Zrychlené Poradte.cz

Od: Datum: 29.06.12 15:24 odpovědí: 19 změna: 30.06.12 07:55

Před hodinkou jsem optimalizoval skoro všechny použité obrázky a výsledkem je, že množství stahovaných dat kleslo přibližně o 85kB na jednu stranu. V rámci hlavní strany došlo ke snížení o 35%. Nečekám, že to někoho příliš dojme, ale já z toho mám velkou radost. :)

V mobilní verzi v rámci první strany došlo k poklesu o 10kB, což je o 20%. *frajer*

Není příliš reálné, že byste zrychlení dokázali postřehnout... nebo ano? :)

PS: poradte.cz se zasekává pravidelně každou hodinu v 16 a 46 minut kvůli přepočtu TOPu - zamyslím se jak to eliminovat.

doplněno 29.06.12 15:38:

už jsem to vymyslel: 2x za hodinu budeme aktualizovat jen: akuální počet opovědí, ohodnocených, % úspěšnosti a hodnosti.

1x v noci se bude ještě aktualizovat: celkové počty a počty podle jednotlivých rubrik.

Myslím, že to důležité je často a ten zbytek už není tak akutní :)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 29.06.12 15:34

No - jestli jo to zrovna optimalizací stránek nevím, ale v posledních dnech, zejména odpoledne a navečer, se stahování jakoby ´zasekávalo´, dneska ne...

*jasne*

Datum: 29.06.12 15:45

mně se zasekává bohužel pořád. třeba minutu mi jede poradte.cz v pohodě, ale potom třeba půl minuty stránka nenabíhá vůbec :(

Datum: 29.06.12 15:47

to bueš dobrý vzorek :) Zkus prosím koukat na hodiny resp na minuty... ideálně bych pak chtě vědět, že třeba každou 16. minutu v hodině ti to zlobí... podle toho vysleduju, co server zatěžuje... ale jestli je to pořád, tak nebude chyba na serveru.

Datum: 29.06.12 21:47

moc rád bych s tímto výzkumem pomohl, ale zítra ráno odjíždím na tři týdny pryč ;) ale dělá mi to každou chvíli :( přitom jiné stránky mi nabíhají normálně, zatímco tahle stránka se marně snaží načíst.

Datum: 29.06.12 15:52

Myslela jsem, že ten problém mám pouze já. Jiné weby se zobrazí hned, i další stránky. Na poradte.cz se stránky načítaly dlouho.

Upozornění od administrátora 29. 06. 2012 15:54:15
udělal jsem ještě malinkou optimalizaci, uvidíme jestli to pomůže... jinak maximální rychlost poradte.cz je priorita.
Datum: 29.06.12 15:45

Já tu rychlost doslova cítím na vlastní kůži... Ne, teď vážně, zdá se mi poraďte rychlejší. *palec*

Datum: 29.06.12 15:47

venku je hezky, takže spousta lidí leží u bazénu, tím to taky částečně je :)

doplněno 29.06.12 15:59:

vzpomněl jsem si, že na stránkách byl zapomenutý kód Facebooku, který je všeobecná brzda, takže opravuju: mohli byste opravdu poznat rozdíl :)

Od: mowla*
Datum: 29.06.12 15:50

U bazénu je net rychlejší? *smich*

Škoda, že nemám bazén - vždycky jsem byl proti, takhle pouvažuju... ;)

Od: hankauk*
Datum: 29.06.12 15:58

Abych řekla pravdu, tak pokud se to někdy seklo, tak jsem to asi nevnímala nebo jsem to přičetla připojení mého pc přímo k iternetu. A gratuluji k úspěšnému přenastavení. To víš, nám nepoučeným smrtelníkům jsou pc řeč a procesy v rámci 0-1 trošku vzdálené. Každopádně pokud bys pracoval ve financích a měl takové nárůsty, tak se tě budu držet zuby nehty. *smich**pusa*

Datum: 29.06.12 16:25

Já to teda nepoznám a nedocením, vlastně jsem nikdy nesledovala, jestli je poraďte rychlé, mně stačí, že je chytré :).

Datum: 29.06.12 16:42

Ještě než jsem tohle přečet, tak mi to trochu rychlejší připadalo. I když, 85kB, to je asi 2ms, tak nevím :)

Datum: 29.06.12 16:45

nejde jen o velikost, ale i o počet atd.. ale jo, při dobrém spojení je to mžik, ale musí to server stejně rychle poskytnout :)

Datum: 29.06.12 17:08

Tak to nevím, až tak jsem to nebádal :)

Co to ještě vylepšit o sprity? (i když, kdo by se s tím dělal.. :D)

doplněno 29.06.12 19:39:

Aha, ty obrázky kategorií vidím jen tehdy, když mě to odhlásí :) Tady jsem takhle našel jen ikonky pro editor v odpovědích.

Datum: 29.06.12 19:12

ani nevím, že se tomu takhle říká... používají se např. https://www.poradte.cz/images/index.gif

Chtěl jsem je i do menu, ale nebylo to zrovna kompatibilní s javascriptem nebo jsem tomu věnoval málo času, ale mám to dlouhodobě rozdělané :)

Datum: 29.06.12 21:55

Možná mimo mísu ale včera mi poraďte připadalo jako šnek lezoucí po šmirglpapíru, jsem v mezičase hledal zda nejdu pomalejší stránku a nenašel.:)

Upozornění od administrátora 29. 06. 2012 23:04:39
to bohužel celkem souhlasí, našel jsem ve statistikách velký nápor...

Datum: 29.06.12 22:04

Teď jsem přišel z práce a oproti dnešnímu ránu je to teď tryskáč. Tak snad to vydrží. Pavle, dík.

Datum: 29.06.12 22:08

Také jsem přišla před chvílí a stránky se velmi rychle načítají. Děkuji.

Datum: 30.06.12 07:42

včera kolem půlnoci jsem upravil vnitřní vyhledávání, které teď dává přibližně stejné výsledky, ale 10x rychleji. Podle logů serveru to byla největší brzda, na kterou "útočily" vyhledávače a když se rozjely, tak to byl šrumec :) Takže takové ty 1-5 vteřinové brzdy by měly zmizet.

Pozorujete změnu? :)

doplněno 30.06.12 11:03:

jj, včera mezi 23-24 hodinou jsem to brzdil já, když jsem to zkoušel vyladit *smich* Nechtělo s mi čekat na 3. hodinu ranní, kdy je tu nejméně lidí :) Ale myslím, že se to vyplatilo ;)

Od: uska®
Datum: 30.06.12 07:55

Včera před půlnocí jsem to vzdala! Dnes je to fofr *slunce*

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.