatar

*hej*sebod, já souhlasím opravdu moc! *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 15.10.12 11:59

Dobrý den.

Také souhlasím se Sebod. Ani mě nezajímají žádné vnitřní boje, jsou soukromé. A už vůbec se mi nelíbí ostřejší výměna názorů mezi některými rádci. Je pravda, že to někdy pročistí vzduch, ale někdy se některý problém řeší stále dokola. Něco jiného jsou rozdílné názory na řešení nějakého problému. Diskuse na dané téma .To je v pořádku. Ale nesmí to sklouznout až do hádky.

Opravdu je třeba vzájemná tolerance, trocha pokory.

I já přeji všem nehádajícím se poradcům krásný podzimní den. A přeji si, ať se nám všem ještě dlouho tady na poradně a na světě líbí. *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 12:00
avatar

Bohužel...
Je to stejné jako v práci, když to vezmu co řeším já- řeněme 5% uživatelů dělá na výpočetní technice kraviny, tak se udělají u pc restrikce, omezení účtů, kopírky se zaheslují a ty slušné to jen štve když si pomalu ani tapetu nezměni. Ano i tak daleko jsem došel protože sdílené počítače se nedalo uhlídat...

Jak jsem už říkal, vše je o lidech, 90-95% lidí o pravidlech pořádně ani neví, nezajímají je, neporušují a ten zbytek je buď občasný úlet (nebo jen drobné vyříkání) a nebo bohužel... Netřeba se děsit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 13:59
avatar

souhlasím. Snažíme se to vrátit do původnch kolejí, ale je to poněkud nesnadné. Už tím, že většina lidí je tu delší dobu a mají pocit, že mají co do všeho mluvit a ví spoustu věcí nejlépe. Taky ponorka tu dělá své.

Dokonce se o tom už mluví i na konkureční poradně, ale i tak nás pořád chválí a dávají za vzor *smich*

Datum: 15.10.12 11:14
avatar
Stačí když bude člověk používat rozum a bude to i podle pravidel :)
avatar
Upozornění od sys maverick 15. 10. 2012 12:00:28
S tím se dá souhlasit :)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 12:48
avatar

Z4 občas mi příjde podstatně jednodužší odkázat tazatele na nějaké stránky než mu z nich odpověď stahovat. Některá otázka přímo nutí k tomu aby se napsalo to "zadej si a najdi si", tazatel jistě není hloupý ale je líný a čeká že to za něj někdo udělá, příde mi to totéž jako když chce udělat úkol do školy a sám se ani nepokusí. Slibuju, budu se snažit pravidla respektovat. L

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 15.10.12 14:33
Tu Z11 bych specificky upravila.Je chyba dát link na odborné fórum,či poradnu-tady najdete toho víc,nebo naopak volit slova tak aby to nebylo porušení tohohle pravidla?Treba-dítě. můžeš vykoupat v bylinné lázní a o dalším postupu se dovíš zde ... (link).Tzv.poradím a odkážu jinam nebo neporadím a odkážu jinam.Co je správné?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 19:10
avatar

Tak já se opravdu snažím pravidla dodržovat, ale když se tu někdo ptá na vysloveně účetní věci, několikrát jsem nabídla odkaz na diskuzi na bussines.center, což je fórum fundovaných a chytrých účetních. Je to špatně?

Asi jsem natvrdlá ve stejném smyslu, jako uvádí Sebod - přestávám chápat ty spodní proudy *sok**ee*. Jasně že nevidím do zákulisí, ani nechci, ale atmosféra se tu docela kazí a to mě mrzí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 20:38
avatar

Prosím...uvažujte a nepište to samé, co už tu bylo zodpovězeno ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 21:04

Maverick. A jsme u jádra pudla. Inzenyrka pouze vyjádřila svůj názor. Pravda, shodný s tím mým. A hned je "napomenuta". Sice slušně, ale domnívám se, zcela zbytečně. A toto jsou maličkosti, které začínají trošku vadit lidem, kteří jsou tu delší dobu a kvůli kterým i dost velice kvalitních (jak po profesní, tak po lidské stránce) rádců odešlo. Někdy není na škodu jednu věc zopakovat i vícekrát. A nejen zopakovat, ale i se nad ní zamyslet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 21:14
avatar

Díky za zastání, Sebod. Nechtěla jsem na to už reagovat, protože si připadám podivně hloupě. Maverickovu odpověď jsem stejně nepochopila - zase nevím, co můžu a co ne, ale v zájmu zachování klidu na poradně se o tom už nebudu rozepisovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 21:27
avatar

Vložím se do toho. Krátce po zveřejnění této informace (dotazu), jsem se ptala podobně na problém odkázání na poradnu, kde poradí lépe. Odpověděl mi sám admin.

Takže Maveric možná reagoval na to, co již proběhlo výše. Asi reagoval na první část dotazu.

Ale stejně si myslím, že je lepší vysvětlit vícekrát, než být strohý, úsečný, negalantní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 21:27
avatar

zeptám se polopatě, nerozumím daňovému problému. Využívám konkurenční poradu, kde jsou mistři tohoto oboru. Většinou čekám až zareaguje někdo, ale když se mi nezdá relevantní odpověď, domnívám se, že je dobré aby návštěvník této skvělé poradny dostal dobrou radu, pomoc i třeba odkaz na přesnější radu. Domnívám se, že takový tazetel bude tvrdit o této poradně, to je skvělá, poradili mě tam, že mi kvalitně poradí na této stránce. http://business.center.cz/business/diskuze/

Je to opravdu tak špatné, že chci tazteli pomoc k dobré radě?

Děkuji za odpověď.

doplněno 15.10.12 21:28:

jeje, koukám, že paní inženýrka chodí na stejnou pordnu pro rady...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 21:54
avatar

Milane, cituji adminovu odpověď: Vyloženě špatně je: položte vaši otázku na xyz.cz, kde vám poradí.
Takže tak. Proto jsem se radši zeptala znovu, zdálo se mi to striktní, ale když nechci porušovat pravidla, tak vlastně nemohu poradit. Je pak lepší na otázku nereagovat vůbec?
Nechci to hrotit, nejsem konfliktní typ a nemusím mít za všech okolností pravdu. A nesnáším být středem pozornosti, takže nechci rozpoutávat nějakou bouřlivou diskuzi. Jenom jsem si uvědomila, že v zájmu poskytnutí dobré rady nejspíš konám proti pravidlům.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.12 08:26
avatar

paní inženýrko, dobrý den.

Uf, to jsem si oddychl, nerad bývám kárán a napomínán ze chyby. Proto se snažím je nedělat často.

Neragovat na dotaz mě připadá špatné. Páč já nevím vše, netuším kdo zde je takový odborník jako tam, ale vždy počkám, pak pak se snažím udělat poradnu lepší a nabídnout pomoc jinde. Tuším co admin chce, abychom jiné neposílali bezhavě jinam...

Podle této věty: "Nechci to hrotit, nejsem konfliktní typ a nemusím mít za všech okolností pravdu. A nesnáším být středem pozornosti, takže nechci rozpoutávat nějakou bouřlivou diskuzi" nejsme náhodou sourozenci?

Díky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.12 15:45
avatar

Kdoví, Milane, bratra bych brala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 15.10.12 22:13
avatar

Milane, není to špatně. Podle reakce admina z dnes 10:24 je to správně. Nechat naše rádce ať se vyjádří a pokud nikdo dlouho neví nebo ví málo, tak pak tedy odkázat na konkrétní vyřešený dotaz jinde.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 16.10.12 09:51
avatar

SEBOD: ano, já taky nekárám, jen vyjadřuji svuj názor. Níže to kolegyně rozebírá s Milanem, ale z její odpovědi na mě jsem pochopil spíš, že to ani nečetla. Kdyby napsala, že to stále nechápe tak prosím, ale já ono nejde vydedukovat co si kdo myslí ;)
Taky jsem jen člověk a nepochopím správně každou reakci ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 15.10.12 21:49
avatar

Dobrý den, takto začínám svojí odpověď, ne proto, aby byla moje odpověď více vidět, ale chci pozdravit toho, na druhé straně, koho neznám.

Je to už dlouho, kdy některý rádce, zde napsal: Každý rádce, by měl za svou odpovědí napsat, jaký má k odpovědi oprávnění, zda na to má kvalifikaci.

Nebo má rádce napsat, že je to, jeho názor. Protože mé odpovědi, jsou moje zkušenosti, nebo rady získané zde, na netu, tak za každou odpovědí, píši: Jen můj názor.

To je vysvětlení, vzhledu mých odpovědí, jak pozdravu, tak ukončení odpovědi. Viky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.12 09:49
avatar

Někdy může být i sporné, zda je například pravidlo Z1 porušeno. Vždyť jak mám rádci, který poskytně špatnou rady a tváří se, že ji dává bonea fide, byť je ta rada zjevně nesmyslná, dokázat, že kecá? A pokud té radě opravdu věří, co pak s tím?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.12 09:51
avatar

když odpoví na dvě otázky a v obou odpoví očividně špatně, pak v tom bude úmysl... pokud věří v nějaké dogma a šíří ho dál, nemůže za to :)

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.