Díky všem rádcům

Od: Datum: 17.06.13 22:36 odpovědí: 5 změna: 18.06.13 10:25

Vážení rádcové, na zahradě je velké množství "lesních jahod" co kvetou žlutě, díky vám a stejnému dotazu snad z r. 2009(zadala do vyhledavače seznamu a hned mě to odkázalo na poraďte) už vím, že jedovaté nejsou a tak jsem ochutnala a zjistila, že dobré také ne. Plevel zlikvidován.

Dál jsem měla na paprikách mšice a pátrala co na ně ekologického a levného, našla na nettu povařit hrst tabáku, přidat 3 kapky jaru a postříkat. Kupovat tabák mi přišlo zbytečné a tak jsem u hospody vysypala dva popelníky, vajgly dala do zavařovací sklenice a zalila vařící vodou, nechala do druhého dne, zcedila, přidala jar a dala do rozprašovače. Dva dny po postříkání a všechny mšice kaput. Toto se snad bude někomu hodit.

Dík za dobré rady ani nevíte kolikrát už mi "poraďte" pomohlo.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.13 23:13

S ekologickou likvidací gratuluji. Nastříkala jste na papriky prudký jed v neznámém množství a koncentraci. Nevyhubila jste pouze mšice, ale i užitečný hmyz. U chemie se uvádí ochraná doba, po Vaší "ekologii" nevíte nic. Můžete jíst za týden, měsíc nebo vůbec? Takže dobrou chuť a ekologii z internetu zdar.

Od: pt®
Datum: 17.06.13 23:52

Ještě, že jste to vysvětlil a poradil, díky. Možná by to někdo zkusil, ale teď už ne. - pt

doplněno 17.06.13 23:54:

Mně také dobře poradil "dexx" a "juvla", když nám na Štědrý den přestal hřát bojler. Díky nim jsme nebyli přes Vánoce až do nového roku bez teplé vody.

Datum: 18.06.13 09:21

No, nevím já si přečetla, že tento "jed" se nedostává do plodů pokud stříkáte když papriky kvetou. Žádný užitečný hmyz na přísadách nebyl.

Od: hop®
Datum: 18.06.13 02:00

Liduš, mne nedávno "pobavil" jeden můj kamarád, kterého nazývám svým "osobním právníkem" protože ho dnes advokacie živí a dokáže odborně poradit. Nicméně je to člověk, který se za svůj život živil opravdu mnoha pracemi, nevyjímaje třeba svařování plynovodů v Rusku. Sám o sobě říkám, že jsem jakýsi Ferda Mravenec, práce všeho druhu. Ale tomuto člověku nesahám ani po kotníky...

Nicméně i on někdy za mnou přijde s prosbou o radu, navzájem si vyhovíme, pomůžem! A pak mi jednout v hospůtce u pifka vyprávěl, že hledal nějaké řešení svého kutilského problému a nechtěl mně otravovat telefonátem. Zadal tedy popis svého problému do strejdy Gugla, a ten ho hodil na poradte.cz a navic jeste na nejakou moji odpoved. Tak nevím, ale asi by mi nelhal...

Datum: 18.06.13 10:25

Já si sem přidám radu pro všechny vlastníky mikrovlnek.Mám MW velmi starou.Ale pořád bezchybně funguje.Mikrovlny procházejí od zdroje do vlastní skříňky přes sklolaminátovou destičku,která dostává dost zabrat a po čase se musí vyměnit,jinak do elektronické části vnikají nečistoty a pára a mohou způsobit až zkrat.Destičku mají jen opravny a banální oprava jde do stovek.Vyzkoušel jsem vyměnit děravou destičku perlinkou,zakrytou vrstvičkou silikonu.Mohu vřele doporučit,už týden to bezpečně funguje.Oprava je velice jednoduchá.Ostrou škrabkou se odstraní původní destička a nalepí se předem naimpregnovaný kousek perlinky.Silikonem se na původní místo přilepí.Pokud by otvory v původní destičce byly jen malé,jde je přímo zakrýt silikonem bez výměny.

JABRAKA

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.