Jak zjistit co se stalo s tetou

Od: Datum: 30.09.12 20:45 odpovědí: 8 změna: 09.10.12 23:20

Mám v německu ve Stuttgartu tetu ročník 1920.Jezdím ji každý rok dvakrát navštěvovat, byla jsem u ní v dubnu a teď jsem se chystala s srpnu,ale nedovolala jsem se jí.Zkontaktovala jsem jejího souseda, který jí občas nakupuje protože má problémy s chůzí do druhého patra, a tem mi sdělil, že je v nemocnici.Tak jsem volala později a on mi řekl ,že ji z nemocnice přeložili do nějaké péče? a jemu nomohou nic sdělit protože není její příbuzný.Ona má také soudem stanoveného opatrovníka, tomu jsem volala, ale bohužel má zapnutou hlasovou schránku a na mé tři dotazy vůbec neodpověděl.Poslala jsem mu i SMS,došlo mi že je doručená a také žádná odpověd.Mám nějakou možnost zjistit kde nyní je?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: itan71*
Datum: 30.09.12 20:59

Pokud jste prokazatelně příbuzná tak zavolat sousedovi ať dá telefon na nemocnici kam ji původně odvezli a poptat se na tetu nebo asi nic jiného nezbyde než se vydat na cestu.

Datum: 01.10.12 11:31

Cituško, pokud to pro Vás je možné, vypravte se tam. Na místě vše zjistíte daleko snáz, než přes telefony.

Tetě je, jak počítám, 92 let a tak jistě bude ráda, až Vás zase uvidí. Vždyť kdo ví, kolik podobných setkání ještě bude.

Držím palce, abyste ji našla v pořádku. *mala* Jaga.

Datum: 01.10.12 20:58

Babajaga- je to dobrá rada.Ale cestování je tam od nás komplikované a to jak se Student Agency tak i vlakem.

Musím několikrát přestupovat a cestuji tak kolem 16 až 18 hodin než se dostanu tam i zpět.Právě v srpnu jel syn do

Würzburgu a tak jsem chtěla jet s ním .Tak si počkám na další příležitost alespoň jednu cestu s někým autem .Je to pro mě

pohodlnější ,protože už taky nejsem nejmladší a nejzdravější .Ale jinou možnost taky nevidím a budu se tam muset vydat.

Klíč od bytu mám a pan soused říkal, že dosud není vyklizen můžu tam pobýt . A možná se teta třeba vrátí i domů,doufám.

Od: polinek*
Datum: 05.10.12 11:15

nezlobte se nebo jo,,ale pokud máte o ni tak eminentní zájem,tak by vám bylo jedno jak tam se dostanete. Nevím nač čekáte,,až paní bude 100let?

Datum: 04.10.12 11:50

Asi teta bude v ústavu pro dlouhodobě nemocné. Zavolat do nemocnice ve kterém ústavu asi je. Jistě ty ústavy znají a tam se poptat. Pokud umíte německy není to problém

doplněno 04.10.12 13:34:

Teta tam může být i půl roku ,,nebo napořád.A to nemá ona rodinu?Musela někoho udat,když ji odvezli do nemocnice. Nějakou rodinu. Ať vědí,kde mají poslat zprávu.

Datum: 05.10.12 23:46

Polinek- Já nečekám až jí bude sto let.Ale ze dne na den to u starší osoby nejde.Ano teta již nemá rodinu, kromě mě a mé ještě starší nevlastní 75 sestry.To je potom tak lehko necestuje.Nevím jak to s udáním osoby v německu funguje, ale asi v jejím případě, když má soudem stanoveného opatrovníka tak ne. Ten se jí stará o vše i když by mě to měl nahlásit,protože v listinách mě má uvedenou jako příbuznou.Ale na žádné volání ani SMS mi nereaguje.Ale až po kontrole u svého kardiaka se na cestu vydám a jsem domluviena se se známým na cestu autem tam i zpět.

Datum: 08.10.12 23:14

,,,A nemáte někoho kdo -by s Vámi jel? A´t jste jistější?

doplněno 09.10.12 14:10:

,,A co ty sestry?

doplněno 10.10.12 01:38:

,,No tak to je prima,,,,ať se vám to podaří...

Datum: 09.10.12 23:20

Polinek...moje starší sestra bydlí v Drážďanech a má jak jsem již psala 75 let, ale už jsme spolu domluvené a ona se pokusí přes Opatrovnický soud telefonicky /číslo jí dal tetin soused /zjistit kam ji umístili a pak se ve Stuttgartu spolu sejdeme a tetu navštívíme. Doufám, že se nám to podaří.

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.