Přejmenování nicků - lidí na Poradte.cz

Od: ® odpovědí: 21 změna:
avatar admin

Tento rok jsem musel již zamítnout 3 přejmenování lidí. Důvodů je více, technický žádný.

Když v minulosti došlo k přejmenování, každý se divil jak může mít nováček tolik odpovědí apd. Nebylo to transparentní. Na druhou stranu chápu, že někdo svůj nick vymyslel narychlo s tím, že jej použije jen párkrát a pak zjistil že mu u nás líbí a už je pozdě ho změnit.

Udělejme to tedy takhle:

Kdo se bude chtít přejmenovat (max jednou za x let ;))

1) založí NOVOU OTÁZKU v rubrice VZKAZY s předmětem ve tvaru PŘEJMENOVÁNI *NICK* - HLASUJTE (ne vše velkými písmeny :)) v popisu může vysvětlit proč přejmenování chce či potřebuje.

2) Přidá anketu s např. UMOŽNÍTE MI PŘEJMENOVÁNÍ popř. SOUHLASÍTE S PŘEJMENOVÁNÍM? a možností ANO a NE. Pokud získá 10 hlasů pro a zároveň souhlasných bude alespoň o 10 více než nesouhlasných, bude mu nick přejmenován

3) stačí mi pak jen poslat odkaz na otázku, abych si ověřil, že daného hlasování opravdu dosáhnul a nemusel to monitorovat preventivně.

To by šlo ne? Bude to transparentní... :)

21 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar hangar

Transparentní to určitě je.. ale 10 hlasů.. to bude snadné.. určitě se najde 10 přejících lidí...

Nick hangarek je volný..? Důvod.. je to roztomilejší :D

Ještě bych tam dosadil podmínku "nově registravaný má právo do 3 dnů měnit"

Poté ideálě možnost změny až po roce od registrace..

I když při 3 odmítnutích.. to možná nebude třeba..

 


0x

Vyjadřuji se první jak vidno.Myslím si,že problém přejmenování (jmenované 3případy) není nic tak závažného aby to stálo za měnění zažitých pravidel.Spíše by to zanášlo více odkazů a nepřehlednosti.Tobě(adminovi)by to zřejmě přineslo míň starostí.Protože jsem první nechci nikoho svou odpovědí ovlivňovat. Každopádně pro mne by to nebyl žádný problém.

doplněno 18.11.11 14:08:

Asi top vypadá,že neumím číst když sem napsal..Vyjadřuji se první jak vidno...ale když sem to psal tak tam nic nebylo.Než sem odeslal tak už bylo.*smich*

 


0x

Když se budu chtít přejmenovat, vytvořím si nový profil, ne? A ten starý nebudu používat. Nebo blbost? Já nevím :)

 


0x
avatar lujs

Proč bych se měl někoho ptát jestli si můžu změnit přezdívku?.?.? *zed**zed*

Taky mi to vrta hlavou.Zrejme aby se mu zachoval ucet i s body.Ale pak nechapu proc menit nick.

Ten kdo má jednak body a má u své přezdívky hodně uložených či oblíbených odpovědí/dotazů popřípadě hodně hodnotných vzkazů asi by o ně nerad přišel z důvodu znovuvytvoření profilu... a kde máme třeba vlastní odpovědi atd...


ptát se nemusíš... nikdo tě nenutí

 


0x

Souhlasil bych se zmenou nicku jedine v pripade prehlednute chyby pri registraci, treba vypadle pismenko a nebo preklep, jinak si ma kazdy moznost vybrat nick predem a pak ho zaregistrovat, tak at si pak trhne nohou.

 


0x

Nechci nějak prudit, ale jako alternativa změny nicku by mohl být třeba i duplicitní nick.

Jako důvod udávám možnost reagovat na dotaz ve kterém reagoval někdo jiný komu by to mohlo vadit, že tam Technikjirik napsal. Takže bych třeba nereagoval jako Technikjirik ale jako Jirikstavitel..třeba. No a leckterý poDěss by se nažral a odpověď by zůstalá celá a beze zbytku zodpovězená...

S přejmenováním by to také mohlo jít i tak, že po kliknutí na uživatele by se zobrazilo info o jeho původním nicku. Tak že by se sice přejmenoval, ale jeho původní nick by mu stále zůstával veřejně přístupný i s jeho odpovědmi a otázkami.

avatar
Upozornění od administrátora 19. 11. 2011 19:48:18
když nechcete prudit, tak to nedělejte, bude to pro všechny jednodušší

tím bylo sděleno vše co jsem si myslel.. bylo tu někdy i fajn. Hodně zdaru tomuto portálu...Sbohem

avatar
Upozornění od administrátora 19. 11. 2011 21:10:32
tohle nechám na Vás... jsou to v podstatě pořád kohoutí zápasy, kdy jeden ryje do druhého a kus dál se lituje, že je v tom nevinně... když je v tom někdo nevinně, nemá důvod prchat kvůli jednomu člověku, byť by to byl třeba i admin ;)

Teda mládenci, vy takto mezi sebou vtipkujete a jeden by to pochopil i vážně. *uspech*pt - stařenka

Vážený Admine, dovolím si porušit pravidla této poradny a nebude se držet tématu, ale je to opravdu naposled.

"tohle nechám na Vás... jsou to v podstatě pořád kohoutí zápasy, kdy jeden ryje do druhého a kus dál se lituje, že je v tom nevinně... když je v tom někdo nevinně, nemá důvod prchat kvůli jednomu člověku, byť by to byl třeba i admin"

Tohle nejsou kohoutí zápasy. Tohle je něco co ani nemá pojmenování. Leží Vám v žaludku, že jsem si dovolil pozastavit se nad tím, že se někdo chová, mimo jiných, tak i proti pravidlům tohoto portálu. Je to tedy norma? Je to správně se chovat jako hulvát? Já myslel, že je to proti Vaší filosofii. Co je na tom špatně? Ten člověk je mi naprosto ukradený. Nic proti němu nemám a také jsem to už napsal v článku o dočasném banu.

Pak když napíšu odpověd na otázku kde předemnou reagoval onen člověk, tak mě upozorníte na to že on už tam reagoval a já se jen opakuju po něm... Nějak Vám uniklo, že moje odpověď byla trošku jiná. Proč jste upozuornil jen mě a v jen v tomto případě? A na co jste mě vlastně upozornil? Jaký to mělo význam? Čeho jsem se dopustil? Existuje spousta jiných duplicitních odpovědí v jiných vláknech a tam to necháváte bez povšimnutí. Co mi z toho plyne? Jdete po mě. A jaký k tomu máte důvod? Asi vám vadí moje aktivita zde a to že mě vadí jisté nepravosti. Pak byste měl upravit pravidla své poradny. Třeba jen přidat další pravidlo o tom, že poukazovat na nevhodné chování odporující předchozím pravidlům není dovoleno protože ta tlačítka pro nahlášení článku nejsou pro nahlášení nepravosti, ale pro ozdobu... asi.

Neexistuje ani jediné slůvko zde a ani kdekoliv jinde, že bych se litoval že mi bylo ublíženo... a pokud je tu řeč o prchání, pak to není asi v souvislosti se mnou, protože já neprchám. Jen po zralé úvaze a po slušném rozloučení konstatuji, že už tu nebudu působit.

A důvod? Neakceptování pravidel jejich tvůrcem. Hlavně ta objektivita a nezaujatost mi tam chybí. A protože se to táhne celkem dlouho, nedá se mluvit o nějaké chvilkové indispozici.

 


0x
avatar lidus

Ne, ne, ne vzhledem k tomu, že si prd pamatuju a takle už vím co od některých lidí ukrytých za jejich nickem mohu očekávat měla bych v tom velký chaos. Jsem tak trochu dinosaurus, nemám ráda změny.

I když si někdy říkám, že by v mém nicku bylo vhodné podtržítko nebo pomlčka, tak si myslím, že by to obecně přineslo více zmatků než užitku. Veškeré změny by se měly dělat nejen s rozumem, ale i s citem. Pro mě osobně je ukázkovým odstrašujícím případem Aukro.

 

 


0x
avatar babajaga

Svůj nick jsem hodila na Poradnu úplně nepromyšleně, nepřipraveně a nedokázala bych zdůvodnit, proč. Asi proto, že už jsem v babském věku, ale ta Jaga? Opravdu nevím. Snad i proto, že se mi v Mrazíkovi líbí ze všech postav nejvíc.

Jsou tady na Poradně velice krásné nicky ...a já? Dokonce mi dědeček Čibuk jednou v dobrém vytkl, proč mám tak ošklivý nick. Uvažovala jsem o tom, že bych ho chtěla změnit. ALE UŽ NECHCI. Já jsem prostě já, lidé už mě znají pod tou baboujagou, zvykla jsem si na to a mám to dokonce i svým způsobem ráda. Tak proč v tom dělat guláš sobě i ostatním?

Nakonec, kdo mě má rád, může mě titulovat babuška Jaguška. A kdo mě naopak nemusí, ten můj nick ho přímo vybízí, aby mi vynadal. /To je tedy pořádná babajaga/. Takže vlastně ani nevím co mám. A přišla jsem k tomu, jako slepý k houslím.;) Jaga.

Právě, že si Vás představuji hrůzostrašneee.Takové trauma z dětství, o sousedce o které se říkalo, že peče děti v troubě.

Teda, Polednice, tak to bych zvláště od Vás opravdu nečekala.*smich* Myslela jsem si, že my, nadpřirozené záporné bytosti, budeme táhnout za jeden provaz. *bzum* A vy takhle. I vy jedna.

Děti v troubě nepeču, peču tam vepřový bůček. No, jsme na tom asi tak stejně. O Vás zase pan Erben napsal: Malá, hnědá, tváře divé, pod plachetkou osoba. O berličce, hnáty křivé hlas - vichřice podoba. Takže jsme obě asi takové, že bychom mohly strašit malé děti. Tak se přestaneme bát jedna druhé a uzavřeme spolu raději nějakou tu SU /Strašidelnou Unii/. Ne?*smich*Zdraví Jaga.

Pro mne jasná ,,bábinka". *palec*A nemám s tím problém ani trošku ;)

doplněno 22.11.11 09:56:

A dodávám, že u nikoho. Člověk si zvykne brzy.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]