Pomůže mi někdo?

Od: Datum: 24.05.12 22:10 odpovědí: 13 změna: 28.05.12 17:26

Hledám někoho kdo by se ujmul pána který potřebuje 24 hodinovou péči je téměř ležíci na toaletu si dojde sám ale sem tam potřebuje pomoc Sociální příspěvek 8000kč...Já se nemohu o něj starat a ta paní co ho má chce každý měsíc víc a víc..Má finanční stránka mi to nedovoluje...Nebo aspon kdo by mi poradil nějaký ustav pro ležící..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: polinek*
Datum: 24.05.12 22:21

,,osobní asistentku jako má můj známý...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fiala*
Datum: 24.05.12 22:32

Děkuji

Datum: 25.05.12 06:18

Obvodni lekar neporadi?Musite zazadat o LDNku ve vasem kraji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gita65
Datum: 25.05.12 09:31

Asi nejlepší by byl domov důchodců. Ale čekací doba na umístění je dlouhá. Ještě je možné pečovatelská služba. Dojíždějí každý den krom sobot a neděl a není to na 24 hodin. LDNka je také východisko ale umístění také bude na dlouhou dobu. Podle toho kolik mají místa. Sehnat nějakou paní na důchodě která by mohla za pánem chodit častěji ale ihned ji vysvětlit finanční situaci a podle toho dohodnout plat.Nejlepší by byla sousedka která by byla hned vedle.Ale nejlepší by byl domov důchodců nebo LDN nebo i tou asistentkou ale nevím zda bude souhlasit s platem. Poptejte se u vás po domově důchodců a ony vám také řeknou co je nejdříve nutné zařídit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 25.05.12 09:40
Péče 24h denně je už na to aby s pánem bydlela.Jak píše juglans.Požádat LDN o přidělení dohledu.Nebo jinou organizaci.U nas se starají o nemohoucí lidi ženy, které bydlí v azylovem domě.Mají to jako práci.Chodí nakoupit,omyvani,úklid,a se zdravotním kurzem nebo rovnou sestra i na převazy třeba bercovych vředu.
doplněno 25.05.12 09:48: Popletla jsem to.LDN neudeli dohled v terénu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.12 10:08
avatar

Ptejte se lidí z praxe - v domovech důchodců, v LDN, úředníků sociálních odborů na městských úřadech.

Krátkodobou pomoc pro mírně akutní situace nabízejí odlehčovací služby v některých domovech důchodců. Je to ale drahé a vyřizuje se nějaká nepříjemná administrativa. Lehce jsem se nedávno zajímala o Prahu, sice nakonec nevyužila, ale na první dva pokusy našla dva vstřícné domovy.

Pokud pán nemá příbuzné, kteří by alespoň pár hodin denně vypomohli, bude domov důchodců jediným řešením. Možná už nebude čekací doba na přijetí tak dlouhá jako dříve, údajně zájem o umístění mírně klesá. Rodiny se prý o své staré více starají hlavně z důvodu, že každý příjem, i důchod, je v rodinném rozpočtu vítaný.

Pokud pán nemá příbuzné, hledejte i ve vzdálených domovech.

Před rokem, asi měsíc, než jsem odešla z práce, chodila za maminkou dopoledne sestra z Charity cvičit. Zkontrolovala situaci. V poledne jí přivezla oběd pečovatelská služba. Zkontrolovala situaci. Odpoledne někdy přišla známá a opět zkontrolovala situaci. Ale dlouhodobě se to takto nedá, to vím...

doplněno 25.05.12 10:43:

Jak píše dole Liduš, představa, že za 8000 Kč měsíčne seženete schopnou, slušnou, hodnou... ošetřovatelku na 24 hodin, je poněkud naivní. To by se muselo sáhnout i na důchod toho pána a možná do kapsy některého z dětí, pokud je má. Těch 8000 Kč se nazývá příspěvek na péči. Jen příspěvek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fial
Datum: 25.05.12 11:28

Důchod nepobírá ani nic dalšího na LDN ho nevemou jen na 3měsíce vim že to je naivní ale 30000nemám abbych dávala

Datum: 25.05.12 14:35
avatar

Z této poměrně krátké informace usuzuji, že patříte k blízkým příbuzným nemocného pána a že pán onemocněl relativně mladý. Ústavů s celodenní péčí o mladší osoby asi bude málo, ale hledejte.

Jestliže nepobírá důchod, tak snad pobírá nějakou nemocenskou, případně už invalidní důchod. Přece se nějak musel dříve živit. V této oblasti se neorinetuji, ale i osoba, která v životě nepracovala, dostává nějaké alespoň minmální dávky. Naprosto neveřím, že by měl pouze příspěvek na péči a - nic.

Babajaga se rozepsala, jak pečuje o tchýni, mohla bych napsat něco podobného o své mamince. Ale zaměřím se spíš na finanční oblast, i když pro mě v současné situaci není prvořadá. Chci jen připomenout, že starý nebo nemocný člověk v rodině pořádně zamíchá se vším.

Šla jsem do předčasného důchodu. Předčasné důchody se krátí. A v době, kdy se počítá každá koruna, je to citelně znát. Změnila jsem i styl života. Žádné hotové výrobky, pěkně vařím ze surovin, suším bylinky, nakupuji ve slevách. Rozprodávám knihy a sbírky. Vůbec se nelituji, připadá mi to normální a přirozené, je to zkrátka reakce na situaci a dnešní dobu. Nemám sourozence, takže mě nikdo nevystřídá, nikdo nepodpoří. Zase to nepíšu s lítostí, tak to prostě je. Člověk se musí k situaci postavit čelem a vyrovnat se s ní.

Pokud je pán snad váš tatínek a ještě není ve věku důchodce, jste mladá. Péče o něj bude buď náročná, pokud ji po část dne zastanete sama, nebo bude drahá. Moc vám přeji, abyste se s tím faktem co nejlépe vyrovnala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.12 10:31
avatar

Dvacetičtyř hodinová péče za 8000?, to bych chtěla vidět toho co se na to uváže. Pokud je mi známo tak za 1h. péče je min. 150kč k tomu další placené úkony, koupání víc jak 2x za týden, nákupy, úklid, odvoz k lékaři... (vycházím z ceníku soukromé pečovatelské služby v Brně). Zkuste jak radí ostatní-domovy-tam pokud je nesamostatný ho chtít nebudou, ústavy i zde je to problém jelikož ¨ležáky také nechtějí (pokud si sám dojde na wc a nají se, není ležák) a nepotřebuje péči 24h, spíš bych mu hledala pečovatelku třeba na 4h (2dopoledne + 2 odpoledne) denně, naučila ho používat telefon aby si mohl přivolat pomoc. Zkusit by se dala i některá církevní zařízení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.12 13:46
avatar

LDN Vám pomůže pouze na dobu přechodnou. Nevím, zda se to nezměnilo, ale v minulosti tam mohl pacient pobývat pouze 6 měsíců, pak musel uvolnit místo dalším.

Paní chce víc a víc. Je to smutné, ale četla jsem nedávno, že pokud se o takového člověka stará ústav, dostává na něj 17000 měsíčně. Bez řečí.

Ani se té paní nedivím., že to chce zaplatit. Kdo si to nezkusil a neví, co to obnáší ve dne i v noci, nemůže soudit. Mám ve své péči 87 letou tchyni, jakž takž se pohybuje, ale duševní stránka je v čudu - silná demence, Alzheimer. Nedá se od ní nikam odejít, hned vříská: já se bójím, já se bójím...Schovat před ní nože, zápalky, zavřít plyn. Nedávno lomcovala vrátky, soused zdil plot. Volala na něj, že chce sirky. A ten dobrák jí je donesl, i když ví, jak to s ní vypadá. Je silně nečistá /moč i stolice/.Prostě: sedím s ní doma, či, pokud musím jet sama k lékaři, tahám ji s sebou. Občas dělá takové věci, že Vám tady na rovinu říkám, že bych toho pána nechtěla ošetřovat ani za 25 tisíc. Navíc uvádíte 24 hodin dohledu a péče, to se opravdu musí zaplatit. Jistě se jedná kromě dohledu o úklid, praní, vaření, nákupy, koupání...Vím, co to obnáší, je to řehole a velká oběť a dělám to proto, že jsem babču mívala ráda, nebyla na mě zlá a chci jí důstojně dosloužit. Nepřeji jí nic zlého, přesto se občas přistihnu při myšlence, co bude, až...Vytrvám, ale trpím a až jednou nebude, už bych si asi podobný úděl na sebe nevzala. Ani za peníze.

Zažádali jsme si o následující: ve městě je ústav, který se o tyto lidi stará. Nabídli nám, ať si dáme požadavek ne na teď, ale jako pojistku do budoucna. Kdyby se něco zhoršilo, třeba nějaká mrtvice apod., že by babička už jen ležela, budou s námi počítat a bude-li to možné, umístí ji. Levné to ale rozhodně není. To Vás ta paní jistě vyjde lépe. Práce s takovým člověkem je velice obtížná po stránce tělesné i duševní a za pár korun to nebude dělat soukromá osoba ani ústav. Přesto jsme za to vděčni, vím, že když už bychom péči nezvládli, někdo se postará a navíc jen 10 km od nás. Hned se mi lépe dýchá. A věřte, ještě před 7 lety by mě ani v nejdivočejším snu nenapadlo, co z babičky - generála bude zakrátko za trosku. Snad je to lepší, že to člověk dopředu neví.

Tak vytrvejte a poohlédněte se ve svém okolí po nějakém ústavu. Případně - nemůžete se postarat sami? Jak jsem psala, je to těžké, ale senior je ve svém známém prostředí a mezi svými a to pro něho hodně znamená. Jaga.

doplněno 25.05.12 13:51:

Teprve jsm si to přečetla pořádně. Jak může pán nemít žádný důchod? Na starobní má snad nárok každý. Určitě pracoval.

Jinak pokud opravdu někoho seženete, musíte počítat, že za těch 24 hodin služby bez možnosti nějakého vysazení, budete platit minimálně 20 tisíc korun. A to bude ještě "pod cenou".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fial
Datum: 25.05.12 17:03

To ano ale neměl to podložený..Tak 24hodin obrazně ale musí být pod dohledem nemůže být celý den nebo noc sám..Vím že asi opravdu vychodisko neni ..Já se o něj nemohu starat z toho důvodu že živim svou dceru a další dceru s vnukem jsem pomalu 12hodin v práci...

Datum: 28.05.12 17:26
avatar

Ještě mě napadla taková věc - píšete, že živíte dceru s vnukem. Vypadá to tedy, že dcera je s vnukem na mateřské, že nechodí do práce. Nemohla by si ho vzít na starost ona, pokud je doma? Je to těžké, má na starosti už to dítě, ale pán by byl přece jenom v prostředí, které zná a kde ho mají rádi. Ta péče o něj by nebyla "z musu" od cizích, ale od domácích, kteří ho mají rádi.

Dobře by to na něj působilo. Nešlo by to? Co myslíte? *placni* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 25.05.12 16:20

,,co já jsem si vzpomněla,můj má v rodině tetu a ta teta má svou paní,co s ní jezdí ven .Ale bydlí u bratra,který ji vaří a pod.

Ono ta služba je ohodnocena jak těžce je nemocen ,,je to zaměstnání,které podle nemoci se platí nevím kým přesně ,ale vím,že bere na ni peníze. Dokonce i na auto částku.

doplněno 25.05.12 16:22:

doplňuji ,,té paní co ji vozí ven platí zvlášť úkony,které po ní požaduje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.