Sdílené IP adresy?

Od: Datum: 18.07.12 22:33 odpovědí: 10 změna: 27.07.12 11:54
Dobrý den.Pokuste se mi to objasnit.Sdílené Ip adresy jsou tý které jsou jako celek pod jedním poskytovatelem?Máme jí všichni stejnou,nebo se jen liší?Nemám přístup do jednoho nejmenovaného fóra.Přitom jsem jej navštívila pouze čtyřikrát a jen procetla.Nereagovala jsem,nic jsem nepsala.Přesto mám zakázány vstup kvůli nevhodnemu chování,ip adresy a nevím co ještě.Když nám internet poskytuje jeden jedinec,který krabickou-zřejmě Wifi poskytuje internet ještě dalším deseti osobám tak jsme omezení všichni co budou chtít toto fórum navštívit?Dík za odpovědi.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.12 22:42

Pokud si zařídím internetovou přípojku, pomocí kabelu či WiFi se podělím o připojení mezi nejbližšími sousedy, všichni uživatelé daného připojení budou mít stejnou IP adresu. Někteří poskytované limitují přípojku počtem PC, pomocí MAC adres, ale to není váš případ. V lokální síti má každý z vás vlastní IP adresu, avšak ve WAN ( celosvětové ) jednotnou.

Každá stopa na internetu je monitorovaná, kde největším vodítkem je právě IP adresa. Pokud mi na webové stránky bude nějaký uživatel určité IP adresy denodenně psát urážlivé příspěvky, jednoduše mu jako provozoval zablokuji vstup.

Sdílená IP adresa přináší spoustu nevýhod, vámi uvedená, je jedna z nich. Pokud se potřebujete připojit do daného fóra, nabízí se několik způsobů - například dočasná změna IP adresy pomocí proxy serveru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 18.07.12 22:52

Poněkud zjednodušeně. . .

Poskytovatel připojení (provider) ´dává´ k jednomu připojení jednu IP adresu. Ta se může vztahovat k jednomu zařízení - ať už je to PC nebo třeba router. Takže pro providera konči ´jeho´ síť právě touto IP (jednou)...

Na ni ´pověšený´ router pak vytváří další síť (o jednom až mnoha počítačích). Providera ale tato síť nezajímá, stejně, jako nezajímá jiné třeba správce webu, BAN je udělen dané ´poslední´ IP. Všichni (případní) členové vnitřní sítě routeru se v tomto případě pro zbytek netu ´schovají´ pod tuto IP.

Ve vnitřní síti má, pochopitelně, každý z počítačů svou vlastní IP - ale ty přes router ´neprolezou´.

Důvodů pro toto uspořádání je více, ale nejsnáze pochopitelný je ten, že počet IP (tak, jak je v současné době definuje norma) je omezen na poměrně malý počet - vůči počtu počítačů v netu připojených - a IP musí být jedinečná v dané síti...

;)

Je to aspoň trochu pochopitelné?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 18.07.12 22:57
ano je,Víc jsem to chápu od repty.každopádně mám zamítnut přístup tak ať si trhnout nohou.Jen mi to vadí protože nejsem viník.Zkusím kontaktovat administrátora.Uvidím.Dekuji Vám kluci;)
Datum: 18.07.12 23:16
avatar

S Torem (https://www.torproject.org/) vás to tam na 99% pustí. Stáhnete, rozbalíte, spustíte, chvíli počkáte, až se připojí síť a otevře prohlížeč (upravený firefox) - jakmile budete mít v okně zelený nápis, tak to funguje.

Akorát v tomhle bude internet značně pomalejší než normálně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.12 14:21
avatar

jestli myslite tuhle ze které píšete, tak je možné, že někdo blokuje celého operátora (mobilního), protože vaše IP se mění často při každém připojení a je pak obtížné ji blokovat konkrétně :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 19.07.12 14:26
to se mi stalo před měsícem.Myslím tím přihlášení z mobilu.Teď i z počítače.Zřejmě mě tam nechcou,no... :-D
Od: technoman*
Datum: 26.07.12 23:30

Mě taky jednou blokli a vůbec nevím proč, *sok*potom moje příspěvky museli procházet cenzurou*cteni*, a když jsem udeřil na admina*bum* tak se mě konečně milostivě uráčil odblokovat.*uf*

doplněno 26.07.12 23:32:

A to přímo zde. Že jsem snad psal urážlivý příspěvky či co.*bzum**ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 26.07.12 23:43
Váš případ samozřejmě neznám.Jelikož jsme v tom opravdu byli nevinně vadilo mi co tam bylo psáno-nevhodné chování,vyjadřování,děkujeme odejdete...Kromě skoro slepého dědy který umí zapnout a vypnout počítač na něj nikdo nechodí.Jen já.Potíž je v tom že máme kabel na připojenou krabičku u antény která patří jednomu pánovi a ten net dodává ještě dalším desíti osobám.
Datum: 27.07.12 06:13
avatar

nechápu jak si z toho můžete dělat vlastní pravidlo. Pokud tu někdo dělá "bordel" můžu si bloknout koho chci. Když po několika odpovědích zjistím, že to mohl být omyl nebo ta původní osoba vypadla a zůstali jen ti co tu neškodí, můžu adresu zase odblokovat. Vaše údernické prohlášení se mi vůbec nelíbí... uděřil na admina, aby se uráčil... to je legrace, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: technoman*
Datum: 27.07.12 11:54

Já jsem vám psal opakovaně a vy jste se mnou nekomunikoval, tak jsem to musel napsat sem do diskuze. Až potom se ledy hnuly.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.