Zítra na houby

Od: Datum: 14.10.16 19:14 odpovědí: 7 změna: 21.10.16 20:25
avatar

Nevm, zda to není v rozporu s webem, nevím, kam jinam to dát, ale ráda bych zítra jela na houby - nejela by nějaká Pražačka se mnou, místo mám vytypované, odjezd ráno z Masaryčky, návrat po obědě, sama se bojím, pokud někdo projeví zájem, napiš do vnitřni pošty a sděl kontakt.


doplněno 17.10.16 14:59:

Jela bych i jindy, nenajde sen nějaká kamarádka z Prahy


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.16 22:57
avatar

Zdravím Ájo,

nezdá se Vám trochu nebezpečné chodit s neznámým člověkem sama do lesa? I zde na poradně byly případy, že z člověka, který zde psal už delší dobu, se nakonec vyklubal někdo úplně jiný. Navíc někteří lidé se zdánlivě mohou jevit jako normální - a najednou, po několika hodinách, jim jakoby "hrkne v hlavě" (projeví se nějaká nemoc, o které Vy nevíte) - a co potom? :( Navíc podle vašeho nicku vypadá, že jste již v důchodovém věku (je-li to datum narození). Já jsem mladá ženská, celkem fyzicky zdatná - a na toto bych si také netroufala.


doplněno 18.10.16 18:18:

Úplně rozumím, ale stejně... já mám právě osobní zkušenost, že na internetu je psychopatů a jiných duševně nemocných opravdu hodně (jsou to lidé, kteří mají problém navázat normální vztahy, a tak hledají alespoň nějakou virtuální náhradu). Určitě to procento je mnohem větší, než mezi lidmi, které potkáváme v reálu. Možná by bylo řešením, kdybyste se tady s někým blíže seznámila (s nějakou paní tedy), chvíli byste si psaly, potom byste párkrát zašly někam na kafe nebo cukrárny - a potom už se dá jít i do lesa, protože se budete obě znát.

Já Vám to píšu i proto, že zde na poradně už podobná témata byla a vím, že spousta lidí, hlavně starších, se podobných setkání bojí - to je také zřejmě jeden z důvodů, proč se Vám možná ještě nikdo neozval. Holt to jsou ty nevýhody virtuální komunikace. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.16 18:04
avatar

Hledám jen paní. tak si zrovna nemyslím, že by se musela ozvat nějaká psychopatka a určitě je někde nějaká, která by na ty houby jela a bojí se sama.

Datum: 20.10.16 07:58
avatar

Nevím, Ájo, proč hledáte nějakého nohsleda. Nejsme ani v pralese, ani v žádné nebezpečné oblasti. Přepadnout Vás klidně může někdo i na Václaváku, jestli se tohoto bojíte. Proč ve dvou? Proč se nemůžete vypravit sama?

Vzpomínky - od 10. 8. letos Sázava. Na 12 dní. Bylo po velkých deštích, ale počasí se vylepšilo. Začaly růst houby. Hodně hub. Byla to krása. Každý den ráno jsem vyrážela v 5,45 do lesa, v 6 jsem byla na místě. Manžel se mnou nechodil, sladce spal. Byla jsem tam sama, nikde nikdo. A připadala jsem si opravdu jako v chrámu. Vzpomínáte na film Ecce homo Homolka? Tam pan Šebánek je v lese naměkko a tvrdí, že příroda je chrám. Ve spojení s ostatními herci jsme se tomu smáli. Teď vidím, že měl pravdu. Velikou.

Krůpěje rosy v mechu, jako perly. Mezi větvemi visí pavučina - také plná lesklých perel. První paprsky se stydlivě prodírají mezi větve silných borovic. Ticho, klid a mír. Jen křiklavou sojku jsme kdesi vyplašila. Ale za chvíli i se svým rámusem ulétá pryč. Houby - v mechu i v jehličí. Pravé hříbky. Nestydím se za to, že mnoho z nich ode mě dostalo pusu na klobouček, když jsem je vytáhla z jejich kolébky. Bylo mi samotné v tom lese úžasně krásně, lehce. Nikde nikdo. A já tak čerpala sílu na příští dny s naší dementní babičkou. Ty lesy mi daly hodně. Ach to byla krása, cítila jsem se jako v jiném světě.

Tak proč chcete parťačku? Někoho, kdo řeční, kecá, v lese byste ve dvou určitě zticha nebyly. Vyjděte si někdy sama a uvidíte, že mám pravdu. Bylo to krásné. A pokud by se Vám mělo něco stát, stane se klidně i ve městě. Nebojte se a vyrazte. Dá Vám to daleko víc, než v lese klevetit s nějakou paní. Věřte mým zkušenostem, když je člověk sám, má schopnost vidět a zachytit víc, než když s někým klábosí. To odvádí jeho pozornost. Jaga.

A tohle jsou mé vzpomínky. Letos jsem si sama parádně zahoubařila. Nikdo neklevetil, nikdo mě nepobízel, ať už jdeme domů, že má hlad...Bylo to prostě něco nádherného, to se nepovede každým rokem. Jsem za to vděčná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.16 20:25
avatar

Nehledáom někoho, s kým mohu kecat, ale ve dvou je to v našem věku prostě lepší, nikdy nevíte, co se může stát

Od: faith
Datum: 20.10.16 08:53

Já bych nešla sama na delší dobu do lesa ani za nic. Maximálně jím projdu pár minut když jdu za mužem do práce, ale jinak ne. Dobře, možná jsem poseroutka, ale nestydím se za to. Prostě se bojím, hned u lesa je spousta garáží, o jedné vím, že se zde schází feťáci, a z druhé strany od lesní cesty je zase chatová oblast. Já se aje1946 nedivím, že nechce jít sama*stop* Vy ostatní jste holt víc odvážní.

A samozřejmě vás může někdo napadnout i na Václaváku, ale tam by asi paní nebyla sama a pokud by nepomohl někdo v "okolí", což tedy taky neočekávám, určitě by se po jejím křiku alespoň spustil chaos a prostě, tam by nebyla sama. A howgh.


doplněno 20.10.16 09:02:

Ovšem na internetu bych si takovýmhle způsobem společnici taky nehledala.

Ajo tak zkuste hledat třeba na weeku. Tam byste "kolegyni" mohla najít;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.16 09:54

Faith, copak máte společného s weekem? ;)

Jinak já Aju chápu, hned bych se k ní přidala a na houby vyrazila, ale mám ATB a tak letos nejspíš již smůlu. Chodím strašně ráda, ale samotná se do lesa také bojím. Ono nejde o strach z nějakého přepadení, ale může se něco stát. Jinak je velký rozdíl pokud má někdo les za humny (třeba o dovolené) a nebo se do lesa musí složitě dopravovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faith
Datum: 20.10.16 10:51

Občas jen tak zabrousím, ostatně i jinam*klik*, ale vím, že třeba právě tam osamocené dušičky bloudí:)

Houby už fakt zase rostou, muž včera donesl krásné podhříbky i praváky a před chvílí volal, že už je v lese zase. Ostatně letos ještě nebyl, tak se těšíme z lesní úrody.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.