HASHTAGY NA PORADNĚ?

Od: Datum: 17.07.13 10:39 odpovědí: 19 změna: 21.07.13 10:06

Asi si mnozí všimli, že hashtagy se mají čile k světu. Nastává otázka, zda bychom je dokázali využít i na poradně?

Všiml jsem si, že minimálně jeden by se nám hodil: @jmeno_uživatele, který by odkázal na nějakou stránku o uživateli, aby bylo jasné, že se tím myslí někdo konkrétní registrovaný. To tady poměrně často vidím, bohužel v méně vhodné formě - vykopírované ze stránky *smich*

Co klasické: "Jaké #cihly jste použil?" Je nám to k něčemu? *nevi*

Prosím jen o reakci lidí, kteří tuší oč jde. Ostatní prosím zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Hashtag

díky!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.07.13 23:33

Hashtagy - zase nějaké sprosté slovo. Wikipedie mi moc nepomůže a to prý je psaná česky. Jestli je to to, co si myslím a při najetí na slovo cihla mi vyběhne okno, které mi řekne, co to cihla je, tak za mě ne. Mě to docela obtěžuje a ruší.

Datum: 18.07.13 07:59

kdepak, po kliknutí by to vyhledalo další příspěvky, kde to někdo také použil. Ale je pravda, že tady je to zbytečné. Bylo fajn mít klíčová slova u otázky, ale to bychom chtěli po tazatelích už moc *smich*

Udělám tedy jen ty na jména např @admin.

Datum: 18.07.13 00:21
pokud to nějak pomůže k vyhledání již zodpovězených otázek, jsem pro. jinak to asi nemá smysl
Datum: 18.07.13 00:32

Nééé! *smich* Stačí, že je teď rozjeli i na Facebooku. Hashtagy podle mě patří jen na takové věci, jako je Twitter. Nevím, k čemu by byly na poradně, když tu máme kategorie.*nevi*

Datum: 18.07.13 08:41

*smich*No, mě admin ani k diskuzi nepřipustil a rovnou mě poslal do ... *bezim*:D Tak si jdu aspoň přečíst, "voco" se tady vlastně jedná :)

Datum: 18.07.13 11:12

Milá Sebod, já od včera čekala kdo adminovi něco napíše, každý jen nahlédl a zas šel, 2x četla to slovo Hashtagi (stejně nevím co to je) a nesnáším i změnu barvy která mě mate. Uklidnilo mě, že i Láďa tápe a ten mi poradí skoro ve všem :D.

Datum: 18.07.13 11:49

Hashtag je "něco jako tag", který se na internetu často překládá jako "štítek". Na rozdíl od štítků/tagů, které se píší mimo článek do speciálního okénka, se hashtag píše přímo do článku/zprávy. Jejich funkce je ale stejná.

Například je zpráva: "Včera umřel král rocku" a k tomu se může přidat buď tag - tj. "Včera umřel král rocku"tagy: Michael Jackson, rock, král rocku... nebo jako hashtag: "Včera umřel král rocku #Michael Jackson #rock #král rocku".

Jejich účel je "zpřehledňující - např. někdo si může vyhledat tagy/hashtagy "Michael Jackson" a vylezou mu všecky články/zprávy, ve kterých se tento hashtag objevuje, přestože v článku samotném ("Včera umřel král rocku") jeho jméno není.

Zde na poradně by tedy mohlo být: "Má manželka mě asi podvádí #nevěra #podvádění #trable", další otázka: "Myslím, že manžel má milenku #nevěra #zrada #rozvod". Někoho potom budou zajímat otázky o nevěře, takže si vyhledá hashtag ("křížkový (#) štítek") "nevěra" a najde mu to tyhle obě otázky, přestože ani v jedné se slovo nevěra nevyskytuje.

Od: axus®
Datum: 18.07.13 12:30

Takze misto

Má manželka mě asi podvádí, jak to mam resit?

bych cetl

Má manželka mě asi podvádí #nevěra #podvádění #trable, jak to mam resit?

No to mi teda moc zprehlednujici neprijde. Spise mi to prijde vylozene na hov*o.

Datum: 18.07.13 12:45

*smich* a je to vyřešeno

Datum: 18.07.13 13:05

Ne, ty hashtagy se dávají (zpravidlaú až na konec. Takže by to bylo: "Má manželka mě asi podvádí, jak to mam resit?#nevěra #podvádění #trable". Nebo z toho příkladu od admina to vypadá, že by hashtagoval jen ta slova v otázce ("Má manželka mě asi #podvádí"), což mi ale přijde ještě víc nešťastné, protože hashtagy mají označovat i fráze, které v otázce nejsou. Ještě je možnost dát hashtag jako odkaz, ale to není pravý hashtag, když tam nebude # (pak by to byl normální odkaz jako třeba v článcích na wikipedii). Mám tu nějaké názorné příklady, jedná se o část tohoto článku z necyklopedie o rozjezdu nočních linek v Brně.

.

Příklad č. 1 (hashtagy na konci)

Název otázky: Co jsou brněnské rozjezdy?

Otázka: Dočetl jsem se, že rozjezd nočních linek v Brně je celosvětově unikátní závod. Unikátní je především proto, že v tomto závodě startují autobusy nočních linek hromadné dopravy i s cestujícími. Celá akce je samozřejmě nelegální za podpory policie a Moravské osvobozenecké armády.

#rozjezd #Brno #noční linky #policie #Moravská osvobozenecká armáda

.

Příklad č. 2 (hashtagy v článku/otázce)

Otázka: Dočetl jsem se, že #rozjezd nočních linek v #Brně je celosvětově unikátní závod. Unikátní je především proto, že v tomto závodě startují autobusy #nočních linek hromadné dopravy i s cestujícími. Celá akce je samozřejmě nelegální za podpory #policie a #Moravské osvobozenecké armády.

.

Příklad č. 3 (hashtagy jako odkazy - pro názorný příklad jen zabarvené a podtržené, odkaz nikam nevede)

Otázka: Dočetl jsem se, že rozjezdnočních linek v Brněje celosvětově unikátní závod. Unikátní je především proto, že v tomto závodě startují autobusy nočních linek hromadné dopravy i s cestujícími. Celá akce je samozřejmě nelegální za podpory policie a Moravské osvobozenecké armády.

Od: axus®
Datum: 18.07.13 13:15

Rozumim.

Nyni mi ale ukaz jedineho cloveka, ktery zde toto pouzije.

Jedine, ze by Admin za napsani kazdeho hashtagu rozdaval bonbony. Jinak nevidim zadnou motivaci to psat.

Datum: 18.07.13 13:29

To nevím, já to taky považuju za zbytečné. *nevi*

Datum: 18.07.13 15:23

kdepak, ty nejsou dobrý na zoubky *smich* Myslím, že jsme jejich potřebnost vyvrátili, necháme jen uživatelské, to vidím jako přínos pro pár uživatelů.

Od: hop®
Datum: 19.07.13 12:02

Na "nějakou" stránku o uživateli se dostaneme i při najetí na jeho nick, jen bych tu "stránku" doplnil třeba o e-mail a pohlaví, pokud je konkrétní uživatel ochoten zveřejnit...

Datum: 19.07.13 12:19
Jj, bude to duplicitní, já vím. Ale část lidí to vykopirovava, těm to pomůže. Udělám i to druhé, ale bude to fungovat jinak. Když bude někdo chtít odkázat na naše vyhledávání tak nebude kopírovat ten děsný odkaz, ale dá jen #hledany+výraz a z toho se udělá odkaz na vyhledávací stránku se zvoleným výrazem. To mi přijde vtipné a užitečné.

Datum: 19.07.13 12:25

Jo, takhle už bych to pochopil jako užitečné vylepšení!

Tak uvidíme, co z toho nakonec vznikne, rád se nechám překvapit! ;)

Datum: 20.07.13 11:01

HOTOVO.

Takhle se to používá: admin je @admin, syslové jsou: @kapkanadeje, @ladinpraha a další (:)) nebo to zkus najít takhle: #syslové+na+poradně

Datum: 20.07.13 23:41

Jo, hezký, ale:

- zaprvé zobrazení funguje pouze v dotazu, nikoli pokud třeba chceme odpovědět... *nevi*

- zadruhé toto asi nebyl zrovna reprezentativní příklad, opakuje se zde prastarý problém (ze Statistiky), že okénka se nestíhají zavírat... ;)*smich*

Datum: 21.07.13 10:06

obojí vím, to první je ok... tuhle fci nepotřebujeme při odpovídání, abychom na to viděli. To druhé je moc rychlý přesun, dá se to i zpětně pozavírat... ale rozumím, že je to otrava. Příležitostně na to kouknu.

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.