TESTOVACÍ PROVOZ CODE - programátorské kódy

Od: Datum: 30.03.13 11:02 odpovědí: 12 změna: 06.06.13 17:27

Včera jsem u toho zkysnul skoro celý den, dnes dopoledne a snad už jsem vychytal úplně všechny mouchy.

Největší potíž bylo ošetření vkládaných CODE z jiných stránek, kdy se přenáší i klasické HTML formátování - to je skutečné peklo. Proto máme novou ikonku v editoru: 3 zleva - VLOŽIT JAKO ČISTÝ TEXT. To by se mělo použít vždy pokud je vkládám CODE z jiných stránek.

Když už jsem to dělal, přidal jsem i barvení syntaxe. Používá trochu jiné barvy než jsem zvyklý, ale zatím jsem to nechal. Můžeme změnit kdykoliv - odkazuje se na CSS. Pokud se používá zvýraznění syntaxe je nutné určit jaký je to jazyk - viz FAQ.

Pokud se vloží kompresovaný text, tak se nezalomí (pochopitelně) a není celý viditelný - avšak při CTR+C se vykopíruje celý. Nenapadá mě jak to obejít, když nemůžu do CODE vkládat prázdné znaky.

Umazávám jen prázdné řádky, protože editor je přidává pod každý řádek, takže by bylo 2x více řádků než je potřeba.

Aktualizujte si CSS styl, 3x F5 na jakékoliv stránce.

První ukázka:

pro CSS:
  1. .xbasic .de1, .xbasic .de2 {font: normal normal 1em/1.2em monospace; margin:0; padding:0; background:none; vertical-align:top;}
  2. .xbasic {font-family:monospace;}
  3. .xbasic .imp {font-weight: bold; color: red;}
  4. .xbasic li, .xbasic .li1 {font-weight: normal; vertical-align:top;}
  5. .xbasic .ln {width:1px;text-align:right;margin:0;padding:0 2px;vertical-align:top;}
  6. .xbasic .li2 {font-weight: bold; vertical-align:top;}
  7. .xbasic .kw1 {color: #00a1a1;font-weight: bold}
  8. .xbasic .kw2 {color: #000066;font-weight: bold}
  9. .xbasic .kw3 {color: #00a166;font-weight: bold}
  10. .xbasic .kw4 {color: #0066a1;font-weight: bold}
Nedělám si iluze, že to bude fungovat na 100%, takže mějte trpělivost než to vychytáme :)
doplněno 30.03.13 11:17:

Pokud nevidíte text olemovaný oranžovou přerušovanou čárou, zmáčkněte klávesu F5, nejlépe 3x vteřinu po sobě.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.13 11:02

další ukázky:

pro PHP: pro JAVASCRIPT:function send_xmlhttprequest(obsluha, method, url, content, headers) { var xmlhttp =(window.XMLHttpRequest?new XMLHttpRequest :(window.ActiveXObject?new ActiveXObject("Microsoft.XMLHTTP"):false)); if(!xmlhttp) { alert('chyba'); returnfalse; } }// Uncomment the following line to have a new timestamp generated for each pro HTML:moje stránkanastavení uživateleohodnocené odpovědioblíbené otázky pro INI:; for 16-bit app support[386Enh]woafont=dosapp.fonEGA80WOA.FON=EGA80WOA.FONEGA40WOA.FON=EGA40WOA.FONCGA80WOA.FON=CGA80WOA.FONCGA40WOA.FON=CGA40WOA.FON[drivers]wave=mmdrv.dlltimer=timer.drv[mci] neoznačeno jazykem://tady se smajlík nepřevádí :)function send_xmlhttprequest(obsluha, method, url, content, headers) { var xmlhttp = (window.XMLHttpRequest ? new XMLHttpRequest : (window.ActiveXObject ? new ActiveXObject("Microsoft.XMLHTTP") : false)); if (!xmlhttp) { alert('chyba'); return false; } }// Uncomment the following line to have a new timestamp generated for each Další text umí smajlíky :)
Datum: 30.03.13 11:57

Určitě výborná změna. *palec*

doplněno 30.03.13 12:00:

Možná by bylo fajn ještě dodělat (jestli to půjde). Sloupec s číslováním řádku udělat světle šedý nebo alespoň nějak oddělit graficky.

doplněno 30.03.13 12:00:

Třeba takhle:

Datum: 30.03.13 12:21

Admine, nemělo by tam být měkké i? Jestli je to podle vzoru růže, tak by mělo. ;)

(A musím si vyzkoušet ten zdrojový kód, dokud je tu taková pěkná příležitost. :D)

1.  
  2. procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
  3. var
  4. i:integer;
  5. begin
  6. i:=1;
  7. for i:= 1 to 1000000000 do
  8. if i mod 2 = 1 then
  9. begin
  10. Panel1.Caption:=inttostr(i);
  11. Form1.Color:=clRed
  12. end
  13. else
  14. begin
  15. Form1.Color:=clLime;
  16. end;
  17. end;

Datum: 30.03.13 12:40

no ty mi dáváš :-D opraveno, dík

Datum: 30.03.13 13:07

Chtěl jsem se zeptat, jestli by se mohla syntax obarvovat už v náhledu odpovědi, a teď koukám, ony barvičky utekly všude, i tady v ukázkách :)

Jinak C v nabídce není? (ale ona když se vybere java, tak to asi dopadne skoro stejně)

doplněno 30.03.13 13:34:

V náhledu to obarvené není, ale jinak je to teda super :)

Datum: 30.03.13 13:20

automatické opravy, už jsem to vypodmínkoval (snad) a pár barev vrátil, aby to bylo videt :)

doplněno 30.03.13 16:56:

abych odpověděl na ten zbytek: Céčko není problém. Předpokládám, že jich objevíme víc a postupně je doplním. Podívám se i na ten náhled (tam si nejsem jistý jestli to nebude moc komplikované, spíše ne), ale později. Teď mě bolí hlava, takže se mi fááákt nechce :)

doplněno 30.03.13 17:00:

a díky za pochvalu, po té jsem bažil skoro nejvíc, když jsem na tom odseděl těch x hodin. Čekal jsem větší eufórii - pravda, měl bych se spokojit s málem, ale od srdce :-D

Nejhoší je, že konečné řešení je pár znaků... (asi 6.000), jen ta cesta k nim byla hodně dlouhá. Zaplať pán Bůh, že to zvýrazňování bylo volně dostupné na internetu. 200.000 znaků to už je fakt jen pro nejlepší :)

Datum: 30.03.13 18:37

Ještě mě napadla jedna vychytávka dobudoucna. Aby se předešlo dlouhému scrollování u dlouhých kódů (mohlo by se to kupříkladu používat i pro logy z RSITu), tak jako na jiných fórech to udělat skryté na čudlík.

doplněno 30.03.13 18:38:

A pročpak mi zmizel obrázek té pravopisné chyby? *smich*

doplněno 30.03.13 18:40:

A teď koukám že mi tu zmizly barvičky v Pascal zdrojáku. Do toho asi někdo strkal čumec. *haha*

Datum: 31.03.13 17:02

Aby se předešlo dlouhému scrollování u dlouhých kódů (mohlo by se to kupříkladu používat i pro logy z RSITu), tak jako na jiných fórech to udělat skryté na čudlík. - Myslíš tzv. spoiler?

Já dodávám ještě jedno: "BB kódy" (třeba i jen ty základní - [b][i][u][url] a [img] (s omezením velikosti obrázku na třeba 640x480 - pak by šly používat například náhledy z ImageShacku s odkazem na celý obrázek) - mj. aby bylo možné text alespoň nějak formátovat i v mobilní verzi, kde nejde WYSIWYG editor.

Datum: 31.03.13 17:42

úplně nejvychytanější být nemůžeme, ne? *smich* Co jsem koukal na české programatorské fóra, tak jsem snad nenašel žádné, které by to syntaxi zvýrazňovalo. Samozřejmě to není jen o tom, ale jako příjemný bonus mi to přijde :)

Ty obrázky mám v plánu... ty plány začínám mít docela velké *smich*

Dalo by se počítat řádky v kódu a při větším počtu než 20 udělat rolovací okno pro 15 řádků... všechno jde - asi :)

Datum: 05.04.13 20:39

popravde to imho nebylo zas tak treba, toto neni az tak programatorsky web :) a kdyz uz se nekdo pta tady, jak vytvorit prihlasovani a podobne, pak to s nim jako s programatorem bude mit stejne rychly konec, 1/ bud je lenivy si to najit a chce to mit na stribrnem podnose, 2/ a nebo proste si to nasel a absolutne nepochopil, tak to zkousi tady, ze to pochopi lepe :) nicmene pekne, nekdy se to urco hodi :)

doplněno 05.04.13 20:41:

obrazky by byly fajn v galerce treba max 5 v rade po 100px + fancybox velky.jpg :)

Datum: 06.06.13 16:46

Nějak se mi nedaří správně vkládat kód. Vždy se při zobrazení náhledu zobrazí uvnitř kódu na některých místech tagy p pro odstavce. Pozn. vše probíhá na windows, tedy CRLF.

Postup: napíšu , bez odřádkování a ničeho dalšího, přímo k sobě. Kliknu mezi ně, Vložit jako čistý text, vložím kopírovaný text, OK. Pravděpodobně už teď je to špatně, protože řádkování vloženého kódu je nerovnoměrné, někde je jen zalomení br, někde je p s větší mezerou okolo.

Na co jsem zatím přišel:

Volný řádek se mi vždy vloží jako konec odstavce a začátek nového. Tedy prázdné řádky v kódu umažu a vložím do jednolitě bez mezer.

Řádky, které začínají na prvním znaku (bez odsazení), jsou správně.

Odsazené řádky, které jsou odsazeny stejně, jako řádky předchozí (stejný počet tab), jsou správně.

První řádky, odsazené dovnitř (indented), se provedou jako nový odstavec. Odsazení se zachová, akorát za předchozím řádkem vznikne /p a před tímto řádkem vznikne p. Nevím, jestli to tak převádí kvůli enter + tab, nebo enter + několik space. Dokud to je naformátované (vizuálně) správně, tak se to vždy rozbije. Teprv úplným smazáním odřádkování nebo odsazení se to spraví *ee*

Tedy: dělám někde něco špatně? :)

doplněno 06.06.13 16:47:

to jednolitě*

Datum: 06.06.13 17:27

Ježkovy oči co mi to děláte, netuším jakou řečí na mě mluvíte a nesnáším ani změnu barvy na pozadí monitoru. Nevadí, kdybych to potřebovala zeptám se na "poraďte" a oni mi určitě poradí kam kliknout.

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.